لاک‌پشت‌های نینجای جهش‌یافته نوجوان (مجموعه تلویزیونی ۲۰۰۳)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
لاک‌پشت‌های نینجا
TMNT03TVLOGO.png
نماد مجموعه تلویزیونی
ژانرمجموعه تلویزیونی پویانمایی
اکشن/ماجراجویی
کمدی-درام
علمی–تخیلی
فیلم رزمی
بر پایهٔلاک‌پشت‌های نینجا
اثر کوین ایستمن
پیتر لایرد
صداپیشگانمایکل سینترنیکلاس
وین گرایسون
سام ریگل
گریگ آبی
دریم دانستن
اسکات ریو
ورنیکا تایلور
مارک تامپسون
کشور سازندهایالات متحده آمریکا
زبان اصلیانگلیسی
شمار فصل‌ها۷
شمار قسمت‌ها۱۵۶
تولید
مدت۲۱–۲۳ دقیقه
پخش
انتشار اولیه۸ فوریه ۲۰۰۳ (۲۰۰۳-02-۰۸) –
۲۷ مارس ۲۰۱۰ (۲۰۱۰-03-۲۷) (پادشاهی متحده، ایرلند و استرالیا)
۲ اوت ۲۰۱۵ (۲۰۱۵-08-۰۲) (ایالات متحده و کانادا)
انتشار
پس ازTeenage Mutant Ninja Turtles (1987 TV series)
پیش ازTeenage Mutant Ninja Turtles (2012 TV series)
نمایش‌های مشابهTurtles Forever (۲۰۰۹)
وبگاه

لاک‌پشت‌های نینجا (به انگلیسی: Teenage Mutant Ninja Turtles) یک مجموعه تلویزیونی پویانمایی آمریکایی است که در سال ۲۰۰۳ ساخته شده‌است و برای اولین بار در ۸ فوریه سال ۲۰۰۳ پخش شد و در تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۰۹ به پایان رسید. و یک سینمایی هم به نام لاک پشت های نینجا برای همیشه ساخت شده است که هم متعلق به این لاک پشت هاست و هم متعلق به لاک پشت های سال ۱۹۸۷. بخش عمده ای از ایپیزودهای این مجموعه در نیویورک قرار دارد.[۱][۲]

داستان

چهار لاک پشت و یک موش به نام اسپلینتر به‌طور اتفاقی تحت تأثیر مایعی سبز رنگ قرار به نام T.C.R.I می‌گیرند و جهش میابند؛ این چهار لاک پشت هنر رزمی نینجوتسو را از همان موش فرا می‌گیرند و در کانال های فاضلاب‌های شهر نیویورک زندگی می‌کنند. مشکلی که برای محل سکونت آن‌ها پیش می‌آید این چهار لاک پشت را وادار به خارج شدن از کانال فاضلاب می‌کند و در همین حال مشکل جدیدی برای آن‌ها درست می‌شود که مقدمه دشمنی آن‌ها با شخصی شرور به نام شردر که در واقع یک موجود فرازمینی که از گونه اُترام (Otram) را به تدریج فراهم می‌سازد…

شخصیت‌ها

لئوناردو در حال مبارزه با نینجاهای قبیله فوت در فصل اول قسمت هفدهم
 • لئوناردو (لئو): او رهبر این گروه است. وی از ماسک آبی رنگ و دو شمشیر کاتانا (به انگلیسی: katana) به عنوان سلاحش استفاده می‌کند، لئوناردو بسیار شجاع و ماهر است. بیشترین درگیری‌های شریدر و کارای با او است.
 • مایکل آنجلو (مایکی): مایکل آنجلو لاک‌پشتی شوخ‌طبع با شوخی‌هایی بامزه و دوست داشتنی، اما گاهی اوقات خنگ است. او ماسک نارنجی رنگ دارد و از دو نانچیکو دوبل به عنوان سلاح استفاده می‌کند؛ او عاشق پیتزا و کتاب‌های کمیک بوکی هست.
 • داناتلو(دان): دانتلو مغز متفکر گروه است. او با درست کردن وسایل مختلف همراه با تکنولوژی کمک بزرگی به برادرانش در مقابله با دشمنان کرده‌است مانند تلفن لاکی، ماشین لاک‌پشتی و موتور لاکی. او ماسک بنفش رنگ دارد. سلاح او یک چوبی از جنس درخت بو است.
 • رافائل (راف): عصبانی‌ترین و قویترین فرد گروه رافائل است. او ماسک قرمز رنگ دارد و از سای به عنوان سلاح استفاده می‌کند؛ رافائل بسیار احساساتی است و قلب رئوفی دارد.

