بحث الگو:از میان خبرها/پیش‌نویس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

مرگ‌های اخیر[ویرایش]

بنظر باید محدودیتی برای بخش مرگ‌های اخیر در نظر گرفت. --آرمان (بحث) ‏۲۵ ژانویهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۹:۱۷ (UTC)

درود. از نظر تعداد؟ پیشنهادتان چیست؟
دربارهٔ فروزان، در بیشتر خبرگزاری‌های معتبر فارسی بازتاب داشته است: بی‌بی‌سی۱، بی‌بی‌سی۲، رادیوفردا۱، رادیوفردا۲، دویچه‌وله، صدای آمریکا و ... وهاب (گپ) ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۴:۱۳ (UTC)
پیشفرض تعداد مقالات همانند ویکی‌پدیا انگلیسی باشد؛ مگر اینکه کاربران بر چیزی دیگر اجماع کنند. --آرمان (بحث) ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۴:۲۶ (UTC)
برای مرگ‌ها یک مقاله وجود دارد، نمی‌شود همه آنها را در صفحه اصلی قرار داد. ضمناً مرگ یا در بخش مرگ باشد یا در خبر اصلی. --1234 (بحث) ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۱۹ (UTC)

هر روز چندین نفر سفیر در دنیا معرفی می‌شوند چه ارزشی دارد که روی یک مورد زوم شود، خصوصاً آن که تصویر وی نیز قرار گیرد؟ --1234 (بحث) ‏۱۳ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۲۵ (UTC)

بنظر چون در خبرگزاری‌های فارسی زبان بازتاب داشته است می‌توان روی این یک مورد زوم کرد. --آرمان (بحث) ‏۱۳ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۳۵ (UTC)
هم‌نظر با آرمان. این موضوع در میان خبرگزاری‌های فارسی بازتاب زیادی داشته و جا دارد در اینجا هم مطرح شود. درفش کاویانی (بحث) ‏۱۳ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۴۱ (UTC)

از کلمه "تروریست" در عنوان و عکس خبر مربوط به حادثه اورلاندو استفاده شده که درباره آن اطمینانی نیست؛ به علاوه در صفحه ی لینک شده، عنوان و عکس ها به درستی قرار داده شده اند و از کلمه تروریستی استفاده نکرده اند. پیشنهاد می شود این عنوان و پانوشت عکس تصحیح گردد. به عنوان مثال از حمله مسلحانه و کشتار می توان استفاده کرد. --Tayfeh (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۱۶، ساعت ۰۶:۴۸ (UTC)

✓ --آرمان (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۱۶، ساعت ۰۶:۵۸ (UTC)

خبر حقوق جانوران[ویرایش]

سلام دوستان! می شه لطفاً بفرمایید چرا در موردِ خبرِ آخری که در الگو پیشنهاد داده‌ام، نظری نداده‌اید؟ بی زحمت بررسی کنید و چنانچه اشکالی می‌بینید، بگویید تا رفع کنم یا توضیح دهم. / با تشکر--مانی بختیار (بحث) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۱۲ (UTC)

درود. به‌نظر من در مقایسه با خبرهای مهم‌تری مانند توفند اخیری که فیجی را درنوردید، خبرش کمی حاشیه‌ای است. وهاب (گپ) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۳۴ (UTC)

@MRG90: درود. قبول دارم که نسبت به خیلی خبرهای بزرگتر، حاشیه‌ای است اما قطعاً برای خوانندگانِ کم‌سن‌وسال می‌تواند جنبهٔ آموزشی داشته باشد و همچنین می‌تواند بر کاهشِ این پدیده تأثیرگذار باشد. / البته اصراری ندارم که حتماً بیاید. / فقط ازین پس لطف کنید خبرهایی که می‌گذارم را زودتر تعیین تکلیف کنید تا بتوانم خبر را درصورتِ نیاز ویرایش کنم یا خبرِ دیگری را جایگزین کنم. / مهرافزون!--مانی بختیار (بحث) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۴۸ (UTC)

درود. تأییدش بستگی به اجماع کاربران دارد؛ ولی در این مرحله بنده نمی‌توانم تأییدش کنم چون باید بتوانم در صورت نیاز پاسخگو باشم. وهاب (گپ) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۴۰ (UTC)

