شهرآرا (روزنامه)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از روزنامه شهرآرا)
پرش به ناوبری پرش به جستجو
شهرآرا
رسانه شهر امید و زندگی
روزنامه شهرآرا.png
نوعروزنامه
صاحب امتیازشهرداری مشهد
مؤسسسید جلال فیاضی
ناشرشهرداری مشهد
مدیر مسئولهادی فیاضی
سردبیرتوحید آرش نیا
زبانفارسی
وبگاه رسمیhttps://shahraranews.ir


روزنامهٔ شهرآرا به صاحب امتیازی شهرداری مشهد، روزنامهٔ محلی مشهد به حساب می‌ شود.

پیشینه[ویرایش]

این روزنامه در گذشته از سال ۱۳۷۶ به صورت هفته‌نامه و به‌طور رایگان با تیراژ ۴۰۰۰۰۰ نسخه برای شهروندان مشهدی منتشر می‌شد اما در ۳ خرداد ۱۳۸۸ و هم‌زمان با بیست و هفتمین سالروز آزادسازی خرمشهر انتشار آن به صورت روزنامه و با قیمت ۱۰۰ تومان آغاز شد. بهای این روزنامه از تاریخ اردیبهشت ۱۳۹۲ قیمت روزنامه به ۲۰۰ تومان افزایش یافت و در سال ۱۳۹۷ به هر نسخه ۵۰۰ تومان افزایش یافت. از بهار سال ۱۳۹۸ نیز قیمت آن به ۷۰۰ رسید. در سوم خرداد ماه سال ۱۳۹۷ در برنامه ای که به مناسبت نهمین سالروز روزنامه شهرآرا در سالن صبا صدا و سیمای خراسان رضوی واقع در مشهد برگزار شد☃☃، تقی زاده خامسی شهردار وقت مشهد از ضمائم جدید این روزنامه شامل میلان☃☃ (هفته نامه جوانان مشهد) به دبیری سلمان نظافت یزدی، شهربانو (دوهفته نامه زنان مشهد) به دبیری حمیده وحیدی،کوله پشتی(هفته نامه کودکان و نوجوانان مشهد) به دبیری طیبه ثابت،پلخمون(هفته نامه طنز) به دبیری ارژنگ حاتمی و مترو (روزنامه ویژه مترو مشهد) به دبیری علیرضا گرانپایه رونمایی کرد. مجید خرمی که سرپرستی این روزنامه را بر عهده دارد، در ۳ آبان ۱۳۹۸ به همراه معاونانش در مشهد بازداشت شد.[۱]

هدف[ویرایش]

مسئولان این روزنامه، رسالت آن را اطلاع‌رسانی مناسب شهری در مشهد و احیای فرهنگ اصیل شهری عنوان می‌کنند و می‌گویند سعی دارند دستگاه تبلیغاتی شهرداری مشهد نباشند.

دیدگاه مسئولان مشهد[ویرایش]

  • سید محمد پژمان شهردار سابق مشهد در نخستین سالگرد روزنامهٔ شهرآرا دربارهٔ آن گفت:

تمام شهرداری‌ها نیاز به داشتن یک نشریه دارند، البته تأکید دارم که مطبوعات شهری نباید بولتن شهرداری باشند، بلکه باید علاوه بر انتقاد از مدیران شهری پیگیر مسائل و موضوعات شهر نیز باشند. روزنامه برای شهر مشهد، از نان شب هم واجب‌تر است.

  • حسین موحدیان فرماندار سابق مشهد هم گفت:

روزنامه توانسته است به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان عمل کند. شهرآرا به غنای فرهنگی در شهر مشهد افزوده است.

[۲]

پانویس[ویرایش]

  1. «جزئیات بازداشت مدیر مسئول روزنامه شهرآرا». شما نیوز. دریافت‌شده در ۲۰۱۹-۱۰-۳۱.
  2. «روزنامه شهرآرا». بایگانی‌شده از اصلی در ۱۴ ژانویه ۲۰۱۲. دریافت‌شده در ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۰.

منابع[ویرایش]