ترانه یخ و آتش

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
نغمه یخ و آتش
WikiFullASoIaFSizeEdit.JPG
جلد نسخه منتشر شده در بریتانیای کبیر
نویسنده جرج آر. آر. مارتین
ناشر بانتام بوکز (ایالات متحده آمریکا)
انتشارات هارپرکالینز (بریتانیا و استرالیا)
تاریخ نشر ۶ اوت ۱۹۹۶-اکنون
سبک خیال‌پردازی حماسی
خیال‌پردازی سیاه
خیال‌پردازی قرون‌وسطی
زبان انگلیسی
سری بازی تاج و تخت (۱۹۹۶)
نبرد پادشاهان (۱۹۹۸)
طوفان شمشیرها (۲۰۰۰)
ضیافتی برای کلاغ‌ها (۲۰۰۵)
رقصی با اژدهایان (۲۰۱۱)
بادهای زمستان (در آینده)
رؤیای بهار (در آینده)

ترانه یخ و آتش (به انگلیسی: A Song of Ice and Fire) رمانی به سبک خیال‌پردازی حماسی اثر نویسنده آمریکایی جرج آر. آر. مارتین است. مارتین نگارش این داستان را از سال ۱۹۹۱ آغاز نمود و اولین فصل آن در سال ۱۹۹۶ منتشر شد. در ابتدا این مجموعه به عنوان یک سه‌گانه طرح‌ریزی شده بود، اما در حال حاضر پنج جلد از آن منتشر شده است و دو جلد بعدی نیز در دست نگارش و ویراستاری است. علاوه بر این سه رمان کوتاه در رابطه با پیش از وقایع شروع این داستان منتشر شده است. این مجموعه به بیش از ۲۰[۱] زبان ترجمه شده و چهار جلد از آن در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفته است.[۲] قسمت عمده‌ای از این داستان در سرزمینی خیالی به نام «وستروس» رخ می‌دهد و همچنین سرزمینی وسیع در شرق بنام «اسوس». داستان همیشه از زبان اشخاص ثالث نقل می‌شود و هر بخش از کتاب از زبان یک فرد و از زاویه دید وی نقل قول می‌شود. تا پایان کتاب و در حال حاضر این داستان از دیدگاه سی و یک شخصیت داستان نقل می‌شود که در نقاط مختلف جغرافیایی قرار دارند.

مجموعه و آثار مربوط به این سری[ویرایش]

بازی تاج و تخت (1996) نزاع شاهان (1998) یورش شمشیرها (2000) ضیافتی برای کلاغ ها (2005) رقصی با اژدهایان (2011) بادهای زمستان (TBA) رویای بهار (TBA) آثار مربوط قصه های از دانک و اگ (1998-2010) پرچین نایت (1998) شوالیه ی قسم خورده(شمشیر قسم خورده) (2003) شوالیه ی مرموز (2010) شاهزاده خانم و ملکه (2013) شاهزاده شریر (2014) توضیحات:قصه های از دانک و اگ، سه رمان کوتاه. است که وقایع اش نود سال قبل از وقایع رسری اصلی اتفاق می افتد. از ویژگی های ان، ماجراهای سر دانکن بلند و به همراه ملازم خود اگ "تخم مرغ"، که بعدا در طی اتفاقاتی به پادشاه اگان تارگرین پنجم تبدیل میشود. داستان هیچ اتصال مستقیم به طرح نغمه ای از یخ و آتش ندارد ، هر چند هر دو شخصیت در آن ذکر میشوند (یورش شمشیرها و ضیافتی برای کلاغ ها) . قسمت اول آن پرچین نایت ، در سال 1998 و شمشیر قسم خورده 2003، منتشر شدند که بعدا هر دو به رمان گرافیکی تبدیل شدند. رمان سوم، با عنوان شوالیه مرموز ، برای اولین بار در 2010 منتشر شد و و همچنین. مارتین برای اولین بار سه رمان کوتاه را به عنوان یک مجموعه در سال 2014 منتشر کرد. وی تا هشت کتاب بیشتر برای دانکن و تخم مرغ برنامه ریزی کرده است.

رمان شاهزاده خانم و ملکه یا، سیاه ها و سبزها بنظر می رسد در تور کتاب 2013 در گلچین کتاب زنان خطرناک منتشر شد. این کتاب دو قرن قبل از وقایع رمان اصلی است، و بک استوری خاندان تایگرین را توضیح می دهد . شاهزاده ی شریر یا برادر پادشاه ، در سال 2014 منتشر شد . از بین مجموعه های فصل های سری که در مموعظه هی دیگر نویسندگان منتشر شدند نیز می توان اشاره کرد آسیموف و اژدها : خون اژدها و راه اژدها فصل های دنریس تایگرین در کتاب اول وسوم و بازوان کراکن مجموعه فصول منتشر شده از وقایع جزایر اهن در کتاب چهارم

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]