رافائل (لاک‌پشت‌های نینجا)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
Raphael
TMNTRaphael2012.png
اطلاعات نشر شده
ناشر Mirage Studios
اولین زمان ایفای نقش Teenage Mutant Ninja Turtles #1
(May, 1984)
ساخته شده توسط Kevin Eastman
Peter Laird
اطلاعات موجود در داستان
نام کامل Raphael
گروه‌ها لاک‌پشت‌های نینجا
توانایی‌ها Highly skilled in ninjutsu
Olympic-level agility, speed and strength
Mastery of kobudo
Master of stealth
Master of twin offensive/defensive سای

رافائل یا راف (به انگلیسی: Raphael یا Raph) یک شخصیت داستانی و یکی از چهار شخصیت اصلی از سری داستان‌های لاک‌پشت‌های نینجا می‌باشد. رافائل از پوشش قرمز استفاده می‌کند. سلاح او در این پویانمایی سای (Sai) است. او تندخو، دمدمی مزاج و احساساتی است و زود عصبی می‌شود؛ به همین دلیل گاهی ناخواسته برای گروه دردسر ایجاد می‌کند. برادر دوم لاک‌پشت‌ها است. او رقیب و دوست برادر بزرگ خود لئوناردو است. رافائل عنصر قدرت گروه و قویترین لاک پشت میباشد.

تعلیمات و قدرت مبارزه[ویرایش]

رافائل از نظر جثه ، کمی کوتاه ، پَهن و دُرُشت شانه بوده و نسبت به برادرانش بدن بسیار قویتر و عضلانی تری دارد. او توسط استاد اسپلینتر آموزش دیده‌است و در این انیمیشن یکی از پر مخاطب ترین شخصیت هاست. از رافائل اغلب بعنوان جنگجو یا warrior گروه یادبرده میشود.درهنگام نبردِ تن به تن بسیار سریع جاخالی میدهد و مشت ها و ضربات قدرتمندی دارد .در مبارزه استقامت بسیار بالایی داشته و به راحتی تسلیم نمی‌شود.

رقابت[ویرایش]

او با برادر بزرگ خود لئوناردو رقیب است البته این رقابت باعث دشمنی بین آنها نشده‌است. که در بیشتر این رقابت‌ها از نظر قدرتمندی رافائل برتری یافته است

اخلاق[ویرایش]

اخلاق او بسیار خشن است طوری که بسیار زود عصبانی می‌شود و خیلی زود وارد دعوا می‌شود و در بسیاری از مواقع با برادر کوچک خود مایکل آنجلو دعوا می‌کند.