دبلیودبلیوئی مانی این د بنک

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
مسابقه مانی این د بنک در رستلمنیا ۲۵ (سال ۲۰۰۹)

مسابقه مانی این د بنک یکی از مسابقات ویژه کمپانی WWE می‌باشد که در آن چمدانی را بالای رینگ قرار می‌دهند و کسی که از نردبان بالا برود و چمدان را بردارد برنده نامیده می‌شود.

قوانین مسابقه[ویرایش]

راه پیروزی در این مسابقه بالا رفتن از نردبان و برداشتن چمدان می‌باشند. استفاده از هر وسیله در این مسابقه مجاز است و قانون رد صلاحیت (DQ) در این مسابقه وجود ندارد. صاحب چمدان می‌تواند در هر زمان که بخواهد قهرمان جهان را به مبارزه بطلبد.

توضیحات اضافه[ویرایش]

یکی از مسابقات مانی این د بنک سال ۲۰۱۱

اولین مسابقه مانی این د بنک در رستلمنیا ۲۱ در سال ۲۰۰۵ برگزار شد که ادج با پیروزی در آن اولین صاحب چمدان مانی این د بنک نام گرفت.

سی ام پانک با ۲ بار پیروزی در این نوع مسابقه، رکورد بیش ترین پیروزی در این مسابقه را دارد.

از سال ۲۰۱۰ به بعد یک پی پر ویو به همین نام درست شد که هر سال برگزار می‌شود و مسابقه مانی این د بنک، مسابقه اصلی آن است. تا قبل از این، مسابقه مانی این د بنک در رستلمنیا برگزار می‌شد. مسابقه هایی که در رسلمنیا انجام میشد،قهرمان حق داشت روی هر کدام از کمربندهای قهرمانی مسابقه دهد اما در سال 2010 وقتی که این پی پر ویو تاسیس شد،برای هر کمربند ،چمدانی جدا با رنگ های قرمز (برای برند راء) و آبی (برای برند اسمکدان)طراحی شد.

مستر کندی تنها کسی است که چمدان خود را در یک مسابقه به ادج واگذار کرد و ادج با استفاده از آن روی آندرتیکر قهرمان جدید سنگین وزن شد. کریس جریکو در مقابل سی ام پانک و همچنین جان سینا مقابل دولف زیگر در یک مسابقه لدر مچ سر چمدان مسابقه دادند ولی قهرمانان(سی ام پانک و دولف زیگلر) از عنوان خود دفاع کردند

جان سینا در قسمت ۱۰۰۰ از شوی WWE RAW با استفاده ار چمدان خود سی ام پانک (قهرمان کمربند WWE) را به مبارزه طلبید که در آن مسابقه بیگ شو دخالت کرد و سینا اولین کسی که با استفاده از چمدان مانی این د بنک قهرمانی به دست نیاورده نام گرفت.البته جان سینا با قانون رد صلاحیت پیروز شد اما اگر مسابقه با رد صلاحیت یا کونتاک تمام شود،قهرمان عوض نخواهد شد.

دمین سندا نیز با استفاده از چمدان خود روی قهرمان کمربند سنگین وزن یعنی جان سینا قرار گرفت ( سال 2013 ) ولی جان سینا با انجام فینیشر و پین موفق به شکست دمین سندا شد و دمین سندا دومین کشتی گیری بود که با استفده از چمدان باخت.