@MRG90: درودِ متقابل. من هم برای همین بود که بر همان روشِ نظرسنجی اصرار داشتم. اما برخی از دوستان، آنرا کاغذبازی شمردند و بعد هم ابراهیم بدونِ اینکه نظری از کسی بخواهد، به این روشِ فعلی درش آورد که نتیجهٔ کار را سلیقه‌ای می‌کند. البته سلیقه خوب است و دمکراسی هم در کُل ابرازِ سلیقه کردن است اما به این حالتی که الان هست، ابرازِ سلیقهٔ مدیران است و نه همهٔ کاربران. ممنون بهرحال. --مانی بختیار (بحث) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۰۲ (UTC)

پیشنهاد می‌کنم این دو روش را در اجرایی مطرح کنید تا ببینیم اجماع کاربران کدام است. --آرمان (بحث) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۰۴ (UTC)

ببخشید، خواستم اینرا هم اضافه کنم که بنظرم و با شرایطِ فعلی که کاربرانِ زیادی تمایل به همکاری در این بخش ندارند، همان تصمیمِ شما وهابِ گرامی هم برای من حجت است. :) نیازی به همپرسی از دیگر مدیران نیست. خیلی ممنون. از آرمان هم ممنون. --مانی بختیار (بحث) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۰۷ (UTC)

گپ‌وگفت[ویرایش]

@AzorAhai: اینفانتینو (Gianni Infantino) است داداش. --مانی بختیار (بحث) ‏۲۶ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۰۴ (UTC)

✓ ، خودتان نیز می‌توانستید اصلاح فرمایید. -- آرمان (بحث) ‏۲۶ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۱۷ (UTC)

معمولاً کاغذبازی بیشتر در عمل فقط دردسر ایجاد می‌کند تا زمانی که نیازی نیست خوب نظرخواهی هم نباشد. --1234 (بحث) ‏۲۶ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۱۹ (UTC)

ابزار وسیلهٔ به‌روزرسانی سریع مطالب و تشویق مدیران به مشارکت در انجام آن است ولی اگر می‌خواهید می‌توانید روند چند مرحله‌ای را در تأیید و ایجاد مطالب به نظرخواهی بگذارید و پس از توافق در بالای همین صفحهٔ پیش‌نویس درون <!-- --> بنویسید تا خبری به تصویب در صفحهٔ پروژه نرسیده در این صفحه آن را قرار ندهید تا بشود از کسانی که بدون احترام به مراحل مطلبی در آن صفحه می‌گذارند شکایت کرد و الخ. اگر با این وجود از وجود خود این ابزار مدیران ناراضی هستید می‌شود بر روی حذف آن نیز توافق کرد. با در نظر گرفتن اینکه از آنجایی که صفحه‌ای که در «صفحهٔ اصلی» قرار می‌گیرد به هر حال قفل می‌شود، هدف در ایجاد ابزار سریع کردن به‌روزرسانی بوده و نه تحمیل شیوه‌ای به شیوه‌ای دیگر. ابراهیم (بحث) ‏۲۶ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۲۶ (UTC)

@AzorAhai: سلام. اون موقع بایست می‌رفتم جایی، ورنه خودم کارش رو ردیف می‌کردم. :)--مانی بختیار (بحث) ‏۲۷ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۵۰ (UTC)

@Ebrahim: سلام. خواهشاً ناراحت نباشید دوستِ من. بیشتر ترجیح می‌دادم مدیران در اینجا بعنوانِ گونه‌ای خبررسان یا کلیددار عمل کنند تا مدیر. یعنی بحث‌ها در موردِ یک خبر انجام بگیرد و بعد، یک مدیر بعنوانِ کلیددار برود خبر را در الگو بگذارد. با این روش، دیگر مسئولیتی هم بگردنِ مدیری نیست چون کار و جمع‌بندیِ گروهی برروی آن انجام گرفته و مسئولیتش هم سرشکن خواهد شد. از برپاییِ نظرسنجی برای تغییرِ رویهٔ این بخش هم معذورم و عذرخواهی می‌کنم. چراکه احساس می‌کنم که نه من را وقتِ زیادی مانده است و نه دیگران را حوصله‌ای. همین روش هم خوبست و تا وقتی کاربرانِ فعال در این بخش به حدّی نرمال در حدِّ ۹ تا ۱۰ نفر برسد، آن روش زیاد فایده ندارد و باید با همین روش پیش برویم. / مهرافزون!--مانی بختیار (بحث) ‏۲۷ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۵۰ (UTC)

