رد هات چیلی پپرز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
رد هات چیلی پپرز
Rhcp-live-pinkpop05.jpg
اطلاعات پس‌زمینه
ژانرفانک راک، آلترنیتو راک
اعضای کنونیآنتونی کیدز
فلی
چاد اسمیت
جان فروشانته

رد هات چیلی پپرز (به انگلیسی: Red Hot Chili Peppers) نام یک گروه آلترناتیو راک دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی است. این گروه آمریکایی در سال ۱۹۸۳ در لس آنجلس تأسیس گردید. این گروه تا کنون برنده ۷ جایزه گرمی شده‌است.

اعضای نخستین این گروه با عنوان های ابتدایی تونی فلو (به انگلیسی: Tony Flow) و استاد های باشکوه معجزه آسای آشوب (به انگلیسی: the Miraculously Majestic Masters of Mayhem) ، گیتاریست هیلل اسلواک و درامر جک آیرونز در کنار خواننده آنتونی کیدز و بیسیست مایکل بِلزری (Flea) بودند. به دلیل حضور در گروه های دیگر ، اسلواک و آیرونز در اولین آلبوم گروه در سال 1984 (هم نام با اسم گروه) شرکت نکردند. اسلواک برای آلبوم های دوم و سوم ، Freaky Styley (1985) و برنامه حزب Uplift Mofo (1987) بازگشت ، اما وی در اثر تجویز بیش از حد هروئین در سال 1988 درگذشت. در نتیجه مرگ دوستش ، آیرونز تصمیم به ترک گروه گرفت. پس از تعویض های کوتاه در گیتار و درامز ، جان فروشانته و اسمیت در سال 1988 پیوستند. ترکیب Flea ، Kiedis ، Frusciante و اسمیت طولانی ترین ماندگار و پنج آلبوم استودیویی بود که از ابتدای شیر مادر (1989) آغاز شد. در سال 1990 ، این گروه با Warner Bros. Records امضا کردند و آلبوم Blood Sugar Sex Magic (1991) را به تهیه کنندگی ریک روبین ضبط کردند. این آلبوم به اولین موفقیت تجاری بزرگ گروه تبدیل شد ، اما Frusciante از محبوبیت این گروه ناراحت شد و ناگهان در سال 1992 در میانه تور خون قند سکس Magic تور ترک شد.

پس از دو گیتاریست موقت ، دیو ناوارو در سال 1993 به این گروه پیوست و در آلبوم بعدی خود با نام One Hot Minute (1995) بازی کرد. اگرچه از نظر تجاری موفقیت آمیز بود ، این آلبوم نتوانست با تحسین منتقدان و محبوب محبوب Blood Sugar Sex Magik مطابقت داشته باشد و به فروش نیمی از پیشین خود بپردازد. ناوارو در سال 1998 از این گروه اخراج شد. [2] Frusciante ، تازه از اعتیاد به مواد مخدر ، در همان سال به درخواست Flea به گروه بازگشت. کوارتت مجدداً برای ضبط کالیفرنیا (1999) به استودیو بازگشت ، که با 16 میلیون نسخه فروخته شده در سراسر جهان ، به بزرگترین موفقیت تجاری این گروه تبدیل شد. این آلبوم سه سال بعد توسط By the Way (2002) دنبال شد و سپس چهار سال بعد توسط دو آلبوم Stadium Arcadium (2006) که اولین آلبوم شماره یک آنها در آمریکا بود. پس از یک تور جهانی ، این گروه با وقفه ای طولانی روبرو شد. Frusciante اعلام کرد که به طور دوستانه در سال 2009 از گروه جدا شد تا به کار تکنوازی خود بپردازد. کلینگوففر که در تور استادیوم آرکادیوم و در پروژه های انفرادی Frusciante به عنوان گروهبان برای گروه کار کرده بود ، جای او را گرفت. دهمین آلبوم استودیویی گروه ، من با تو هستم ، در سال 2011 منتشر شد و در 18 کشور مختلف در صدر جدول قرار گرفت. این گروه یازدهمین آلبوم استودیویی خود را با نام Getaway را در سال 2016 منتشر کرد. این آلبوم توسط Danger Mouse تهیه شده است ، اولین بار از زمان Mother's Milk است که Red Hot Chili Peppers با Rubin کار نکرده بود ، 3] و در ده صدر جدول قرار گرفت. کشورهای مختلف. از نوامبر سال 2018 ، این گروه در حال کار بر روی دوازدهمین آلبوم استودیویی خود است که انتظار دارند در سال 2019 منتشر شود. [4] در تاریخ ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۹،این گروه در صفحه رسمی اینستاگرام خود اعلام کردند که گیتاریست پیشین آنها یعنی جان فروشانته دوباره به گروه بازگشته است.

پیوند به بیرون