رافائل (لاک‌پشت‌های نینجا)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
رافائل
Textless cover of Teenage Mutant Ninja Turtles Micro-Series #1 (December 2011).
Art by David Petersen.
اطلاعات انتشاراتی
ناشرMirage Studios (1984–1995, 2001–2010)
Image Comics (1996–1999)
IDW Publishing (2011–present)
نخستین حضورTeenage Mutant Ninja Turtles #1 (May 1984)
پدیدآورKevin Eastman
Peter Laird
اطلاعات داستانی
وابستگی به تیملاک‌پشت‌های نینجا
نام‌(های) مستعارNightwatcher, The Shredder
توانایی‌هاHighly skilled in ninjutsu
Olympic-level agility, speed, and strength
Mastery of کوبودو اوکیناوایی
Master of stealth
چی کونگ
Mastery of twin offensive/defensive سای (سلاح)
Mastery of twin تونفا

رافائل یا راف (به انگلیسی: Raphael یا Raph) یک شخصیت داستانی و یکی از چهار شخصیت اصلی از سری داستان‌های لاک‌پشت‌های نینجا می‌باشد. رافائل از پوشش قرمز استفاده می‌کند. سلاح او در این پویانمایی سای (Sai) است. او تندخو، دمدمی مزاج و احساساتی است و زود عصبی می‌شود؛ به همین دلیل گاهی ناخواسته برای گروه دردسر ایجاد می‌کند، با این حال او قلب مهربانی دارد و مراقب اعضای خانواده اش هست. او عنصر قدرت گروه و قویترین لاک پشت گروه است. برادر دوم لاک‌پشت‌ها است.نام او همانند برادرانش برگرفته از یکی از هنرمندان ایتالیایی دوره رنسانس، رافائل است.

مهارت‌ها[ویرایش]

رافائل نسبت به برادرانش ورزیده‌تر و عضلانی‌تر است و در مبارزات قدرت بیش‌تر و استقامت بالا‌تری دارد.

خصوصیات[ویرایش]

اخلاق رافائل بسیار تند است طوری که خیلی زود عصبانی می‌شود و این عصبانیت در بیشتر مواقع به بحث و دعوا ختم می‌شود. در بسیاری از مواقع با برادر کوچک خود مایکل‌آنجلو دعوا می‌کند و یا او را دست می‌اندازد. با این‌که بسیار احساساتی است، اغلب اوقات نگرانی‌اش را در قالب خشم بروز می‌دهد. رافائل در تمرینات و مبارزات با برادر بزرگ خود لئوناردو رقیب است، که در بیشتر این رقابت‌ها رافائل برتری داشته است. اگرچه گاهی این رقابت‌ها باعث تنش بین رافائل و لئوناردو شده است، اما این دو همواره در کنار هم بوده و به شدت مراقب و دلسوز نسبت به یکدیگر هستند. در سری ۲۰۱۲ لاک پشت‌های نینجا، روابط بین لئوناردو و رافائل به بهترین شکل نشان داده شده است.

بازي هاي ويديويي[ویرایش]

رافائل در اولین بازی های ویدئویی که بر اساس کارتون 1987 ساخته شده بودند، به دلیل برد کوتاه اسلحه اش، شخصیتی نامطلوب بود. او کم مهارت ترین لاک پشت است، همین امر در مورد بازی ویدیویی بر اساس فیلم TMNT در سال 2007 صدق می کند. او در TMNT: Smash Up به‌عنوان یک شخصیت قابل بازی ظاهر می‌شود و فرانک فرانکسون دوباره نقش او را بازی می‌کند. The Nightwatcher همچنین به عنوان یک شخصیت قابل بازی جداگانه ظاهر می شود. رافائل یکی از شخصیت های اصلی قابل بازی در بازی ویدیویی Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows است که کارلوس آلازراکی صداپیشگی او را بر عهده دارد. حرکت ویژه او مشت آهنین است، جایی که او دستکش‌های آهنی را می‌پوشد که قدرت بسیار بالایی دارند، اما برد کمی دارند. رافائل همچنین در بازی مبتنی بر فیلم در سال 2014 با صداپیشگی روی ساموئلسون ظاهر می شود. رافائل به عنوان یکی از شخصیت های قابل بازی Teenage Mutant Ninja Turtles به عنوان DLC در Injustice 2 با صداپیشگی Ben Rausch حضور دارد. در حالی که لئوناردو لاک‌پشت پیش‌فرض خارج از بارگیری چرخ دنده است، او، میکل آنژ و دوناتلو را فقط می‌توان از طریق انتخاب بارگیری مذکور مشابه شخصیت‌های پوست برتر انتخاب کرد. رافائل به عنوان یک فصل TMNT در Smite به عنوان پوست لوکی، با صداپیشگی مارک ویتن، نمایش داده می شود. او همچنین به عنوان پوست در Brawlhalla موجود است. رافائل در Pixel Gun 3D به نام "Super Turtle" ظاهر می شود. رافائل همچنین یک شخصیت اصلی قابل بازی در دنباله بازی Turtles in Time با عنوان Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge است. در بازی، رافائل در حال حاضر لاک پشتی است که بیشترین قدرت حمله و سرعت متوسط ​​را دارد، در مقابل Turtles in Time که بالاترین سرعت را با قدرت حمله متوسط ​​داشت. او برد محدود خود را از بازی اصلی حمل می کند. این اولین بازی رسمی Teenage Mutant Ninja Turtles است که در آن صداپیشه اصلی خود، راب پالسن، نقش او را بازی خواهد کرد.