دنیای اقتصاد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
دنیای اقتصاد
Donya-e-Eqtesad Logo.png
گونهروزنامه
صاحب امتیازعلیرضا بختیاری
ناشرگروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد تابان
سردبیر ارشدعلی میرزاخانی
نویسندگان۲۰۰ نفر (۲۰۱۵)
بنیان‌گذاری۲۰۰۲؛ ۱۹ سال پیش (۲۰۰۲)
زبانزبان فارسی
ستادتهران، ایران
روزنامه‌های خواهرفایننشال تریبون
تجارت فردا
وبگاه رسمیwww.donya-e-eqtesad.com

دنیای اقتصاد روزنامه اقتصادی ایرانی است، که در سال ۲۰۰۲ توسط علیرضا بختیاری راه‌اندازی شد. در رتبه‌بندی روزنامه‌های ایران بر پایه عملکردشان در بازهٔ نیمه دوم ۱۳۹۵ توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ دنیای اقتصاد، با ۸۸/۴ امتیاز، رتبهٔ دوم را دریافت کرده‌است.(نیازمند منبع)

روزنامه Financial Tribune[ویرایش]

روزنامه Financial Tribune از نیمه نخست سال ۱۳۹۳ به عنوان اولین روزنامه اقتصادی ایران برای مخاطبان انگلیسی زبان، آغاز به کار کرد. این روزنامه، همچنین نخستین روزنامه انگلیسی زبان متعلق به بخش خصوصی در ایران است. هدف از اننشارTribune Financial معرفی ظرفیت‌های دیده نشده اقتصاد ایران به منظور کمک به تعامل منطقی فعالان اقتصادی جهان به ویژه سرمایه‌گذاران خارجی با بخش‌های مختلف اقتصادی ایران است.

تجارت فردا[ویرایش]

هفته‌نامه تجارت فردا در تابستان سال ۱۳۹۱ با صاحب امتیازی شرکت دنیای اقتصاد تابان شروع به فعالیت کرد و تاکنون به صورت مستمر در روزهای شنبه هر هفته منتشر می‌شود. کار تجارت فردا تجزیه و تحلیل مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی ایران و جهان است.

برند دنیای اقتصاد[ویرایش]

برند دنیای اقتصاد در سال ۱۳۹۲ در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از ۱۰۰ برند برتر ایران شناخته شد.[۱]

باشگاه اقتصاددانان[ویرایش]

این نشریه در بخشی از مطالب روزانه خود صفحه‌ای را به مصاحبه و انتشار مقالات اقتصاددانان ایرانی و خارجی اختصاص داده‌است ، در این بخش هر روز پیرامون یک حوزه و یا یک‌ موضوع مرتبط با اقتصاد و اقتصاد سیاسی مقالات و گفت‌وگوهایی منتشر میشود.[۲]

منابع[ویرایش]

  1. «برندهای ارزشمند ایران معرفی شدند». خبرآنلاین. ۲۱ دی ۱۳۹۳. دریافت‌شده در ۷ مرداد ۱۳۹۴.
  2. دنیای اقتصاد. «باشگاه اقتصاددانان».

پیوند به بیرون[ویرایش]