شهرام محمودی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
شهرام محمودی
Shahram Mahmoudi.jpg
اطلاعات شخصی
نام کاملشهرام محمودی خاتون آبادی
تولد۲۹ تیر ۱۳۶۷
زادگاهمیانه، ایران
قد۱۹۸ سانتی‌متر
وزن۱۰۰ کیلوگرم
اطلاعات جایگاه
پستقطر پاسور پشت خط زن
باشگاه کنونیشهرداری ارومیه
باشگاه
سال‌ها تیم‌ها
۱۳۸۵-۱۳۸۶
۱۳۸۶-۱۳۸۸
۱۳۸۸-۱۳۸۹
۱۳۸۹-۱۳۹۰
۱۳۹۰-۱۳۹۲
۱۳۹۲-۱۳۹۳
۱۳۹۳-۱۳۹۴
۱۳۹۴-۱۳۹۶
۱۳۹۷-
آیدانه چالدران
پیکان تهران
پتروشیمی بندر امام
آلومینیوم المهدی بندرعباس
کاله مازندران
متین ورامین
شهرداری ارومیه
بانک سرمایه
خاتم اردکان
شهرداری ارومیه
تیم ملی
۲۰۱۳-۲۰۱۷ تیم ملی والیبال ایران
شهرام محمودی
مدال‌ها
نمایندهٔ  ایران
والیبال مردان
بازی‌های آسیایی
طلا اینچئون ۲۰۱۴ ۲۰۱۴
قهرمانی آسیا
طلا دبی ۲۰۱۳ ۲۰۱۳

شهرام محمودی خاتون‌آبادی (متولد ۲۹ تیر ۱۳۶۷) والیبالیست ایرانی است.وی در طی رسیدن ایران به المپیک ۲۰۱۶ ریو بعد از ۵۴ سال نقش بسیار مهمی داشت و آخرین امتیاز بازی ایران در مقابل لهستان که منجر به صعود شد را بدست اورد.همچنین از طرف فدراسیون جهانی والیبال یکی از بهترین اسپکر های اسیا و جهان معرفی شده.

دوران نونهالی و حرفه‌ای[ویرایش]

شهرام محمودی از سن نونهالی با وجود حضور برادرش بهنام باوالیبال دست و پنجه نرم می‌کرد، درحالی که فوتبال هم علاقه داشت و بازی می‌کرد. در کنار ورزش مورد علاقه اش می درسطح استان و کشور را باکسب مقام نایب قهرمانی توانست در کارنامهٔ نونهالی خودش داشته باشد. سپس به همین نسبت در دوره‌های تحصیلی راهنمایی و دبیرستان به درس و والیبال خودش ادامه داد. شهرام محمودی سابقه بازی در تیم‌های آیدانه چالدران، پیکان تهران، پتروشیفوتبال، ورزش حرفه ایِ برادرش را به صورت رسمی در آموزش و پرورش دنبال می‌کرد. در دورهٔ تحصیلی ابتدایی با مربیگری علی بهرامی فرود و حبیب دهقان همبازیِ گذشتهٔ برادرش بهنام توانست در جشنواره‌های مینی والیبال استان تهران و مسابقات مدارس شرکت نماید. همچنین اولین بازی رسمی بندر امام، آلومینیوم بندرعباس، کاله مازندران، متین ورامین و شهرداری ارومیه را دارا است. او برادر بهنام محمودی است. محمودی قبل از والیبال، دروازه‌بان تیم فوتبال نوجوانان پیکان بود و بعد به والیبال رو آورد.

او از پیکان توسط بهروز عطایی به کاله آورده شد و به خاطر بازی‌های خوبی که از خود به نمایش گذاشت توسط خولیو ولاسکو به تیم ملی والیبال ایران دعوت شد. وی از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ سه مرتبه به عنوان باارزش‌ترین بازیکن باشگاه‌های آسیا انتخاب شد

تیم ملی[ویرایش]

شهرام محمودی از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ پیوسته در تیم ملی والیبال ایران حضور داشت تا سرانجام پس از اتمام بازی‌های المپیک۲۰۱۶ با وجود دعوت شدن به تیم ملی، تصمیم گرفت به مصدومیت‌های کهنهٔ خود رسیدگی کند و مدتی از بازی‌های ملی دور باشد.

زندگی شخصی[ویرایش]

وی در سن ۲۳ سالگی (سال ۱۳۹۰) با دختر همسایه‌شان، سوگند خورشیدی، عقد کرد و حاصل این ازدواج آرسام محمودی (زاده ۱۱ مرداد ۱۳۹۴) فرزند آنهاست.

افتخارات[ویرایش]

ملی[ویرایش]

باشگاهی[ویرایش]

فردی[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  • «شهرام محمودی: معدنی بارها به‌خاطر بهنام مرا از تیم‌ملی خط زد». ۲۸ شهریور ۱۳۹۱.
  • پروفایل بازیکن در فدراسیون جهانی