زن‌سروری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از فمدام)
پرش به: ناوبری، جستجو
زن سرور و مرد برده.


زن‌سروری (به انگلیسی: Female dominance) یکی از اختلالات جنسی و زیر مجموعه "انحراف جنسی" قرار دارد که در آن جنس مذکر (مرد) تمایل به اذیت شدن توسط جنس مونث (زن) دارد.

درمان[ویرایش]

در سال 2011 در دانشگاه معتبر استنفورد محققان و جمعی از اساتید آن به درمان قابل توجهی برای این بیماری دست یافتند. ان ها از حدود 1000 نفر مرد که این اختلال روانی داشتند تستی گرفتند تحت عنوان "تست غرور" در این تست زنانی را در جلوی مردان قرار داده و به انها دستور می دادند که ان ها را کتک بزنند بعد از حدود یک ماه علائم مازوخیزم در نود درصد مردان از بین رفت به طوریکه نه تنها علاقه ای به این عمل نداشتند بلکه با دیدن ویدیو هایی که از خودشان گرفته شده بود دچار حالت انزجاء میشدند. دانشمندان دریافتند که "تست غرور" به سرعت در مردان اثر میکند ولی نه در همه ی انها بلکه در نود درصد ان ها . روش های دیگری هم برای درمان این بیماری روانی وجود دارد ولی تا به الان بهترین روش "تست غرور" شناخته شده است که غرور مردانه را به مرد مبتلا به سادوخیزم برمیگرداند. هم اکنون این روش در بیش از 30 کشور پیشرفته جهان تدریس و اجرا میشود.</ref>[۱]<ref>اختلال-مازوخیسم-جنسی-چیست؟ref/>http://clinicalpsychology.ir>

فعالیت های مرتبط[ویرایش]

Beardsley: Flagellation club in London, 1895


همانند دیگر گرایشات سادیستی/مازوخیستی، هیچگونه رفتار از قبل تعریف شده‌ای که لزوماً مربوط به محدودهٔ سلطه زن باشد، مشخص نمی‌گردد. به طور معمول، زن سلطه گر تعیین کننده رفتار واقعی در غالب یک رابطه توافقی خواهد بود.
این رفتارها ممکن است شامل به بند کشیدن، شکنجه با دیلدو، که در آن شخص سلطه گر با استفاده از دیلدو( آلت مصنوعی ) با شخص تحت سلطه رفتار میکند( شامل ضربه زدن توسط دیلدو یا فروکردن دیلدو در حلق یا در باسن )، و یا این که شامل نشستن روی صورت (Facesitting) یا جلوگیری از نفس کشیدن (Smothering) باشد که هر دو را شخص تحت سلطه به شخص سلطه گر ارایه میدهد؛ همچنین ممکن است شامل زن سازی اجباری (پوشاندن لباسهای زنانه یا Feminization) شخص تحت سلطه (که در این رابطه برده مرد است) باشد.
فعالیت های عمده سلطه جویانه رایج در اکثر روابط سادیستی/مازوخیستی و دیگر انواع روابط جنسی نیز ممکن است در اینجا دیده شود، مانند انواع مختلف جلوگیری از بروز ارگاسم، آزار با صحبت یا تحقیر کردن (Teasingتحقیر و بستن (Bondageپرستش بدن (Body Worshipپرستش پاها (Foot Worshipپرستش باسن (Ass Worshipسیلی زدن به صورت (Slapping)، کشیدن موها (Hair Pulling)، بازی کردن نقش های سنی (Age Play) که عمدتاً شامل پوشاندن لباس کودکان به برده است، ضربه زدن به باسن یا اسپنکینگ (Spanking)، شلاق زدن (Whipping)، تف کردن (Spitting)، ادرار یا مدفوع کردن (توالت یا Golden Showers)، اجبار برده به لیس زدن واژن (Cunnilingus)، ضربه زدن به کف دست برده (Caning)، شمع بازی یا ریختن اشک شمع بر روی بدن برده (Wax Play)، شکنجه بیضه ها و آلت، و غیره؛

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. درمان-مازوخیزم-مرد-ان-استنفوردref/>http://www.hxbenefit.com/sadistic-personality-

    مشکلات در زندگی زناشویی[ویرایش]

    پزشکان بر این باورند که فرد مذکر مبتلا به سادوخیزم از زندگی زناشویی سختی برخوردار خواهد بود. زیرا در مواقع لزوم هیچ اختیاری از خود ندارد و سخت میتواند خانواده اش را در شرایط حساس مدیریت کند. در ازمایشی که از 100 نفر در کالیفرنیا شمالی گرفته شد فقط 15 نفر ان ها توانستند به زن و بجه خود امر و نهی کنند و باقی ان ها از این کار میترسیدند !