مایکل‌آنجلو (لاک‌پشت‌های نینجا)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
مایکل‌آنجلو
اطلاعات انتشاراتی
ناشراستودیو میراژ
نخستین حضورلاک‌پشت‌های نینجای نوجوان جهش‌یافته شمارهٔ ۱
(مه، ۱۹۸۴)
پدیدآورکوین ایستمن
پیتر لایرد
اطلاعات داستانی
نام کاملمایکل‌آنجلو
وابستگی به تیملاک‌پشت‌های نینجا
توانایی‌هامهارت بالا در نینجوتسو، استاد استفاده از نانچیکو دوبل

مایکل‌آنجلو (به انگلیسی: Michelangelo) که اغلب با نام کوتاه شدهٔ مایکی یا مایک شناخته می‌شود، یک شخصیت ساختگی و یکی از چهار قهرمان اصلی در داستان‌های کمیک لاک‌پشت‌های نینجا و تمام رسانه‌های مرتبط با آن است. او از ماسک و پوشش نارنجی استفاده می‌کند و سلاحش نانچیکو دوبل است، اگرچه او در حال استفاده از سلاح‌های دیگری همچون تونفا و سانچیکو نیز به تصویر کشیده شده‌است. مایکل‌آنجلو کوچک‌ترین برادر لئوناردو، داناتلو و رافائل به‌شمار می‌رود (اگرچه همه آن‌ها در واقع هم سن هستند). او شوخ‌طبع و گاهی دست‌وپا چلفتی و حتی خنگ است، و بسیاری از مواقع مشکلاتی را برای برادرانش به وجود می‌آورد. نام او همانند برادرانش برگرفته از هنرمند عصر رنسانس، میکل‌آنژ است.[۱][۲]

ویژگی‌ها و مهارت‌ها[ویرایش]

مایکل‌آنجلو از لحاظ فیزیکی کوچک‌ترین لاک‌پشت است. او در میان برادرانش از بلوغ کمتری برخوردار است. او همچنین بسیار خلاق است و معمولاً به عنوان سریع‌ترین لاک‌پشت در نظر گرفته می‌شود. او هزاران ایده در سر دارد، اگرچه اغلب احمقانه هستند اما بالاخره یکی از آن‌ها بسیار درخشان خواهد بود. او با حیوانات با مهربانی رفتار می‌کند و رابطه‌اش با داناتلو بهتر است و اغلب اوقات رافائل (لاک‌پشت‌های نینجا) او را اذیت می‌کند و دست می‌اندازد. چون از بقیهٔ برادرانش کوچک‌تر است، آن‌ها در شرایط و مبارزات سخت، همواره از او مراقبت می‌کنند. سرگرمی‌های او شامل دیدن بازی‌های ویدئویی و خواندن کتاب‌های مصور می‌باشد و از خوردن پیتزا بیش از هر موجود دیگری، چه انسان و چه جهش‌یافته لذت می‌برد. او اغلب بهتر از برادرانش آشپزی می‌کند.

منابع[ویرایش]

  1. "TMNT Michelangelo Biography" (به انگلیسی). TeenageMutantNinjaTurtles. Archived from the original on 7 June 2015. Retrieved June 11, 2015.
  2. مایکل‌آنجلو، لاک‌پشت‌های نینجا ویکیا. بازدید در ۱۱ ژوئن ۲۰۱۵