اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا
US-DrugEnforcementAdministration-Seal.svg
مهر رسمی دی‌ایی‌ای
DEA badge C.PNG
Flag of the United States Drug Enforcement Administration.svg
اطلاعات کلی فدرالی
کارمندان ۱۰.۷۸۴ (آمار ۲۰۰۹)
بودجهٔ سالانه ۳ میلیاد دلار (سالانه)
وبگاه
http://www.usdoj.gov/dea
نقشه ۲۱ بخش تقسیمات کشوری اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا: ۱.آتلانتا، ۲.بوستون، ۳.شیکاگو، ۴.دالاس، ۵.دنور، ۶.دیترویت، ۷.ال پاسو، ۸.هیوستون، ۹.لس آنجلس، ۱۰.میامی، ۱۱.نیوآرک، ۱۲. نیواورلئان، ۱۳.نیویورک، ۱۴.فیلادلفیا، ۱۵.فینیکس، ۱۶.سن دیگو، ۱۷.سن فرانسیسکو، ۱۸.سیاتل، ۱۹.سنت لوئیس، ۲۰.کارائیب، ۲۱.واشینگتن، دی.سی.

اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا (به اختصار DEA) یک آژانس فدرالی زیر نظر وزارت دادگستری آمریکا است که مسئول کنترل و مبارزه با مواد مخدر و قاچاقچیان است. فعالیت‌های این سازمان هم در داخل خاک آمریکا انجام می‌شود و هم در خارج از خاک آمریکا (به این شکل که با قاچاقچیان مواد مخدر آمریکایی در خارج از خاک آمریکا نیز برخورد می‌شود)

تاریخچه[ویرایش]

این سازمان در ۱ ژوئیه ۱۹۷۳ و با امضای ریچارد نیکسون، رئیس‌جمهور وقت آمریکا تاسیس شد. هدف از تاسیس دی‌ایی‌ای، اجرای قوانین مبارزه با مواد مخدر و انجام قوانین مربطه بود. کنگره آمریکا نیز که در جریان گسترش مواد مخدر بود، با این تصمیم موافقت نموده و در نهایت با ادغام شدن چند اداره مختلف، اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا شکل می‌گیرد.

از همان ابتدای کار و در اوایل ۱۹۷۰، مقر این سازمان در واشینگتن، دی. سی. بود، اما در دهه ۱۹۸۰ و با پیشرفت و بزرگ‌تر شدن سازمان، فرماندهان این اداره به دنیال مکان جدیدی برای خود بودند که در نهایت منجر به انتقال دفتر مرکزی به ویرجینیا شد.
تعداد کارمندان اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا تا سال ۲۰۰۹ برابر بود با ۱۰.۷۸۴ نفر کارمند و بودجه سالانه آنها ۳ بیلیون دلار در سال ۲۰۱۲ بود.

منابع[ویرایش]

پیوندها[ویرایش]

وب‌گاه رسمی