@Sicaspi: از زحماتِ شما هم در این بخش تشکر می‌کنم. گرچه اصلاً با دیدگاه‌های شما موافق نیستم اما بهرحال زحمت می‌کشید. --مانی بختیار (بحث) ‏۲۷ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۰۱ (UTC)

چرا این بخش تأیید نمی‌شود؟ --1234 (بحث) ‏۲۹ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۴۶ (UTC)

@Sicaspi: اسکار که برگزار شده و نتایج آن هم اعلام شده است. پس بهتر است زمان افعال آن به گذشته تغییر یابد. دربارهٔ نگاره هم، به‌شخصه ترجیح می‌دهم تصویر شخصی مذهبی بر صفحهٔ اصلی قرار نگیرد. حتی در پروژهٔ نگارهٔ برگزیده نیز اجماعی برای آن وجود دارد. بهتر است به‌جای زوم کردن روی یک نفر به‌سادگی نوشته شود که نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در ایران اعلام شد. وهاب (گپ) ‏۲۹ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۲۰ (UTC)
نوشته مربوط به چند ساعت پیش بود که دیگر الان عوض شده. ما کاری به مذهبش نداریم این یکی از عالی‌ترین مقامات سیاسی کشور است که طی زلزله‌ای فرود افتاده است. این اهمیت بسیار بالایی دارد تا یک نتیجهٔ ساده. آن مربوط به نگارهٔ برگزیده است. وقتی یک خبری بسیار مهم است، دیگر باید گفته شود. --1234 (بحث) ‏۲۹ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۳۰ (UTC)
هم نظر با وهاب، خبر اسکار را همانند ویکی انگلیسی کردم. در مورد خبر خبرگان و نگاره احتیاج به اجماع کاربران است. -- آرمان (بحث) ‏۲۹ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۴۹ (UTC)
ما برای بخش در خبرها معیار داریم [۱] و باید رعایتش بکنیم. هیچ جا گفته نشده اخبار افراد «مذهبی» فیلتر شود خصوصاً این که منصب مهم هم داشته باشند. این مهمترین خبر حال حاضر کشور ایران است و چه بسا در ابعاد بین‌المللی هم مهم باشد. رخدادی است بسیار بی‌سابقه که یک رئیس عالی‌ترین نهاد کشور، با رای برکنار شود. من واقعاً متوجه نمی‌شوم که به چه عنوان می‌توان از نوشتن این خودداری کرد.--1234 (بحث) ‏۲۹ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۵۲ (UTC)
منظورم سانسور نبود، می‌توانید از مدیری دیگر درخواست تایید این خبر را کنید. ولی بنظرم زوم کردن روی یک نفر نقض دیدگاه بی طرفی ویکیپدیا باشد.-- آرمان (بحث) ‏۲۹ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۱۵ (UTC)
منظورم مذهبی بودن بود که موقع نوشتن نباید بهش توجه شود. باید به اهمیت خبری توجه شود. این زوم کردن نیست. خودبه خود زوم شده است! موقع اسکار هم روی برنده ی جایزه بهترین فیلم زوم می کنند. موقع انتخابات انگلستان هم به رهبر حزب پیروز توجه می شود. ببینید رییس مجلس است، کم چیزی نیست، و کرسی خود را از دست داده. دیگر ارزش خبریش کم شده، ولی این چیزیست که رخ داده، بی سابقه بوده و ابعادش بسیار بزرگ است. --1234 (بحث) ‏۲۹ فوریهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۲۳:۵۳ (UTC)
مانی بختیار: راستش با توجه به این موردی که باعث شده مدیران از به‌روزرسانی صفحه با ابزار امتناع کنند متوجه اشکال‌های شیوهٔ فعلی و نیاز به تغییر شدم. ابراهیم (بحث) ‏۴ مارس ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۱۳ (UTC)

@Ebrahim: سلام دوستِ من! دیدگاهتون درباره ی تغییری که اشاره کردید، چیست؟ / مهرافزون!--مانی بختیار (بحث) ‏۵ مارس ۲۰۱۶، ساعت ۱۱:۲۲ (UTC)


یکی لطفا این را تایید کند--1234 (بحث) ‏۷ آوریل ۲۰۱۶، ساعت ۲۱:۴۴ (UTC)

