زن‌سروری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از فمدام)
پرش به: ناوبری، جستجو
زن سرور و مرد برده.


زن‌سروری (به انگلیسی: Female dominance) یا فمدام (به انگلیسی: femdom) (که ترکیبی از دو کلمه Female و Domination است) به نوعی از روابط بی‌دی‌اس‌ام (روابطی که در رده تعاملات سادیستی/مازوخیستی قرار میگیرند) گفته میشود که در آن سلطه گر، یک زن است. غالباً یک زن سلطه جو، مایل است تا domme (با تلفظ "دام"، و با فونتیک /ˈdɒm/) خوانده شود، و یا این که سلطه گر (Dominatrix، Domina) نامیده شود؛ این بسته به نوع رابطه یا ترجیحات شخصی است. یک زن سرور در یک رابطه سروری/بردگی (جنسی) خوانده میشود که نباید آن را با کاربرد عامیانه آن که به معشوقه یا شریک جنسی گفته میشود، اشتباه کرد.

فعالیت های مرتبط[ویرایش]

Beardsley: Flagellation club in London, 1895


همانند دیگر گرایشات سادیستی/مازوخیستی، هیچگونه رفتار از قبل تعریف شده‌ای که لزوماً مربوط به محدودهٔ سلطه زن باشد، مشخص نمی‌گردد. به طور معمول، زن سلطه گر تعیین کننده رفتار واقعی در غالب یک رابطه توافقی خواهد بود.
این رفتارها ممکن است شامل به بند کشیدن، شکنجه با دیلدو، که در آن شخص سلطه گر با استفاده از دیلدو( آلت مصنوعی ) با شخص تحت سلطه رفتار میکند( شامل ضربه زدن توسط دیلدو یا فروکردن دیلدو در حلق یا در باسن )، و یا این که شامل نشستن روی صورت (Facesitting) یا جلوگیری از نفس کشیدن (Smothering) باشد که هر دو را شخص تحت سلطه به شخص سلطه گر ارایه میدهد؛ همچنین ممکن است شامل زن سازی اجباری (پوشاندن لباسهای زنانه یا Feminization) شخص تحت سلطه (که در این رابطه برده مرد است) باشد.
فعالیت های عمده سلطه جویانه رایج در اکثر روابط سادیستی/مازوخیستی و دیگر انواع روابط جنسی نیز ممکن است در اینجا دیده شود، مانند انواع مختلف جلوگیری از بروز ارگاسم، آزار با صحبت یا تحقیر کردن (Teasingتحقیر و بستن (Bondageپرستش بدن (Body Worshipپرستش پاها (Foot Worshipپرستش باسن (Ass Worshipسیلی زدن به صورت (Slapping)، کشیدن موها (Hair Pulling)، بازی کردن نقش های سنی (Age Play) که عمدتاً شامل پوشاندن لباس کودکان به برده است، ضربه زدن به باسن یا اسپنکینگ (Spanking)، شلاق زدن (Whipping)، تف کردن (Spitting)، ادرار یا مدفوع کردن (توالت یا Golden Showers)، اجبار برده به لیس زدن واژن (Cunnilingus)، ضربه زدن به کف دست برده (Caning)، شمع بازی یا ریختن اشک شمع بر روی بدن برده (Wax Play)، شکنجه بیضه ها و آلت، و غیره؛

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]