نیره اخوان بیطرف

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

نیره اخوان بیطرف (زاده : ۱۳۳۵ بروجرد ) از اعضای جبهه پایداری و نماینده اصولگرای شهر اصفهان در مجلس پنجم، هفتم و نهم و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی و مجلس و عضو فراكسیون زنان در هنگام بررسی لایحه حمایت از خانواده بود. او همسر حسن کامران است. هیچ یک از آن دو نتوانستند آرای کافی مردم اصفهان را برای حضور در مجلس دهم بدست آورند.

لایحه پیشنهادی[ویرایش]

نیره اخوان ارائه دهنده پیشنهاد الحاق ماده ای به لایحه حمایت خانواده با موضوع عدم حبس مهریه بالای ۱۱۰ سکه در تصویب این لایحه به مجلس بود که در تصویب پیشنهاد مذکور نمایندگان با ۱۱۰ رای موافق، ۳۰ رای مخالف و ۲۵ رای ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر با این پیشنهاد موافقت كردند.

بر اساس این مصوبه، 'هرگاه مهریه در زمان وقوع عقد تا ۱۱۰ سكه بهار آزادی طرح جدید یا معادل آن باشد، وصول آن مشمول قانون نحوه اجرای محكومیت‌های مالی است و هرگاه مهریه بیش از این مقدار باشد صرفا ملائت زوج، ملاك پرداخت خواهد بود.

'طبق ماده ۲ قانون نحوه اجرای محكومیت‌‌های مالی كسانی كه برای پرداخت ۱۱۰ سكه اقدام نكنند، راهی زندان می‌شوند.با توجه به پیشنهاد اخوان افرادی كه مهریه آنها تا سقف ۱۱۰ سكه تعیین شود در صورت عدم توانایی پرداخت به زندان می‌روند ولی افرادی كه مهریه آنها بیش از ۱۱۰ سكه باشد با توجه به تمكن مالی در خصوص آنان تصمیم‌گیری می‌شود.[نیازمند منبع]

منابع[ویرایش]