لاک‌پشت‌های نینجا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

لاک‌پشت‌های نینجا با نام کامل لاک‌پشت‌های نینجای نوجوان جهش‌یافته (به انگلیسی: Teenage Mutant Ninja Turtles) داستانی دربارهٔ ۴ لاک‌پشت جهش‌یافته انسان‌گونه (به نام‌های مایکل‌آنجلو،[۱] لئوناردو،[۲] داناتلو[۳] و رافائل[۴]) است که نام آن‌ها برگفته از هنرمندان عصر رنسانس ایتالیا می‌باشد و هنر رزمی نینجوتسو را از یک موش (استاد اسپلینتر)[۵] که مانند خودشان جهش‌یافته و انسان گون است می‌آموزند. آن‌ها در فاضلاب نیویورک بزرگ شده‌اند. مجموعه در سال ۱۹۸۴ در یک کتاب داستان مصور نوشته کوین ایستمن و پیتر لایرد آفریده شد و بعداً از روی آن چندین مجموعه پویانمایی، فیلم، بازی ویدئویی، اسباب‌بازی و دیگر محصولات ساخته شد.

سری‌ها[ویرایش]

لاک‌پشت‌های نینجا شامل چندین سری است:

 • اول: لاک‌پشت‌های خشن-۱۹۸۴
 • دوم: لاک‌پشت‌های نینجا سری اول-۱۹۸۷تا۱۹۹۶
 • سوم: لاک‌پشت‌های افسانه‌ای-۱۹۹۹_۱۹۹۶
 • چهارم: لاک‌پشت‌های نینجا سری دوم-۲۰۰۳–۲۰۰۹
 • پنجم: فیلم سینمایی لاکپشت‌های نینجا ۲۰۱۶
 • ششم: لاک‌پشت‌های نینجا سری سوم ۲۰۱۲–۲۰۱۸
 • هفتم: لاکپشت‌های نینجا سری چهارم ۲۰۱۸ تا اکنون

لازم است ذکر شود که ساختن سری چهارم در سال ۲۰۰۳ آغاز گردید، اما به دلیل وجود مشکلاتی همچون کمبود بودجه ساخت چهار قسمت پایانی آن به انتها نرسید، اما از اوایل سال ۲۰۰۹ ساخت آن دوباره شروع شد و نه تنها این چهار قسمت ساخته شد بلکه تصمیم گرفته شد که یک فصل دیگر هم برای سری چهارم در نظر بگیرند و همین پیشروی باعث به وجود آمدن سری پنجم شد. سری چهارم این مجموعه در ۲۶ قسمت کامل شده و سری پنجم که شامل ۲۲ قسمت است، در ماه دسامبر ۲۰۱۴ ساخته شده‌است.

این مجموعه دارای ۷ فصل و در مجموع ۱۵۶ قسمت ۲۲ دقیقه‌ای است. سری‌های ۱ تا ۵ با یک کیفیت تصویر ساخته شده‌است اما سری‌های ۶ و ۷ با یک کیفیت دیگر. کشور سازنده این کارتون ایالات متحده آمریکا است.

شماره سری تعداد قسمت‌ها سال تولید
۱ ۲۶ ۲۰۰۳
۲ ۲۶ ۲۰۰۴
۳ ۲۶ ۲۰۰۵
۴ ۲۶ ۲۰۰۶
۵ ۱۲ ۲۰۰۷
۶ ۲۶ ۲۰۰۷
۷ ۱۳ ۲۰۰۸

پانویس[ویرایش]

 1. Michelangelo
 2. Leonardo
 3. Donatello
 4. Raphaelo
 5. Master Splinter

منابع[ویرایش]