فرمان بهبود

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
فرمان بهبود
زاده۱۳۲۴
تهران
درگذشته۸ اسفند ۱۳۸۸ (۶۴ سال)
ژانرموسیقی کلاسیک
ساز(ها)پیانو
سازهای اصلی
پیانو
استاد(ها)امانوئل ملیک اصلانیان
افلیا کمباجیان

فرمان بهبود (زاده ۱۳۲۴ - درگذشته ۸ اسفند ۱۳۸۸، تهران)، موسیقی دان و نوازنده پیانو ایران اهل بود.

زندگی‌نامه[ویرایش]

وی در خانواده ای موسیقیدان و هنردوست پرورش یافت و فارغ التحصیل هنرستان عالی موسیقی و از شاگردان امانوئل ملیک اصلانیان و افلیا کمباجیان بود.

فعالیت‌ها[ویرایش]

فرمان بهبود مدتی طولانی ضمن تدریس پیانو به عنوان پیانیست همراه (آکمپانیماتور) با هنرستان عالی موسیقی ملی و کارگاه موسیقی کودکان و نوجوانان تلویزیون همکاری داشته‌است.

وی در اجرای چندین کنسرت موسیقی مجلسی برای انجمن فیلارمونیک تهران، انستیتو گوته آلمان، انجمن فرهنگی اتریش، انجمن فرهنگی ایتالیا و انجمن فرهنگی ژاپن شرکت داشته‌است.

از دیگر فعالیت‌های او همراهی مدام با گروه‌های آواز جمعی چون کر تهران به رهبری اولین باغچه بان، کر کودکان و نوجوانان کارگاه موسیقی و اجرای کنسرت‌های متعدد با گروه‌های فوق در تالار رودکی و تاتر شهر می‌باشد وی در چند کنسرت ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر مجلسی تلویزیون نوازندگی پیانو و کلاوسن را به عهده داشته همچنین سال‌ها و تا آخر پیانیست سازمان باله ملی ایران در تالار رودکی (وحدت) بوده‌است.

کیاوش صاحب نسق از نوازندگان معاصر پیانو از شاگردان او است و نوازندگانی همچون پیمان یزدانیان، هوشیار خیام و آزاد حکیم رابط تحت تأثیر او بوده‌اند.[۱].

پانویس[ویرایش]

منابع[ویرایش]