دوستان

 • استاد اسپلینتر: او که یک موش است پدر و استاد این چهار لاک‌پشت محسوب می‌شود که هنر نینجتسو را به آن‌ها آموخته‌است. او هنرهای رزمی را از استاد یا صاحب خود به نام هاماتو یوشی که یکی از معروف‌ترین هنرمندان رزمی در ژاپن بود با نگاه کردن به او و تقلید حرکات وی یادگرفته بود.
 • آپریل اونیل: به عنوان دستیار فنی برای دکتر بکستر استاکمن کار می‌کرد، زمانی که استاکمن با استفاده از موش گیرها قصد داشت او را بکشد، لاک پشت‌ها نجاتش دادند و یکی از بهترین دوستان این چهار برادر شد.
 • کیسی جونز: کیسی جونز یکی از بهترین دوستان این خانواده است. رافائل او را در خیابان‌های شهر پیدا می‌کند و در ابتدا با او درگیر می‌شود. پس از مدتی یکی از بهترین دوست‌های خانواده لاک‌پشت‌ها می‌شود. او از یک ماسک هاکی برای پوشاندن صورتش استفاده می‌کند و از چوب هاکی و دو چوب بیسبال به عنوان سلاحش استفاده می‌کند.
 • او ساگی (خرگوش): او یک سامورایی شجاع و وفادار است که در مسابقات با لئوناردو آشنا می‌شود و سپس یکی از دوستان لاک پشت‌ها می‌شود.
 • پروفسور هانی کات (ربات فراری): وی طی انجام آزمایش‌هایی بدنش را از دست می‌دهد و تمام افکار خودش را به یک ربات منتقل می‌کند او بسیار دانا هست و به خاطر اختراعاتش و مغز متفکرش در فضا به دنبال او هستن وی یکی از دوستان خوب لاک پشت‌ها است.
 • ناشناس: او یک فرد مرموز است که هویتش را همیشه پنهان می‌کند و به صورت ناشناس به کمک مردم می‌رود وی لباس سیاه به تن دارد و در کمک به مردم با لاک پشت‌ها همکاری می‌کند.
 • سیلور سنتری: او یک ابر قهرمان است و همیشه لباس سفید رنگ می‌پوشد، مایکی بسیار او را دوست دارد و می‌خواهد مثل او باشد وی به لاک پشت‌ها کمک‌های فراوانی می‌کند.
  • استاد یوشی: او استاد اسپیلینتر بود و بسیار نا شرافتمند توسط شریدر کشته شد.

دشمنان

 • اروکو ساکی/شردر: رهبر قبیله فوت است. او با استفاده از فعالیت‌های مجرمانه قصد دارد کنترل شهر را به دست آورد. وقتی لاک‌پشت‌ها پی بردن که او استاد، استاد اسپیلینتر یعنی هاماتو یوشی را کشته به یکی از دشمنان اصلی آن‌ها تبدیل شد.
 • کارای: دختر خوانده شریدر است. بیشتر درگیری و برخوردهای او با لئوناردو است.
 • هان(به انگلیسی: Hun): او هم زیر دست شردر بود و هم رهبر گروه اوباش اژدهای بنفش است و وقتی می‌فهمد شریدر یک اترام است دیگه با او کار نمی‌کند وی که مسئول قتل پدر کیسی جونز است یکی از دشمنان اصلی او به‌شمار می‌آید، بین وی و لاک پشت‌ها درگیری‌های زیادی روی می‌دهد.
 • بکستر استاکمن:یک دانشمند موفق و دارای چند جایزه نوبل که روزی ناخواسته با شریدر آشنا می‌شود طبق درخواست شریدر ربات هایی را برای دزدی از بانک میسازد ربات های او ناگهان به محل زندگی لاک پشت های نینجا وارد میشوند لاک پشت ها آن ها را نابود و یکی از آنها را تا آزمایشگاه استاکمن تعقیب می‌کند استاکمن از ربات ها برای نابودی لاک پشت ها استفاده می کند اما در نهایت شکست میخورد و شریدر یک دست و یک پای او را قطع می‌کند (در واقع شریدر و هان بابت هر شکست استاکمن او را تنبیه میکنند) این جا اولین آشنایی و اولین دشمنی لاک پشت ها و شریدر پیوند میخورد.
 • گروه اژدهای بنفش: یک گروه و باند خیابانی که رهبری آن را هان بر عهده دارد این گروه کار های زیادی از جمله فروش مواد مخدر فروش اسلحه و اداره باند های مافیای شهر نیویورک را در دست دارد . این گروه در ابتدا از زیر دستان شردر بود.
 • موش‌های رباتی ( در قسمت اول ، فصل 1): سازندهی این ربات‌ها بکستر استاکمن است که برای کشتن موش‌های خیابانی ساخته شده اما این ربات‌ها خانهٔ لاک پشت‌های نینجا را خراب می‌کنند.
 • بیشاپ: متولد نوامبر سال 1776 و مامور سازمان C.I.A و رئیس سازمان محافظت از زمین که او در ژوئن سال 1815 میلادی در نیو اورلئان تاسیس کرد و از زمان حمله تراسرایتون ها به زمین با لاک پشت ها آشنا شد که آغاز این آشنایی دوستانه نبود البته جدا از این دشمنی گهگاهی با یک دیگر در طول سریال همکاری داشته اند.

منابع

 1. "4kids To Produce And Launch New Teenage Mutant Ninja Turtles Series" (PDF). 4kidsentertainment.com. May 7, 2002. Archived from the original (PDF) on February 25, 2006. Retrieved August 22, 2016.
 2. "TMNT – Dongwoo Animation Official Site". Dongwoo Animation Co. Archived from the original on December 19, 2008. Retrieved May 1, 2008.

پیوند به بیرون