چطوری زندگی می‌کنی؟

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
چطوری زندگی می‌کنی؟
君たちはどう生きるか
کارگردانهایائو میازاکی
تهیه‌کنندهتوشیو سوزوکی
نویسندههایائو میازاکی
یوشینو گِنزابورو
فیلمنامه‌نویسهایائو میازاکی
بر پایهچطوری زندگی می‌کنی؟ (رمان)
اثر یوشینو گِنزابورو
شرکت
تولید
تاریخ‌های انتشار
۲۰۲۳
کشورژاپن
زبانژاپنی

چطور زندگی می‌کنی؟ (به ژاپنی: Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka 君たちはどう生きるか؟) یک انیمه ژاپنی به کارگردانی هایائو میازاکی و تولید شده توسط استودیو جیبوری است.[۱] نام فیلم برگرفته از رمانی با همین نام، نوشته یوشینو گِنزابورو است.

تولید[ویرایش]

میازاکی کار ساخت انیمیشن را از ژوئیه سال ۲۰۱۶ آغاز کرد که این موضوع بعداً توسط مدیر اجرایی استودیو توشیو سوزوکی تأیید شد.[۲] در اکتبر سال ۲۰۱۷، استودیو گیبلی اعلام کرد که عنوان این فیلم "چطوری زندگی می‌کنی؟" خواهد بود.

توشیو سوزوکی در اوت ۲۰۱۸ گفت که زمان پیش‌بینی شده برای پایان ساخت انیمه بین سالهای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ خواهد بود. میازاکی در مصاحبه اواخر سال ۲۰۱۹ با ان‌اچ‌کی اعلام کرد که انتظار نمی‌رود که ساخت فیلم به این زودی به پایان برسد. او گفت که در سن جوانی خود توانایی تولید ۱۰ دقیقه انیمه در هر ماه را داشته‌است اما سرعت کنونی وی به یک دقیقه در ماه کاهش یافته‌است. اعلام شده‌است که تا اکتبر سال ۲۰۱۹، نزدیک به ۱۵ درصد از انیمه تکمیل شده‌است.[۳]

در ماه مه سال ۲۰۲۰، توشیو سوزوکی به انترتینمنت ویکلی گفت که در حال حاضر ۶۰ انیماتور مشغول فعالیت در تولید فیلم هستند. بعد از ۳ سال، حدود ۳۶ دقیقه از فیلم به پایان رسیده‌است. او گفته‌است چون تمامی مراحل ترسیم با دست انجام می‌شود و نیاز به تعداد فریم‌های زیادی است، در نتیجه انتظار می‌رود که کار اتمام تولید انیمه، ظرف ۳ سال آینده تکمیل شود.[۴]

پیوند به بیرون[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. "Hayao Miyazaki's Final Film Title is How Do You Live?". The Outerhaven. 2017-10-28. Archived from the original on 2018-02-21. Retrieved 2018-03-03.
  2. "Ghibli's Hayao Miyazaki Reveals His 'Final' Film's Title, Release Window". Anime News Network. Archived from the original on 2018-02-24. Retrieved 2018-03-04.
  3. "Hayao Miyazaki's Next Film Is 15% Complete After 3.5 Years". Anime News Network. Retrieved 2020-01-02.
  4. "Studio Ghibli co-founder teases Hayao Miyazaki's next 'big, fantastical' film". Entertainment Weekly. May 13, 2020. Retrieved May 13, 2020.