حسین اوجاقی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
حسین اوجاقی
مدال‌ها
شرکت‌کنندهٔ کشور  ایران
ووشو مردان
المپیک
نقره المپیک چین ۲۰۰۸ کگ
مسابقات جهانی
طلا جهانی ایتالیا ۱۹۹۷ ۷۵ کگ
طلا جهانی ترکیه ۱۹۹۸ کگ
طلا جهانی ارمنستان ۱۹۹۹ کگ
طلا جهانی هنگ‌کنگ ۱۹۹۹ ۷۵ کگ
طلا جهانی ایتالیا ۲۰۰۱ کگ
طلا جهانی چین ۲۰۰۲ کگ
طلا جهانی ایتالیا ۲۰۰۵ کگ
نقره جهانی ارمنستان ۲۰۰۱ کگ
نقره جهانی چین ۲۰۰۷ ۸۵ کگ
برنز جهانی ماکائو ۲۰۰۳ ۷۵ کگ
طلا جهانی چین ۲۰۰۸ کگ
طلا جهانی کانادا ۲۰۰۹ ۸۰ کگ
طلا جهانی چین ۲۰۱۰ کگ
طلا جهانی چین ۲۰۱۱ کگ
مسابقات آسیایی
نقره مسابقات آسیایی تایلند ۱۹۹۸ کگ
طلا مسابقات آسیایی چین ۲۰۰۲ کگ
طلا مسابقات آسیایی کره جنوبی ۲۰۰۲ کگ
قهرمانی آسیا
طلا قهرمانی آسیا ۲۰۰۰ کگ
طلا قهرمانی آسیا میانمار ۲۰۰۴ کگ
طلا قهرمانی آسیا ماکائو ۲۰۰۸ کگ

حسین اوجاقی (زادهٔ ۸ شهریور ۱۳۵۴ در شهر ری)، ووشوکار یا کونگ‌فو کار ایرانی در بخش ساندا است.او همچنین در رشته‌های بوکس ، کیک‌بوکسینگ و ژیمناستیک فعالیت داشته است.حسین اوجاقی نخستین طلای تاریخ ووشو برای ایران در بازی های اسیایی 2002 چین بدست اورد.

زندگی‌نامه[ویرایش]

ورزش را در سن هشت سالگی با ژیمناستیک آن هم بطور هفته‌ای سه جلسه آغاز نموده سپس در دوازده سالگی (۱۳۶۶) به کانذنریو روی آورد و نزد اولین استاد رزمی خود، نیکروش ورزشهای رزمی را با هفته‌ای سه جلسه آغاز نمود. دوران نوجوانی او با کلنجارها و سرشاخ‌شدن با هم سن و سالهایش سپری شد. وی به تمرینات مستمر و کلاسیک خود زیر نظر مربیش با نظم، خاصی ادامه داد.

پس از چند سال با افتتاح کلاس کیک بوکس در منطقه شهرری توسط همان مربی وی به سوی رشته‌های کیک بوکس روی آورد این روش تا سال ۱۳۷۲ ادامه یافت، پس از آن با فریدون مالکی (یکی از نام‌آوران رشته‌های رزمی ایران) آشنا شد و در لباس شاگردی به تمرین پرداخت به زعم وی شخصیت رزمی‌اش نزد ایشان شکل گرفت و احساس تکامل در هنر رزمی به او دست داد وی معتقد است از لحاظ تکنیک و مسائل مربوط به هنر رزمی هر آنچه دارد را مدیون مالکی می‌باشد در کنار اینها بوکس را نزد حاج آقا محمدی باز هم در همان محله تهران ادامه داد، پس از چند سال نگاه وی به ورزش حرفه‌ای جلب شد چرا که او بصورت حرفه‌ای تمرین می‌کرد، اما او احساس کرد در مسابقات حرفه‌ای جای خالی پرچم ایران احساس می‌شود هر چند در برخی از رشته‌ها و در قسمت آماتور پرچم کشورش به اهتزاز در می‌آمد، اما حسی درونی او را به حضور در میادینی بزرگتر فراخواند، این حس باعث شد تا برای ارضای نیاز درونی خود به مسابقات حرفه‌ای سبک های آزاد مانند:ووشوساندا ، کیک بوکسینگ و... روی آورد. وی دارای مدرک فوق‌لیسانس رشته مدیریت تربیت بدنی می‌باشد.

حسین اوجاقی در بهمن ۱۳۹۶ به درخواست کارلوس کیروش به عنوان دستیار در تیم ملی فوتبال ایران مشغول به کار شد که کارشناسان حضور او را به جهت تقویت روحیه مبارزه طلبی بازیکنان تفسیر کردند.

منابع[ویرایش]