راست (بازی ویدئویی)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
راست
Rust vector logo.svg
توسعه‌دهنده(ها)استودیو فیس‌پانچ
ناشر(ها)استودیو فیس‌پانچ
موتوریونیتی
سکو(ها)مایکروسافت ویندوز، مک‌اواس
تاریخ(های) انتشار۱۱ دسامبر ۲۰۱۳ (دسترسی زودهنگام)
۸ فوریه ۲۰۱۸
ژانر(ها)بازی بقا
حالت(ها)بازی ویدیویی چندنفره

راست (انگلیسی: Rust‎) بازی ویدیویی در سبک بقا و فقط چندنفره است. استودیو فیس‌پانچ این بازی را در فوریه ۲۰۱۸ برای مایکروسافت ویندوز و مک او اس منتشر کرد.

داستان بازی ......

Rust logo.png

این بازی درحالی شروع می شود که در سال ۲۰۲۴ جنگ هسته ای عظیمی رخ می دهد و به دلیل آلوده شدن همه قاره به مواد رادیو اکتیو فقط ۵٪ مردم زنده مانده اند . در این میان شما در جزیره ای نسبتا بزرگ از خواب بیدار می شوید که آنجا هم مانند همه جای دنیا توسط مواد رادیو اکتیو آلوده شده .

شما در شروع بازی فقط یک مشعل و یک سنگ به همراه دارید و باید با استفاده از آنها به بقا بپردازید .

شما با استفاده از سنگ میتوانید هم چوب درختان را قطع کنید و هم سنگ هایی که درون آنها مواد معدنی مثل آهن و... هست بشکنید .

در این باز از زامبی ، گودزیلا ، و... خبری نیست ، اما چیز هایی دارد که از آنها نیز بد تر است . گرگ ها ، خرس ها و گراز ها شما را میکشند . گرما و سرمای زیاد شما را میکشند ، تشعشات رادیو اکتیو شما را میکشند ، گشنه گی و تشنه گی شما را میکشند ، تصادف با ماشین ها شما را میکشند ، پلیر های دیگر شما را میکشند ،نیرو های گشتی شما را میکشند پس مواظب باشد .

یکی از قابلیت های خوب این بازی قدرت ساخت ماشین است . شما میتوانید با استفاده از سه پایه ماشین خود را بسازید .پایه کوچک که دو پلت فرم رویش قرار می گیرد ،پایه متوسط که سه پلت فرم بر رویش جا می گیرد که برای خودروی تانکر دار مناسب است ، و پایه بزرگ که از همه نظر عالی است فقط خیلی دراز است . علاوه بر آن شما میتوانید در سرور خود یک امپراتوری بسازید و با دوستان خود بازی کنید و همچنین با امپراتوری های دیگر مبادله کنید .

این بازی دارای یک سری مکان است که در آنها لوت های بسیار بزرگ و خوب است مانند oil rig ها و cargo ship که یک کشتی است که دور مپ میچرخد و ده ها مکان دیگر .

فروش[ویرایش]

در طی دو هفته اول انتشار نسخه آلفای راست بیش از ۱۵۰،۰۰۰ نسخه فروخته شد. فروش راست تنها پس از دو ماه به یک میلیون نسخه رسید در پایان سال ۲۰۱۵، سه میلیون نسخه فروخته شد و تا مارس ۲۰۱۷ این بازی بیش از ۵٫۲ میلیون فروخته‌است.[نیازمند منبع]

منابع[ویرایش]