جایزه های اصلی جشنواره کن را فیلم های دیگری گرفته اند، چرا یک فیلم گزینش شده و روی صفحه اول رفته؟؟--1234 (بحث) ‏۳۰ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۳:۴۱ (UTC)

خبر باید بین‌المللی باشد[ویرایش]

طبق دستور العمل این بخش، خبر قرار گرفته باید دارای اثر بین‌المللی باشد. اخیراً هر خبر محلی ای در اینجا قرار داده می‌شود. لطفاً توجه شود. --1234 (بحث) ‏۱۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۳۱ (UTC)

@Sicaspi: این که می‌گوید کجا هست؟ در ویکی‌پدیا:در خبرها/راهنمای مدیریت که نبود. --آرمانب ‏۱۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۱۳ (UTC)
اینجا-->en:Portal:Current events/Edit instructions --1234 (بحث) ‏۱۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۱۶ (UTC)
ممنون--آرمانب ‏۱۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۲۲ (UTC)

لطفاً به روز رسانی شود[ویرایش]

--1234 (بحث) ‏۷ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۵۴ (UTC)

حداقل مقاله مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ را بسازید و در خبر لینک کنید. --آرمانب ‏۷ اوت ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۰۲ (UTC)

سه پاراگراف[ویرایش]

در ادیت نوتیس آمده:

«با یک محاسبهٔ سرانگشتی می‌توان گفت که برای یک خبرِ تازه سه بندِ (پاراگرافِ) منبع دار و ویرایش شده کفایت می‌کند. خبر باید منبع دار باشد و بخوبی بتواند مفهومِ خود را به خواننده بازتاب دهد. خبر می‌تواند تا پنج جمله هم برسد اما بهتر است کوتاه باشد.»

یعنی مثلاً در مقالهٔ اسلام کریموف سه پاراگراف منبع‌دار دربارهٔ درگذشتش بنویسیم؟ 4nn1l2 (بحث) ‏۲ سپتامبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۱:۳۰ (UTC)

@AzorAhai: با توجه به اینکه الگو:Editnotices/Page/الگو:از میان خبرها/پیش‌نویس را شما نوشته‌اید، لطفاً در رفع ابهام کمک کنید. 4nn1l2 (بحث) ‏۳ سپتامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۱:۰۸ (UTC)
من از ویکی‌پدیا:در خبرها/راهنمای مدیریت رونوشت کردم، از خودم مطلبی ننوشته‌ام. -- آرمانب ‏۳ سپتامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۱:۱۵ (UTC)
منظورم آن نبود. هوس کردم در این پروژه مشارکت کنم و دیروز خواستم مرگ اسلام کریموف را منتشر کنم. خواستم از عرف موجود در این پروژه مطلع شوم. 4nn1l2 (بحث) ‏۳ سپتامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۱:۲۰ (UTC)
اگر قصد مشارکت دارید خبرهای ویکی‌پدیا انگلیسی را قرار دهید سریعتر به صفحه اصلی میرود. -- آرمانب ‏۳ سپتامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۱:۲۳ (UTC)
راهنمای مدیریت خبر را اصلاح و ادیت‌نوتیس را به‌روز کردم. 4nn1l2 (بحث) ‏۴ سپتامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۶:۱۶ (UTC)

حداکثر ۵ خبر[ویرایش]

یادم است جایی خوانده بودم که حداکثر ۵ خبر را می‌توان پوشش داد و به محض افزودن خبر جدید، باید قدیمی‌ترین خبر را حذف کرد. الان هرچه گشتم پیدایش نکردم. الان ۷ خبر در پیش‌نویس داریم و ۶ خبر روی صفحهٔ اصلی. البته ویکی انگ هم الان ۶ خبر روی صفحهٔ اصلی دارد. 4nn1l2 (بحث) ‏۲۰ سپتامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۱۱ (UTC)

@4nn1l2: سلام؛ الان هم خبر خیلی قدیمی درونش هست به گمانم! مثلاً خبر دیلما روسف. اگر تنوع زیاد باشد و تاریخ خبرها قدیمی نباشد به نظرم ۷ خبر مشکلی ندارد ولی خبر قدیمی نباید مدت طولانی در صفحه اصلی باشد. ح.فاطمی«ب» ۳۰ شهریور ۱۳۹۵، ساعت ۱۳:۵۶ (ایران) ‏۲۰ سپتامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۲۶ (UTC)

