شهرآرا (روزنامه)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
شهرآرا
نوع روزنامه صبح
صاحب امتیاز مؤسسه فرهنگی شهرآرا
مؤسس سیدجلال فیاضی
زبان فارسی

روزنامهٔ شهرآرا به صاحب امتیازی مؤسسه فرهنگی شهرآرا، روزنامهٔ محلی مشهد به حساب می‌ شود.

پیشینه[ویرایش]

این روزنامه در گذشته از سال ۱۳۷۶ به صورت هفته‌نامه و به‌طور رایگان با تیراژ ۴۰۰۰۰۰ نسخه برای شهروندان مشهدی منتشر می‌شد اما در ۳ خرداد ۱۳۸۸ و هم‌زمان با بیست و هفتمین سالروز آزادسازی خرمشهر انتشار آن به صورت روزنامه و با قیمت ۱۰۰ تومان آغاز شد. هم‌اکنون مسعود سلطانی مدیرمسئولی روزنامه شهرآرا را برعهده دارد. بهای این روزنامه از تاریخ اردیبهشت ۱۳۹۲ قیمت روزنامه به ۲۰۰ تومان افزایش یافت و در سال ۱۳۹۷ به هر نسخه ۵۰۰ تومان افزایش و اشتراک سالانه این روزنامه ۱۵۰۰۰۰ تومان می‌باشد. در سوم خرداد ماه سال 1397 در برنامه ای که به مناسبت نهمین سالروز روزنامه شهرآرا در سالن صبا صدا و سیمای خراسان رضوی واقع در مشهد برگزار شد[۱]، تقی زاده خامسی شهردار وقت مشهد از ضمائم جدید این روزنامه شامل میلان[۲] (هفته نامه جوانان مشهد) به دبیری سلمان نظافت یزدی، شهربانو (دوهفته نامه زنان مشهد) به دبیری حمیده وحیدی، پلخمون(هفته نامه طنز) به دبیری ارژنگ حاتمی و مترو (روزنامه ویژه مترو مشهد) به دبیری علیرضا گرانپایه رونمایی کرد.

هدف[ویرایش]

مسئولان این روزنامه، رسالت آن را اطلاع‌رسانی مناسب شهری در مشهد و احیای فرهنگ اصیل شهری عنوان می‌کنند و می‌گویند سعی دارند دستگاه تبلیغاتی شهرداری مشهد نباشند.

دیدگاه مسئولان مشهد[ویرایش]

  • سید محمد پژمان شهردار سابق مشهد در نخستین سالگرد روزنامهٔ شهرآرا دربارهٔ آن گفت:

تمام شهرداری‌ها نیاز به داشتن یک نشریه دارند، البته تأکید دارم که مطبوعات شهری نباید بولتن شهرداری باشند، بلکه باید علاوه بر انتقاد از مدیران شهری پیگیر مسائل و موضوعات شهر نیز باشند. روزنامه برای شهر مشهد، از نان شب هم واجب‌تر است.

  • حسین موحدیان فرماندار سابق مشهد هم گفت:

روزنامه توانسته است به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان عمل کند. شهرآرا به غنای فرهنگی در شهر مشهد افزوده است.

[۳]

پانویس[ویرایش]

  1. «روزنامه مردم مشهد ، شهرآرا». shahraraonline.ir. بازبینی‌شده در ۲۰۱۸-۰۹-۱۶. 
  2. «روزنامه مردم مشهد ، شهرآرا :: شهرآرا میلان». shahraraonline.ir. بازبینی‌شده در ۲۰۱۸-۰۹-۱۶. 
  3. روزنامه شهرآرا

منابع[ویرایش]