چاپگر لیزری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
یک چاپگر لیزری

چاپگر لیزری نوع متداولی از چاپگرهای رایانه‌ای است که با سرعت و کیفیت بالا متن و گرافیک را بر کاغذ ساده چاپ می‌کند. چاپگرهای لیزری مانند دستگاه فتوکپی دیجیتال و پرینترهای چندمنظوره از سیستم زیروگرافی (الکتروفتوگرافی) استفاده می‌کنند.

پرینترهای لیزری در اشکال گوناگونی در بازار موجودند که با توجه به نیاز کاربر می‌توان آن‌ها را از هم تفکیک نمود. برای مثال، نوع چاپ یک‌رو یا دو‌رو، ظرفیت سینی کاغذ، سرعت چاپ، رنگ چاپ و قابلیت اتصال به وای‌فای از جمله معیارهای تفکیک انواع پرینترهای لیزری محسوب می‌شود.

پس از انتخاب و خرید پرینتر مورد نظر خود که میتواند لیزری و یا جوهر افشان باشد , طریقه راه اندازی و نصب پرینتر و استفاده از آن مستلزم رعایت تکاتی است که باعث بهینه شدن فرایند پرینت و هم چنین افزایش طول عمر دستگاه پرینتر خریداری شده میشود . تکنولوژی چاپ در پرینترها متفاوت میباشد , در یک پرینتر لیزری همان گونه گه از نامش پیداست برای چاپ اسناد و مدارک از تکنولوژی لیزر استفاده میکند که این تکنولوژی دارای معایب و مزایایی میباشد . از مهم ترین برتری های پرینترهای لیزری میتوان به سرعت چاپ بالای آن ها اشاره کرد , که این مزیت میتواند مورد توجه مشاغلی باشد که قصد چاپ حجم بالایی از اسناد را در طی روز دارند .

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

خانه پرینتر