تمدید وضعیت اضطراری[ویرایش]

@4nn1l2: سلام، آیا این ویرایش بنده را ملاحظه کردید؟ مقاله ایجاد شده است. سپاس. --Mhhossein (بحث) ‏۱۳ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۵۷ (UTC)

@Mhhossein: سلام. باید یک مدیر الگو:از میان خبرها/اصلی را به‌روز می‌کرد که این کار گویا چند ساعت پیش انجام شده‌است. من مدیر نیستم و توانایی انجام این کار را نداشتم. از ویرایش شما حمایت می‌کنم و از این تأخیر در انتشار مطلب ابراز تأسف. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۳:۱۸ (UTC)
4nn1l2: ممنون از پاسخ و حمایتتان. شخص خاصی را باید پینگ کنیم؟ --Mhhossein (بحث) ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۳:۲۱ (UTC)
در صفحه اصلی است. --Mhhossein (بحث) ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۳:۲۲ (UTC)
(تعارض ویرایشی) مطلب مورد نظر شما منتشر شده‌است و در صفحهٔ اصلی قابل مشاهده. اگر تأخیر قابل توجهی در انتشار مطلب رخ داد، بهتر است موضوع را در وپ:تام مطرح کنید تا سریع‌تر پاسخ بگیرید. اما اگر مایلید شخص خاصی را پینگ کنید، بد نیست نگاهی به آمار تاریخچه بیندازید. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۳:۲۷ (UTC)
باز هم تشکر. --Mhhossein (بحث) ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۳:۴۳ (UTC)
با درود؛ معمولاً مقاله‌هایی که خُرد باشند یا خوب منبع دهی نشده باشند به صفحهٔ اصلی فرستاده نمی‌شوند. همچنین خبر باید با پوشش کافی در رسانه‌های بین‌المللی باشد و بُعد جهانی آن به منطقه‌ای، چربش داشته باشد. مگر اینکه موضوعی داخلی اما بسیار مهم و تأثیرگذار باشد. البته این قاعدهٔ کلّی است. / مهرافزون!--مانی بختیار (بحث) ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۰۳ (UTC)

آتش‌سوزی[ویرایش]

کاش en:November 2016 Israel wildfires ساخته می‌شد. از وپ:راهنمای خبر: «خبرِ تازه باید لینکی پررنگ به یک مقالهٔ به‌روز داشته باشد. برای به‌روزرسانی، معیارهایی وجود دارد: اگر مقاله نو باشد باید بتواند مهم‌ترین حقایق رویداد را به خواننده منتقل کند. با یک محاسبهٔ سرانگشتی می‌توان گفت که برای یک مقالهٔ نو سه پاراگرافِ کامل، منبع‌دار و خوش‌ظاهر کفایت می‌کند. اما اگر مقاله‌ای که از قبل موجود بوده به‌روزرسانی شده‌است، بررسی کنید که مطلبِ افزوده‌شده منبع داشته و مفهوم باشد. معمولاً افزودن ۵ جمله مطلبِ منبع‌دار کافی و حتی بیشتر از حد مورد انتظار است. در مقاله‌های طولانی به قسمت مربوطه لینک دهید.» ‏4nn1l2 (بحث) ‏۲۵ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۳۳ (UTC)

@Sahehco: لطفا خبر مربوطه که مقاله اصلیش ایجاد نشده است حذف کنید یا مقاله اصلیش را ایجاد کنید. -- آرمانب ‏۲۶ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۶:۰۴ (UTC)
حق با شماست--Sahehco / گفتگو ‏۲۶ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۲۴ (UTC)

خروج مخفیانه زندانی سیاسی زن شبنم مدد زاده از ایران و شرکت در گردهمایی بین‌المللی سازمان مجاهدین در پاریس[ویرایش]

شبنم مدد زاده زندانی سیاسی آزاد شده، یک فعال دانشجویی پس از ۵ سال اسارت بعد از آزادی از زندان به پاریس آمد و به مجاهدین خلق ایران پیوست این خبر در اکثر رسانه‌های بین المللی پخش گردید وی ممنوع الخروج بود و سایر اعضای خانواده اش عضو سازمان مجاهدین خلق بودند. Fahim Samavy (بحث) ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۵۵ (UTC)

