کمربند یونیورسال دبلیودبلیوئی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
کمربند یونیورسال دبلیودبلیوئی
توضیحات
صاحب کنونی کمربندبری وایت
تاریخ برنده شدن۱۲ اگوست ۲۰۱۹
تاریخ تاسیس۲۵ جولای ۲۰۱۶
تبلیغ کنندهWWE
برنداسمکداون

در سال 2016 کمپانی wwe تصمیم گرفت که برندهای راو و اسمکدان را از هم جدا سازد. در همان سال در مراسمی به اسم درفت در شو راو کشتی گیران کمپانی به برندهای مختلفی انتقال پیدا کردند و معلوم شد که چه کسی در راو فعالیت خواهد داشت و چه کسی در برند اسمکدان و البته کشتی گیرانی نیز از برند nxt که برند کسانی است که تازه به کمپانی وارد می‌شوند (تازه کاران) به مین راستر(راو یا اسمکدان) انتقال پیدا کردند. در پیپر ویو یی به اسم بتلگراند کشتی گیرهایی به مصاف هم رفتند تا کمربندهای مختلف در برندهای راو یا اسمکدان پخش شوند در این بین کمربند ایالات متحده آمریکا توسط کشتی‌گیری به اسم روسف به برند راو برده شد و کمربند اینترکانتیننتال (بین قاره ای) به برند اسمکدان و سپس نوبت به مین اونت شب رسید مسابقه‌ای مهم و زیبا بین سه کشتی گیر مهم در آن شب در مین اونت دین امبروز(قهرمان) ،ست رالینز و رومن رینز مقابل هم قرار گرفتند که برنده آن مسابقه کمربند جهانی را به خانه و برند خود میبرد در آن بین رومن رینز و ست رالینز از قبل به برند راو انتقال یافته بودند و دین امبروز به برند اسمکدان در آن مسابقه دین امبروز برنده شد همهٔ طرفداران برند راو از این اتفاق ناراحت بودند و البته در برند اسمکدان جشن به پا شده بود. پس راو نباید کم می‌آورد و باید مثل اسمکدان دارای دو کمربند حرفه‌ای میبود پس استفانی مکمن(جنرال منیجر برند راو) پیشنهاد ایجاد تورنومنتی برای یک کمربند جهانی دیگر را داد که در راو برگزار شود در نتیجه در فاینال این تورنومنت فین بلر و ست رالینز در پیپر ویو سامر اسلم مقابل هم قرار گرفتند تا اولین قهرمان کمربند جدید(یونیورسال) مشخص شود در آن مسابقه فین بلر توانست برنده باشد و این کمربند را به دست آورد بدست آورد ولی به صورت ناگهانی مشخص شد که او در مسابقه اش مقابل ست رالینز دچار مصدومیت از ناحیه کتف شده و تا چند ماه نمیتواند در میادین حاضر شود در این بین مدیران کمپانی ترتیب مسابقه‌ای فیتل فور وی(چهار نفره ) برای این کمربند در مین اونت شو راو بعد از سامر اسلم دادند. کشتی گیرانی که در این مسابقه حاضر بودند عبارت بودند از: رومن رنیز، ست رالینز، کوین اونز، بیگ کس در این مسابقهٔ جذاب کوین اونز توانست بکمک تریپل ایچ(همسر استفانی مکمن) پیروز شود و کوین اونز تایتل یونیورسال را به گلد برگ باخت و بعد از آن فیود گلدبرگ و براک لزنر شروع شد که سرانجام بزاک لزنر توانست تایتل را از گلدبرگ بگیزد و ۵۰۸ رو تایتل را حفظ کرد تا اینکه او در پی‌پرویو سامراسلم تایتل را به رومن رینز واگزار کرد و به استریک ۵۰۸ روزه اش پایان داد و در شو راو روز بعد رومن رینز تایتل را مقابل فین بلر حفظ کرد و بعد از مسابقه مستر مانی این د بنک یعنی براون استرومن وارد شد تا مانی این د بنک خودش را کش کند ولی ناگهان تم سانگ شیلد به صدا در آمد و شیلد پس از ۳ سال دوباره برگشت و مانع کش کردن براون استرومن شدند در سال ۲۰۱۹ بعد مسابقه ی ست رولینز(قهرمان)مقابل براون استرومن،دفیند(بری وایت) به ست رولینز حمله کرد و بعد سابقه ی ایندو در پی پر ویو هل این ا سل ۲۰۱۹ که بازی با صلب صلاحیت تمام شد،بری وایت به اسمکدون درفت شد.اما با این حال که کمربند یونیورسال برای برند راو هست،فیند ست رولینز را چلنج کرد و در پی پر ویو کرون جول ۲۰۱۹ ست رولینز را شکست داد و قهرمان کمربند شد.فردای آن شب پل هیمن،وکیل براک لزنر اعلام کرد کمربند WWE CHAMPIONSHIP به راو خواهد رفت و یونیورسال به رنگ آبی در آمد و به اسمکدون رفت. صاحب کنونی کمربند د فیند(بری وایت) است.

