دانشگاه بین‌المللی چابهار

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

مختصات: ۲۵°۱۹′۴۸″شمالی ۶۰°۳۷′۵۹″شرقی / ۲۵٫۳۳۰°شمالی ۶۰٫۶۳۳°شرقی / 25.330; 60.633 دانشگاه بین‌المللی چابهار دانشگاهی غیرانتفاعی و غیردولتی است که در سال ۱۳۸۱ با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در چابهار بنیان گذاشته شده‌است.

رشته‌های آموزشی و اعطای مدرک[ویرایش]

دانشگاه بین‌المللی چابهار در سال ۱۳۸۸ در ۱۰ رشته تحصیلی در دورهٔ کارشناسی فعالیت می‌کند که تحصیل موفقیت‌آمیز در هر یک از این دوره‌ها منجر به اخذ مدرک کارشناسی می‌شود.

۸ رشته با همکاری دانشگاه لندن ارائه و امتحانات آن در پایان سال تحصیلی توسط همان دانشگاه برگزار و ارزیابی شده و در نهایت مدرک کارشناسی نیز توسط دانشگاه لندن داده می‌شود. همچنین پس از معادلسازی، یک مدرک کارشناسی توسط دانشگاه چابهار نیز به دانش‌آموختگان داده می‌شود.

اهداف و مأموریت[ویرایش]

این دانشگاه اهداف خود را چنین بیان کرده‌است:

این دانشگاه به منظور انجام رسالت خود در راستای توسعه آمادگی و تربیت دانشجویان مسئولیت پذیر، خلاق، متخصص، مولد، با وجوه منطبق با ارزشهای اسلامی و آرمانهای انسانی، ضمن بکارگیری بالاترین استانداردهای دانشگاهی نسبت به طراحی فعالیت‌های تحصیلی مطابق با شرایط دنیای واقعی امروز اقدام نموده‌است. مجموعه ارزشها و اهدافی همچون اعتقاد به دانشگاه پژوهنده و دانایی محور، فراهم نمودن محیطی مناسب و جذاب برای جوانان ایرانی تا ناچار به ترک ایران و ادامه تحصیل در خارج از کشور نشوند، تربیت نیروی متخصص برای کشور بخصوص مناطق آزاد، تقویت فرهنگ ملی در کنار توسعه دانش و مهارتهای فردی، تلاش جهت موفقیت دانشجویان با برنامه‌ریزی، ساماندهی، مراقبت و ارائه خدمات لازم و تقویت پیوندهای علمی آموزشی و پژوهشی با موسسات آموزش عالی با سابقه و فعال در سطوح ملی و بین‌المللی، اساس شکل‌گیری این دانشگاه بوده‌است.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]