در جستجوی ماجرا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
در جستجوی ماجرا
Adventure Quest
Adventure Quest ZX.jpg
طرح روی جلد بازی در اسپکتروم
توسعه‌دهنده(ها) Level 9 Computing
ناشر(ها) Level 9 Computing
سکو(ها) اسپکتروم، کمودور ۶۴
تاریخ(های) انتشار ۱۹۸۳
سبک(ها) ماجرایی، بازی متنی
حالت(ها) تک‌نفره
توزیع دیسک نرم، نوار کاست

در جستجوی ماجرا (به انگلیسی: Adventure Quest) در سبک ماجرایی، توسط شرکت Level 9 Computing تولید و منتشر گردید. این بازی، دومین قسمت از سه گانه ماجرایی تولید شده توسط شرکت Level 9 Computing می‌باشد.

داستان[ویرایش]

داستان این بازی کاملا تحت تاثیر «ارباب حلقه‌ها» است. پس از پایان دوران هارمونی به ناگهان «سرزمین میانی» دچار تحولات و تغییرات اساسی میگردد. موجودات زنده وحشی می‌شوند و دشمنی مرموز به شمال حمله می‌کند. علت اصلی این ناآرامی‌ها شیطانی شرور به نام «لرد آلاگیارِپت»[۱] می‌باشد و تنها یک هفته فرصت برای نابودی او و در نتیجه نجات سرزمین میانی وجود دارد.

گیم‌پلی[ویرایش]

ساختار این بازی بر اساس رابط کاربری «فعل و اسم» می‌باشد. یعنی این که بازیباز فقط مجاز به استفاده کلماتی در قالب فعل یا اسم است. بازیباز در نقش یک جادوگر آماتور با قابلیت‌های مراقبه[۲]، عرفان[۳] و پول سازی[۴]، بازی را شروع می‌کند. باشروع جنگ اصلی ماموریتی خطرناک به بازیباز محول می‌گردد که عبارتند از: مستقر ساختن سنگ‌های چهار عنصر اصلی و مدال زندگی برای ورود به برج تاریک لرد آلاگیارِپت و کشتن او. مکان‌های مختلفی مانند سواحل، دشت‌ها و مناطق کوهستانی در بازی وجود دارند. دشمنان موجود در بازی هم عبارتند از گرگ‌ها، هشت‌پاها، اسکلت‌ها و کوسه‌ها.

این بازی از هیچگونه گرافیک کامپیوتری استفاده نمی‌کند و فقط بااستفاده از متن باید این بازی را انجام دهید. لغات بکار رفته در این بازی ساده بوده و بازیباز باید با استفاده از کلمات مبتنی بر فعل و اسم، بازی را پیش ببرد.

سیستم‌ها[ویرایش]

این بازی در سال ۱۹۸۳ بصورت همزمان توسط شرکت Level 9 Computing بر روی رایانه‌های خانگی اسپکتروم و کمودور ۶۴ منتشر گردید.

معادل انگلیسی[ویرایش]

  1. Lord Alagiarept
  2. Meditation
  3. Mysticism
  4. Moneymaking

منابع[ویرایش]