تاریخچه[ویرایش]

این کمربند به تازگی وارد دبلیودبلیوئی شده و هنوز صاحبی ندارد. استفانی مکمن در ابتدای شو راو بعد از پی پر ویو بتل گراند به همراه میک فولی وارد رینگ شد و اعلام کرد که قرار است از کمربند جدیدی به نام دبلیدبلیوئی یونیورسال در سامر اسلم رونمایی کند. استفانی یک مسابقه در سامر اسلم برای اولین صاحب کمربند ترتیب داد .سث رالینز در شب قبل در یک مسابقه تریپل ترت برایی کمربند دبلیو دبلیوئی در مقابل رومن رینز و دین امبروز به خاطر پین شدن رینز توسط امبروز شکست خورد.[۱]استفانی اعلام کرد که چون او در این مسابقه هرگز پین نشده شانس بدست آوردن مسابقه‌ای برای کمربند را در سامر اسلم بدست می‌آورد اما برای حریف او تورنمنتی در شو راو انجام شد که دو مسابقه مرگبار چهار جانبه برگزار شد. در مسابقه اول کوین اوونز، سزارو، روسف و فین بالور در مقابل هم قرار گرفتند. در این بازی فین توانست پس از اجرای حرکت تمام‌کنندهٔ خود بر روی روسف او را پین کند و در مقابل برنده مسابقه مرگ بار چهار جانبهٔ بعد قرار بگیرد. در مسابقه مرگبار چهار جانبه دوم رومن رینز، کریس جریکو، سمی زین و شیمس در مقابل هم قرار گرفتند که رینز توانست با اجرای حرکت تمام‌کننده خود بر روی جریکو و پین کردن آن برنده مسابقه شده و به فینال تورنومنت راه پیدا کرده و در مقابل بالور قرار گیرد. این مسابقه در مین اونت شو راو رخ داد. در پایان این مسابقه بالور توانست با اجرای حرکت تمام‌کننده خود بر روی رینز و پین کردن او در عین ناباوری به سامر اسلم راه پیدا کندو در مقابل رالینز برای مشخص شدن اولین صاحب کمربند یونیورسال دبلیودبلیوئی قرار گیرد. بالور در سامِراِسلَم در مقابل سث رالینز پیروز شد تا صاحب این کمربند شود. ولی او در همان شب آسیب دید و مجبور شد فردای آن روز در برنامه راو آن را واگذار کند.

قهرمان جدید یعنی کِوین اُوِنز در راو ۲۹ آگوست ۲۰۱۶ و طی یک مسابقه مرگبار نابودی چهارجانبه با پیروزی مقابل رالینز، بیگ کَس و رومن رینز به این مقام دست یافت. او در فست‌لین کمربندش را به گُلدبرگ واگذار کرد.

گلدبرگ هم در مسابقه‌ای تماشایی در رسلمانیا ۳۳ به براک لزنر باخت تا لزنر قهرمان جدید کمربند یونیورسال شود. ساموآ جو که در پی پر ویو اکستریم رولز در مسابقه‌ای پرهیجان در برابر فین بالور، رومن رینز، سث رالینز و بری وایت پیروز شد و در پی پر ویو گریت بالز آو فایر برای قهرمانی به مصاف براک لزنر می‌رسد.

موضوعات مرتبط[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. Caldwell, James (July 24, 2016). "7/24 WWE Battleground Results – CALDWELL'S Complete Report". Pro Wrestling Torch. Retrieved July 24, 2016.