رافائل (لاک‌پشت‌های نینجا)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
رافائل
Raphael (Teenage Mutant Ninja Tutles).jpg
Textless cover of Teenage Mutant Ninja Turtles Micro-Series #1 (December 2011).
Art by David Petersen.
اطلاعات انتشاراتی
ناشرMirage Studios (1984–1995, 2001–2010)
Image Comics (1996–1999)
IDW Publishing (2011–present)
نخستین حضورTeenage Mutant Ninja Turtles #1 (May 1984)
پدیدآورKevin Eastman
Peter Laird
اطلاعات داستانی
وابستگی به تیملاک‌پشت‌های نینجا
نام‌(های) مستعارNightwatcher, The Shredder
توانایی‌هاHighly skilled in ninjutsu
Olympic-level agility, speed, and strength
Mastery of کوبودو اوکیناوایی
Master of stealth
چی کونگ
Mastery of twin offensive/defensive سای (سلاح)
Mastery of twin تونفا

رافائل یا راف (به انگلیسی: Raphael یا Raph) یک شخصیت داستانی و یکی از چهار شخصیت اصلی از سری داستان‌های لاک‌پشت‌های نینجا می‌باشد. رافائل از پوشش قرمز استفاده می‌کند. سلاح او در این پویانمایی سای (Sai) است. او تندخو، دمدمی مزاج و احساساتی است و زود عصبی می‌شود؛ به همین دلیل گاهی ناخواسته برای گروه دردسر ایجاد می‌کند. او عنصر قدرت گروه و قویترین لاک پشت گروه است. برادر دوم لاک‌پشت‌ها است.نام او همانند برادرانش آز هنرمند ایتالیایی، رافائل گرفته شده است.

مهارت‌ها

رافائل نسبت به برادرانش بدن قوی تر و عضلانی تری دارد. همچنین اخلاق وی بسیار خشن است و به سرعت عصبانی می شود .در مبارزه استقامت بالایی داشته و تسلیم نمی شود.

خصوصیات

اخلاق رافائل بسیار خشن است طوری که بسیار زود عصبانی می‌شود و خیلی زود وارد دعوا می‌شود و در بسیاری از مواقع با برادر کوچک خود مایکل آنجلو دعوا می‌کند. با این حال بسیار احساساتی و مهربان است و هرگز نمی تواند از خانواده اش دل بکند. رافائل در تمرینات و مبارزات با برادر بزرگ خود لئوناردو رقیب است، که در بیشتر این رقابت‌ها رافائل برتری داشته است. اگرچه گاهی این رقابت‌ها باعث تنش بین رافائل و لئوناردو شده است، اما این دو همواره در کنار هم بوده و به شدت مراقب و دلسوز نسبت به یکدیگر هستند. در سری ۲۰۱۲ لاک پشت‌های نینجا، روابط بین لئوناردو و رافائل به بهترین شکل نشان داده شده است