این خبر در حدی نیست که به صفحه اول برود. --سید (بحث) ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۴۰ (UTC)
@Fahim Samavy:با درود و تشکر بابت مشارکت شما؛ معمولاً مقاله‌هایی که خُرد باشند یا خوب منبع دهی نشده باشند به صفحهٔ اصلی فرستاده نمی‌شوند. همچنین خبر باید با پوشش کافی در رسانه‌های بین‌المللی باشد و بُعد جهانی آن به منطقه‌ای، چربش داشته باشد. مگر اینکه موضوعی داخلی اما بسیار مهم و تأثیرگذار باشد. / مهرافزون!--مانی بختیار (بحث) ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۱۲ (UTC)
همچنین واژه‌هایی که در متن خبر بکار رفته‌اند نباید جانبدارانه باشند، مثلا واژه «اسارت» در بالا آشکارا جانبدارانه است.-- Mpj7 (بحث) ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۳:۴۱ (UTC)

انفجار حله[ویرایش]

نظرتان چیست که در جمله مورد نظر، کلمه زائر به مقاله پیاده‌روی اربعین مرتبط شود؟ چون زائران برای شرکت در راهپیمایی به عراق سفر نموده بودند. این موضوع در ص اصلی ویکی انگلیسی هم به همین صورت منعکس شده اشت. --Mhhossein (بحث) ‏۳۰ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۰۰ (UTC)

خوب است. جسورتر باشید :) ‏4nn1l2 (بحث) ‏۳۰ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۰۱ (UTC)
4nn1l2: یعنی بهتر بود خودم می‌افزودم؟ --Mhhossein (بحث) ‏۳۰ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۱۰ (UTC)
یعنی همین حالا خودتان بیفزاییدش :-) ‏4nn1l2 (بحث) ‏۳۰ نوامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۸:۰۴ (UTC)
4nn1l2: یعنی من جسورم الآن؟ --Mhhossein (بحث) ‏۲ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۱۶ (UTC)
جسارت نکردم. نگفتم جسور نیستید. گفتم جسورتر باشید. جسور بودید، جسورتر ظاهر شدید. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۲ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۱۸ (UTC)
ممنون. Mhhossein (بحث) ‏۷ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۰۰ (UTC)

علی پارسا[ویرایش]

با درود؛ لطفاً یکی از مدیران خبر مربوط به علی پارسا را -در صورت صلاحدید- تأیید نماید. منبع، درگاه:وقایع کنونی/وقایع ۲۲ دسامبر ۲۰۱۶ --مانی بختیار (بحث) ‏۲۳ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۹:۱۱ (UTC)

