بلوار هنگام

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

بلوار هنگام که به خیابان هنگام نیز مشهور می‌باشد، یک طرف آن یعنی در ضلع شمالی بزرگراه شهید بابائی و سوی دیگرش در ضلع جنوبی بزرگراه رسالت می باشد. این بلوار (خیابان) شمالی-جنوبی است که در شمال شرق کلان شهر تهران و در زیر مجموعه منطقه ۴ شهر تهران واقع شده است. بلوار هنگام از میان بوستان جنگلی لویزان عبور می‌کند. درب اصلی این بوستان نیز در این بلوار (خیابان) قرار دارد.[۱]

تقاطع‌ها و خیابان های مهم[ویرایش]

تقاطع‌های مهم این خیابان به ترتیب از شمال (بزرگراه شهید بابایی) به جنوب (بزرگراه رسالت):

محلات اطراف[ویرایش]

محلات مجاور این خیابان از جنوب به شمال عبارتند از:

اماکن مهم[ویرایش]

اماکن مهم در این خیابان از جنوب به شمال عبارتند از:

خط ها مترو و اتوبوس[ویرایش]

یکی از شاخص ها توسعه و فرهنگ بالا در شهر ها امروزی استفاده بیشتر شهروندان هر محله از حمل و نقل عمومی و عدم استفاده از خودرو شخصی می باشد. اگر در محله‌ای اتوبوس‌ها خالی باشند و به اصطلاح استقبال از آن بالا نباشد و استفاده از خودرو ها شخصی به هر عذر و دلیل متصور در آن بالا باشد، آن محله مدرن نیست و فرهنگ پایینی در آنجا حاکم است. این خیابان فاقد خط مترو می‌باشد و در آینده نیز مترو از بلوار هنگام عبور نخواهد کرد ولی از امکانات اتوبوسرانی نسبتاً مطلوبی برخودار می‌باشد که به ترتیب از ضلع جنوبی این بلوار به صورت ذیل تردد و مسافران را جابجا می‌نمایند:

  • خط ۲۱۳ از میدان رسالت به شهرک شهید محلاتی (از ابتدا تا انتهای این بلوار تردد دارد)
  • خط ۳۸۲ از میدان رسالت به پایانه زین الدین (از بخش کوتاهی از این بلوار در قسمت جنوبی تردد دارد و مسیر آن به فلکه دوم تهرانپارس و میدان رهبر منتهی می‌گردد)
  • خط ۳۹۶ از فلکه سوم تهرانپارس به خیابان مطهری (از میدان رسالت تا میدان الغدیر تحت پوشش این خط می‌باشد و از بلوار دلاوران و بزرگراه رسالت و محدوده پایانه بیهقی را تحت پوشش دارد)
  • خط ۲۲۳ از میدان رسالت به شهرک پارس (از میدان رسالت تا میدان الغدیر تحت پوشش این خط می‌باشد و مسیر آن به محله اوقاف، سراج و قنات کوثر منتهی می‌گردد)
  • خط ۲۱۶ از پایانه علم و صنعت به شهرک شهید محلاتی (از چهار راه استقلال تا بزرگراه بابایی مسیر این خط در بلوار هنگام می‌باشد)

پانویس[ویرایش]

۱. همشهری آنلاین - آشنایی با معابر شهر تهران