استانجین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

معرفی استانجین[ویرایش]

استانجین یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان کاغذکنان مرکزی بخش کاغذکنان شهرستان میانه واقع شده‌است. مردمان این روستا به زبان ترکی آذربایجانی سخن می گویند.
شغل اصلی مردم این روستا، دامداری و کشاورزی است. برخی از آستانجینی ها، بهار و تابستان را در روستا مشغول به کار هستند و در فصل پاییز و زمستان در شهر تهران مشغول به کار می شوند. آب و هوای این روستا معمولاً در بهار و تابستان و نیمه اول پاییز خنک و در زمستان و نیمه دوم پاییز سرد است. روستای آستانجین دارای زمین های کشاورزی و باغات وسیعی است. محصولات کشاورزی این روستا بیشتر گندم و عدس است. همچنین در باغات آن علاوه بر اینکه درختان گردو و توت زیادی دیده می شود می توان انواع میوه های خوش طعم مانند سیب، گلابی، آلبالو، گیلاس،زالزالک، انگور، آلو، انجیر، به و انگور را یافت. مردم این روستا لبنیات خود را با دامداری و از گاو و گوسفندان خود تامین می کنند.

این روستا دارای 330 خانوار است با منظره‌های جذاب و دیدنی برای گردشگران داخل و خارج از کشور با مردمی مهمان نواز. اخیراً امکانات بسیار مناسبی در این روستا برای پذیرش گردشگران فرآهم آمده است.

Azerigirls.JPG

بیشتر اهالی این روستا اکنون ساکن منطقه ی 16 تهران می باشند. و دارای دو حسینیه ی معروف در این منطقه می باشند یکی حسینیه ی "حضرت ابوالفضل" واقع در یاغچی آباد و دیگری حسینیه ی "امام حسین" واقع در علی آباد می باشد که در ظهر عاشورا بیش از هزار نفر در آن ها جمع می شوند.

حکیم استانجینی


بازدید دکتر مددی از روستای استانجین[ویرایش]

روز چهارشنبه هشتم مرداد ماه93 ، دکتر مددی به همراه مسئولین دفترش به منظور سرکشی به روستاهای تابعه بخش کاغذکنان و رسیدگی به مشکلات آنها راهی این بخش شدند. در جریان این سفر یک روزه ، دکتر مددی و همراهانشان از روستاهای گاو ، استانجین ، اندرود سفلی ، حاجی محمودلو ، قوشابلاغ وقزلبلاغ بازدید کرده و با حضور ریش سفیدان و اهالی به بررسی مشکلات منطقه پرداختند. نماینده مردم شریف شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی گزارشی از عملکرد خود بخصوص کارهای انجام گرفته در بخش کاغذکنان به مردم ارائه داد و در مورد اقدامات اخیرش در رابطه با مشکلات روستاهای فوق الذکر گزارش مبسوطی بشرح زیر ارائه نمود. گازرسانی و مرمت راه روستایی گاو ، آغاز اجرای طرح هادی و گازرسانی به روستای استانجین ، آب رسانی به روستای اندرود سفلی ، برق رسانی و پیگیری گازرسانی به روستای حاجی محمودلو ، کمک مالی برای ساخت مسجد روستای قزلبلاغ وپیگیری مشکل آبرسانی به برخی خانوارهای این روستا و گازرسانی و آبرسانی به روستای قوشابلاغ از جمله اقدامات انجام شده در روستاهای یاد شده با پیگیری های دکتر مددی می باشند http://madadii.miyanali.com/gallery/858 http://madadii.miyanali.com/gallery/859 http://madadii.miyanali.com/gallery/860 http://madadii.miyanali.com/gallery/865 http://madhttp://madadii.miyanali.com/gallery/855adii.miyanali.com/gallery/872

همچنین آقای مددی پیروزی تیم ملی والیبال ایران برابر آمریکا را در لیگ جهانی به همشهریان شهرام محمودی که اهل میانه است تبریک
= منابع[ویرایش]