آیا این سفری خاص و نادر است؟ آیا توجه رسانه‌های بین‌المللی را جلب کرده‌است؟ ‏4nn1l2 (بحث) ‏۲۳ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۹:۱۷ (UTC)
به نظر نمی رسد ابعاد جهانی داشته باشد یا نخستین بار صورت گرفته باشد. خبری باید روی صفحه اول برود که واقعاً ارزش عمیقی داشته باشد.--1234 (بحث) ‏۲۳ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۱:۵۸ (UTC)
چرا هیچ‌یک از مدیران به درخواست بنده پاسخ نداده است؟ تنها دلیلی که خودم خبر را به الگوی اصلی نبرده‌ام اینست که روشم اینجور نیست که خودم خبر را چاپ کنم و خودم هم به صفحهٔ اصلی ببرم. تا بحال هم اینکار را نکرده‌ام. / خبر هیچ مشکلی ندارد و استاندارد و معتبر است. --مانی بختیار (بحث) ‏۲۴ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۳۶ (UTC)
به نظرم مشکل دارد و من با رفتنش به صفحهٔ اصلی مخالفم. اولاً به نظر نمی‌رسد اهمیت بین‌المللی داشته باشد. همراه ایشان ۶ نفر دیگر هم بوده‌اند (من جمله یک دختر اسپانیایی) چرا نام بقیه را نیاوریم؟ ثانیاً مقاله هنوز آپدیت نشده‌است. در وپ:راهنمای خبر آمده است: «خبرِ تازه باید ویکی‌پیوندی پررنگ به یک مقالهٔ به‌روزشده داشته باشد. برای به‌روزرسانی، معیارهایی وجود دارد: اگر مقاله نو باشد باید بتواند مهم‌ترین حقایق رویداد را به خواننده منتقل کند. با یک محاسبهٔ سرانگشتی می‌توان گفت که برای یک مقالهٔ نو سه بندِ (پاراگرافِ) کامل، منبع‌دار و خوش‌ظاهر کفایت می‌کند. اما اگر مقالهٔ پیشتر موجود به‌روزرسانی شده‌است، بررسی کنید که مطلب منبع داشته و مفهوم باشد. معمولاً افزودن ۵ جمله مطلبِ منبع‌دار کافی و حتی بیشتر از حد مورد انتظار است. در مقاله‌های طولانی به قسمت مربوطه لینک دهید.» (تأکید از من). به نظرم ۵ جمله لازم نیست و به یکی دو جمله هم می‌توان رضایت داد ولی مقالهٔ اصلی باید به‌روز شود و مادامی که به‌روز نشده نباید تأیید شود. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۲۴ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۵۱ (UTC)
@4nn1l2:سلام. لطف کنید زین پس در گفتگوها و چنانچه روی سخنتان با بنده بود، بنده را پینگ کنید تا متوجه فرمایشاتتان شوم. اینجور که بخواهم دائماً تاریخچهٔ مقاله یا فهرست پیگیری‌ها را چک کنم مورد پسندم نیست. آن مطلبی که دلیل آورده‌اید هم خودم ترجمه کرده‌ام اما از اینکه زحمت کشیدید و سخنتان را مدلل کردید ممنونم. شخص علی پارسا موضوع خبر است و نه رویداد دریانوردی مربوطه. خبر دریانوردی بدون وی اصلاً وجود ندارد. مقاله هم به اندازهٔ کافی منبع دارد و بعداً اگر کاربری خواست، می‌تواند خبر را افزوده کرده و منبع دهی نماید. اینکه می‌فرمایید «به نظرم ۵ جمله لازم نیست و به یکی دو جمله هم می‌توان رضایت داد ولی مقالهٔ اصلی باید به‌روز شود و مادامی که به‌روز نشده نباید تأیید شود.» نظر شماست. / مهرافزون! -- مانی بختیار (بحث) ‏۲۴ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۰۴ (UTC)
@Mani-bakhtiar: سلام. معمولاً پینگ نمی‌کنم تا گفتگو حالت دونفره به خود نگیرد و دیگران هم بتوانند به‌راحتی وارد بحث شوند. شما در این نسخه «علی پارسا» را پررنگ کرده‌اید یعنی سوژهٔ خبر قرار داده‌اید. مقاله‌ای که سوژه می‌شود باید به‌روز باشد یعنی دربارهٔ محتویات خبر در همان مقاله توضیح بیشتری بدهد تا خوانندهٔ کنجکاو وقتی رویش کلیک کرد اطلاعات بیشتری کسب کند. درست مثل سرتیتر خبرها در روزنامه یا وب‌گاه‌های خبری. شما سرتیترها را می‌خوانید و اگر از موضوع خوشتان آمد یا علاقه‌مند بودید بیشتر بدانید رویش کلیک می‌کنید تا جزئیات بیشتری در همان رابطه بخوانید. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۲۴ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۱:۳۱ (UTC)
@همه: سلام. بنده با اینکه این الگو فقط به ترجمهٔ الگوی انگلیسی تبدیل شود مخالف هستم. قبلاً هم در مورد آن با دوستان صحبتش را کرده‌ایم. مخالف هستم الگو به توضیح واضحات و یا سخن گفتن از فاجعات تبدیل شود. -- مانی بختیار (بحث) ‏۲۶ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۷:۵۵ (UTC)

اعتصاب غذا[ویرایش]

واقعا این رویداد اینقدر بازتاب داشته است که در چنین مکانی قرار بگیرد؟ فعلا برش داشتم. اگر توضیحی هست بفرمایید. --Mhhossein (بحث) ‏۵ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۳۶ (UTC)

جهت توجه @4nn1l2:.‏ --Mhhossein (بحث) ‏۵ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۳۷ (UTC)

موافقم که برداشته شود. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۵ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۳۹ (UTC)
هنوز هست که! --Mhhossein (بحث) ‏۶ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۰۹ (UTC)
فقط مدیر می‌تواند ویرایش کند چون صفحهٔ اصلی است. من مدیر نیستم. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۶ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۱۲ (UTC)