نام پی پر ویوهای برگزار شده با این نام[ویرایش]

نام رویداد تاریخ شهر مکان برگزاری مهم توین مسابقه برندگان مانی این د بنک
مانی این د بنک (۲۰۱۰) July 18, 2010 کانزاس‌سیتی اسپرینت سنتر شیمس (قهرمان) (برنده) در مقابل جان سینا در یک مسابقه قفس فولادین سر کمربند WWE

کین (SmackDown)
میز (Raw)[۱]

مانی این د بنک (۲۰۱۱) July 17, 2011 شیکاگو Allstate Arena سی ام پانک در مقابل جان سینا در یک مسابقه تک به تک سر کمربند WWE

دنیل براین (SmackDown)
آلبرتو دل ریو (Raw)[۲]

مانی این د بنک (۲۰۱۲) July 15, 2012 فینیکس، آریزونا US Airways Center جان سینا (برنده) در مقابل کریس جریکو، کین، میز و بیگ شو در یک مسابقه نردبانی مانی این د بنک (چمدان مربوط به کمربند WWE) contract دولف زیگلر (World Heavyweight Championship contract)
جان سینا (WWE Championship contract)
مانی این د بنک (۲۰۱۳) July 14, 2013[۳] فیلادلفیا، پنسیلوانیا[۳] Wells Fargo Center رندی اورتون (برنده) در مقابل راب ون دام، دنیل برایان، کریسچن، سی ام پانک و شیمس در یک مسابقه نردبانی مانی این د بنک (چمدان مربوط به کمربند WWE) دیمین ساندو (World Heavyweight Championship contract)
رندی اورتن (WWE Championship contract)
مانی این د بنک (۲۰۱۴) June 29, 2014 بوستون، ماساچوست تی‌دی گاردن جان سینا (برنده) در مقابل آلبرتو دل ریو، رندی اورتون، شیمس، بری وایت، آنتونیو سزارو، رومن رینز و کین در یک مسابقه نردبانی سر کمربندهای بدون صاحب WWE و سنگین وزن سث رولینز (چمدان مربوط به هر دو کمربند)

نام افرادی که در این مسابقه حضور داشته‌اند[ویرایش]

میز: صاحب چمدان مانی این د بنک و کمربند ایالات متحده
نام تعداد پیروزی تعداد حضورها
سی ام پانک ۲ ۴
آلبرتو دل ریو ۱ ۱
دمین سنداو ۱ ۲
جان سینا ۱ ۱
راب ون دم ۱ ۲
دنیل براین ۱ ۲
مستر کندی ۱ ۲
ادج ۱ ۳
جک سوئگر ۱ ۳
دولف زیگلر ۱ ۳
میز ۱ ۳
رندی اورتون ۱ ۳
کین ۱ ۶
کریس بنوا ۰ ۱
ریک فلیر ۰ ۱
بابی لشلی ۰ ۱
جف هاردی ۰ ۱
بوکر تی ۰ ۱
کارلیتو ۰ ۱
تد دیبیاسی ۰ ۱
هیث اسلیتر ۰ ۱
جاستین گابریل ۰ ۱
ری میستریو ۰ ۱
الکس رایلی ۰ ۱
آر-تروث ۰ ۱
سانتینو مارلا ۰ ۱
تنسای ۰ ۱
تایسون کید ۰ ۱
دین امبروز ۰ ۱
فاندانگو ۰ ۱
آنتونیو سزارو ۰ ۱
شیمس ۰ ۲
وید برت ۰ ۲
جان موریسون ۰ ۲
مارک هنری ۰ ۲
درومکینتر ۰ ۲
بیگ شو ۰ ۲
سین کارا ۰ ۲
فینلی ۰ ۳
ام وی پی ۰ ۳
اون بورن ۰ ۳
کودی رودز ۰ ۴
کریس جریکو ۰ ۴
مت هاردی ۰ ۴
کوفی کینگستون ۰ ۴
شلتون بنجامین ۰ ۵
کریشن ۰ ۶

منابع

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «WWE Money in the Bank»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد.
  1. Martin, Adam. "Money in the Bank PPV Results - 7/18/10". Wrestleview. Retrieved 22 December 2011. 
  2. Martin, Adam. "Money in the Bank PPV Resutls - 7/17/11". Wrestleview. Retrieved 22 December 2011. 
  3. ۳٫۰ ۳٫۱ Cutting, Devin (2013-04-04). "WWE Money in the Bank Tickets". wwe.com. Retrieved 4 April 2013.