کارای

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
کارای / اوروکو کارای
پرونده:250 px|کارای
تصویر کارای در لاک‌پشت‌های نینجا (انتشارات IDW)
اطلاعات نشر شده
ناشراستودیو میراژ
انتشارات IDW
اولین زمان ایفای نقشلاک‌پشت‌های نینجا (استودیو میراژ) "دنیا در جنگ" #۵۳ ، شماره ۱ (نوامبر ۱۹۹۲)[۱]
" دنیا در جنگ " (مجموعه پویانمایی ۲۰۰۳)
"دختر تازه‌کار در شهر" (مجموعه پویانمایی ۲۰۱۲)
"انتقام، قسمت اول " (کمیک IDW)
ساخته شده توسطکوین ایستمن و پیتر لایرد
اطلاعات موجود در داستان
شخصیت دیگراوروکو کارای (پویانمایی ۲۰۰۳)
هاماتو میوا (پویانمایی ۲۰۱۲)
نام‌های مستعارشردر جدید یا بانو شردر (در کمیک میراژ)
شردر جدید ، ارباب کارای (پویانمایی ۲۰۰۳)
پرنسس دختر مار ، بانوی مار (پویانمایی ۲۰۱۲)

کارای (انگلیسی: Karai) زنی بلند رتبه در نینجا که به اشکال مختلف در سری کامیک‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی لاک‌پشت‌های نینجا حضور داشته‌است. او اغلب به عنوان خویشاوند شردر نظیر دختر خوانده یا دختر شبیه‌سازی شده اوست. اغلب درگیری‌ها و ماجراهای او با لئوناردو صورت می‌گیرد.

در سری 2003 کارای که دختر یتیمی بوده توسط اروکو ساکی بزرگ شد و تا آخرین لحظه به شردر اترام وفادار موند هرچند که در آخر به لاک پشت ها کمک کرد تا نیویورک رو از موجودات جهش یافته خالی کنن . با وجود اینکه کارای و لیو علاقه کمی بهم داشتند ظاهرا کارای در آخر با دکتر چاپلین _دانشمندی که برای شردر و خود کارای کار می کرد _ ازدواج می کند . در این سری پس از تبعید شردر توسط اترام ها کارای لباس های پدرش رو به تن کرد و با عنوان (شردر جدید) مخفیگاه لاک پشت ها رو نابود کرد اما درنهایت توسط لیوناردو مغلوب شد .

در سری 2012 کارای با نام اصلی میوا دختر هاماتو یوشی / اسپیلینتر و تنگ شن است که توسط شردر ربوده شد . شردر به او گفته بود که دختر خودش است و اسپیلینتر مادرش را کشته اما حقیقت کاملا برعکس است ! در نهایت کارای متوجه می شود که اسپیلینتر پدر واقعی اوست و به لاک پشت ها در نابودی شردر کمک می کند . در این سری بین کارای و لیو رابطه صمیمانه ای برقرار است . در این سری کارای درست مثل مادرش قربانی مبادزه اسپیلینتر و شردر شد و به یک مار جهش یافته تبدیل شد هرچند که بعدا تونست به حالت انسانیش برگرده و در صورت نیاز دوباره مار بشه .

منابع[ویرایش]

  1. "Karai - IGN". Uk.ign.com. Retrieved 2013-08-09.[پیوند مرده]