آرمین تشکری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
آرمین تشکری
Armin Tashakkori.jpg
اطلاعات شخصی
تولد۱۷ آذر ۱۳۶۵ ‏(۳۴ سال)
زادگاههمدان، ایران
قد۱۹۸
اطلاعات جایگاه
پستمدافع وسط / سرعتی زن
باشگاه کنونیباشگاه والیبال فولاد سیرجان ایرانیان
باشگاه
تیم‌ها
میزان خراسان
تیم ملی
تیم ملی والیبال ایران
آرمین تشکری
مدال‌ها
به نمایندگی از  ایران
والیبال مردان
بازی‌های آسیایی
مدال طلا – جایگاه اول اینچئون ۲۰۱۴ ۲۰۱۴
قهرمانی آسیا
مدال طلا – جایگاه اول دبی ۲۰۱۳ ۲۰۱۳

آرمین تشکری (زادهٔ ۱۷ آذر ۱۳۶۵ در همدان) والیبالیست ایرانی است. او متاهل و داری یک پسر به نام کارن است. آرمین تشکری والیبال خود را زیر نظر موسی زرین آغاز کرده‌است. اولین باشگاه او تیم مخابرات همدان بود و بعدها با درخشش در این تیم به تیم شهرداری می پیوندد. تشکری با مخابرات همدان حاضر و سپس با منحل شدن این تیم به تیم شهرداری می‌رود و بعد آن به سنگ آهن می رود. دو سال هم برای گذراندن خدمت سربازی سابقه حضور در سایپا را در کارنامه اش دارد. بازی‌های درخشان او در پیشگامان خولیو ولاسکو مجاب می‌شود که وی را به تیم ملی دعوت کند و در لیگ جهانی ۲۰۱۳ حضور موفقی در تیم ملی ایران داشت. او در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان ۲۰۱۴ در آسیا به عنوان بهترین مدافع معرفی شد.

ماجرای والیبالیست شدن[ویرایش]

تشکری بارها در دوران ابتدایی و دبیرستان بین دو راهی والیبال و فوتبال قرار می‌گیرد تا اینکه موسی زرین در سال‌هایی که تشکری اهداف بزرگی در سر می پروراند یک سیلی آبدار به آرمین تشکری زده و خطاب به او می گوید: "تو برای والیبال ساخته شده‌ای".

باشگاهی[ویرایش]

شهرداری همدان آغاز او در رده باشگاهی بود و سپس با منحل شدن این تیم به تیم سنگ آهن پیوست و بعد به سایپا البرز رفت و بعد از سایپا با پیشگامان کویر یزد قرار داد بست و بازی‌های قابل توجه ای را به نمایش گذاشت و بعد از حضور در پیشگامان با باریج اسانس کاشان به توافق رسید و در فصل ۹۳ به میزان خراسان پیوست.

او هم‌اکنون در تیم شهرداری ورامین بازی می‌کند.

افتخارات[ویرایش]

  • بهترین مدافع روی تور مسابقات انتخابی قهرمانی جهان ۲۰۱۴
  • قهرمانی مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۳
  • مدال طلا بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]