نوای زنگ

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
Ringtone symbol.svg

نوای زنگ (به انگلیسی: Ringtone) ، صدایی است که توسط یک تلفن برای نشان دادن تماس های دریافتی و یا پیام های متنی ساخته می شود.

زنگ تلفن در واقع زمانی اتفاق می افتد که آن شبکه تماس های دریافتی دارد و یا هشدارهایی را به کاربر می دهد . برای تلفن های ثابت سیگنال تماس می تواند یک جریان الکتریکی تولید شده توسط سوئیچ و یا تبادل که به تلفن متصل است ، باشد . برای تلفن های موبایل ، شبکه یک پیام را به تلفن که نشان دهنده ی یک تماس دریافتی است می فرستد.

یک "زنگ" تلفن ؛ صدای تولید شده از یک تماس است که در واقعیت این اصطلاح نمایانگر یک مکانیزم زنگ شامل زنگ های متال و یک زبانه ی الکترومغناطیسی است که منجر به تولید صدای زنگ می شود.

سیگنال الکتریکی مذکور به یکسری الکترومگنتهایی که به سرعت حرکت می کنند ، مجهز شده که ضربه هایی را منتشر می کنند و در نهایت به صدای زنگ منجر می شوند و توجه ما را به خود جلب می کند.

این سیستم زنگ الکترومغناطیسی هنوز هم به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد . سیگنال زنگ‌های ارسال شده به یک تلفن مشتری در شمال آمریکا ۹۰ ولت AC در یک فرکانس ۲۰ هرتزی است .

در اروپا این میزان حدوداً بین ۶۰ تا ۹۰ volts AC در فرکانس ۲۵ هرتز است . برخی از خطوط در ایالات متحده نیز تحت فرکانس های چندگانه (۲۰/۳۰/۴۰ Hz ، ۲۲/۳۳/۴۴ Hz و ... ) مورد استفاده قرار می گیرند و امکان زنگ انتخابی را فراهم می کنند .

منابع[ویرایش]