صدا (هفته‌نامه)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
صدا
سردبیر محمد قوچانی
اکبر منتجبی (از تیر ۱۳۹۶)
دسته‌بندی مجله هفتگی خبری تحلیلی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی
بسامد هفته‌نامه
نخستین شماره ۳۰ فروردین ۱۳۹۳
کشور ایران
زبان فارسی

صدا هفته‌نامهٔ خبری تحلیلی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به سردبیریِ محمد قوچانی و بعد اکبر منتجبی است که از ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ منتشر می‌شود. این هفته‌نامه به دنبال توقیف هفته‌نامهٔ آسمان انتشار یافت.

این هفته‌نامه را گروهی از روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب تحت عنوان هفته‌نامهٔ اعتدالیون منتشر می‌کنند که شامل یادداشت‌ها، گفتگوها و گزارش‌های متعددی در زمینه‌های سیاست، جهان، اقتصاد، جامعه و فرهنگ است.[۱][۲]

هفته‌نامهٔ صدا در دورهٔ انتشارش چند سردبیر متفاوت داشت. تا اواسط آذر ۱۳۹۳ این مجلهٔ خبری تحلیلی به سردبیری محمد قوچانی منتشر می‌شد و از ۲۴ آذر ۱۳۹۳ سردبیری آن به سعید لیلاز واگذار شد. از نیمهٔ فروردین ۱۳۹۴ سردبیری این هفته‌نامه بار دیگر به محمد قوچانی واگذار شد. آخرین سردبیر این هفته‌نامه اکبر منتجبی بود که از تیر ۱۳۹۶ مسئولیت آن را به عهده گرفت.

تحریریهٔ صدا[ویرایش]

صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول این مجله فائزه شریف جوزدانی و قائم‌مقام مدیرمسئول علی راعی است.

اکبر منتجبی، بهراد مهرجو، هادی خسروشاهین، کریم نیکونظر، سما بابایی، علیرضا غلامی، محسن آزرم، رضا زندی، مریم باقی، مهدی یزدانی خرم، رضا معطریان، سعید جعفری، مهدی قدیمی، حامد زارع، فرزانه آیینی، ولی خلیلی، مهدی میرمحمدی، گلاویژ نادری، علی مقامی، زینب صفری، عمادالدین باقی، مجتبی حسینی، محمدحسین باقی و بزرگمهر حسین‌پور از جمله دبیران بخش‌های مختلف این هفته‌نامه بوده‌اند.

توقیف هفته‌نامهٔ صدا[ویرایش]

مدیرمسئول و نویسندهٔ هفته‌نامهٔ صدا به اتهام توهین به مقامات بالای کشور، به اتفاق آرا در ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ مجرم شناخته شد و هیئت منصفهٔ دادگاه مطبوعات، متهمان را مستحق تخفیف ندانست.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]