بیمارستان پارسیان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

بیمارستان پارسیان یکی از بیمارستان‌های تهران است که در محلۀ سعادت‌آباد واقع است.

این بیمارستان جزو بیمارستان های مجلل و درجه یک تهران به شمار می‌ رود، که اکثر پزشکان مشهور در آن فعالیت داشتند.بیمارستان پارسیان داری حواشی بسیاری است. از جمله فروش مالکیت بیمارستان در سال ۸۹ به بابک زنجانی با سند جعلی و همچنین سیاستمداران زیادی در سالهای پیش در این بیمارستان رفت و آمد داشتند.

پرسنل این بیمارستان در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ به یک باره دست از کار کشیدن و در راستای پرداخت نشدن حقوق خود اعتراض کردند؛خبر این اعتراض توسط رسانه هایی چون BBC و VOA پوشش داده شد. بنا به گفته پرسنل بیمارستان حقوق آنان با دو ماه دیرکرد پرداخت میشد. [۱][پیوند مرده]

در این بیمارستان از هنرمندان برجسته هزینه‌ای بابت درمان دریافت نمی‌شود.خسرو شکیبایی، فرخ لقا هوشمند، نیکو خردمند، عبدالله بوتیمار، الهه (خوانده)، انوشیروان ارجمند از جمله هنرمندانی بودن که در این بیمارستان درگذشتند.[۲]

در حال حاضر این بیمارستان یکی از قطب های جراحی لاغری (Sleeve Gastrectomy) در کشور است که روزانه متقاضیان زیادی از ایران و سایر کشورها برای جراحی به این مرکز مراجعه میکنند.

منابع[ویرایش]

  1. [۱][پیوند مرده]
  2. «سینمای ما - توضیحات رییس بیمارستان پارسیان دربارهٔ بیماری خسرو شکیبایی». بایگانی‌شده از اصلی در ۷ فوریه ۲۰۰۹. دریافت‌شده در ۳ آوریل ۲۰۰۹.


جستارهای وابسته[ویرایش]