هاینتس لینگه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
هاینتس لینگه
Bundesarchiv Bild 146-1982-044-11, Heinz Linge.jpg
زادهٔ۲۳ مارس ۱۹۱۳
برمن، امپراتوری آلمان
درگذشتهٔ۹ مارس ۱۹۸۰ (۶۶ سال)
هامبورگ، آلمان غربی
وفادار به/عضوِ آلمان نازی
سازمان/شاخهFlag of the Schutzstaffel.svg اس‌اس
سال‌های خدمت۱۹۳۳–۴۵
درجهاوبراشتورمبانفورر
بخشلشکر یکم زرهی اس‌اس لایب اشتاندارته اس‌اس آدولف هیتلر; Führerbegleitkommando
نبردها/جنگ‌هاجنگ جهانی دوم

هاینتس لینگه (به آلمانی: Heinz Linge)(زادهٔ ۲۳ مارس ۱۹۱۳- مرگ ۹ مارس ۱۹۸۰ میلادی) افسر اس‌اس و پیشکار آدولف هیتلر بود. او در هنگام مرگ هیتلر در فورربونکر حضور داشت.

زندگی[ویرایش]

لینگه در برمن چشم به جهان گشود. تا پیش از پیوستن به اس‌اس در ۱۹۳۳ به بنایی اشتغال داشت. پس از پیوستن به اس‌اس در لشکر یکم زرهی اس‌اس لایب اشتاندارته اس‌اس آدولف هیتلر -که وظیفه حفاظت از هیتلر را داشت- خدمت کرد. در ۱۹۳۴ او برای خدمت در صدارت عظمای رایش برگزیده‌شد. در انتهای جنگ او به درجهٔ اوبراشتورمبانفورر رسیده‌بود.

در ۱۹۳۵ او یکی از پیشکاران هیتلر شد. او هر روز صبح در ساعت ۱۱ هیتلر را از خواب بیدار کرده و روزنامه و پیغام‌های آن روز را برایش فراهم می‌آورد. به جز اعمال روزانه محافظت از جان هیتلر نیز از وظایف او بود. در ۱۹۴۴ او رئیس ستاد خدمات شخصی هیتلر بود.

در ۱۹۴۵ او نیز به مانند بسیاری دیگر به فورربونکر در صدارت عظمای رایش در برلین منتقل شد. او در اینجا یکی از شاهدان آخرین روزهای زندگی هیتلر بود. او پیغام‌ها را برای هیتلر می‌برد و افرادی را قصد ملاقات با او را داشتند همراهی می‌نمود. دو روز پیش از خودکشی، هیتلر تصمیمش بر انجام این کار را با لینگه در میان گذاشته بود و درخواست کرده بود که جسد او و اوا براون سوزانده‌شود و لینگه نیز بدین درخواست عمل نموده‌بود.

لینگه در ۲ مه ۱۹۴۵ دستگیر شد و پس از شناسایی به مسکو فرستاده‌شد و در زندان بدنام لوبیانکا به بند افتاد. او تا ۱۹۵۵ در اتحاد جماهیر شوروی زندانی بود. پس از آزادی به آلمان غربی رفت و در ۱۹۸۰ در هامبورگ درگذشت. از او کتاب خاطراتی با نام با هیتلر تا پایان منتشر شده‌است.

منابع[ویرایش]

Wikipedia contributors, "Heinz Linge," Wikipedia, The Free Encyclopedia, https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Heinz_Linge&oldid=765140321 (accessed February 19, 2017).