مایکروسافت وان‌نوت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
مایکروسافت وان نت
Microsoft OneNote 2013 logo.svg
OneNote for Mac 2016 screenshot.png
وان نت ۲۰۱۳
انتشار پایدار ۱۰٫۰٫۶۲۱۲٫۱۰۰۰ (۲۰۰۷) / ۱۹ اکتبر ۲۰۰۷
سیستم‌عامل مایکروسافت ویندوز
مک اواس
اندروید
ای اواس
گونه یادداشت برداری
پروانه نرم‌افزار مالکیتی

مایکروسافت وان نت (به انگلیسی: Microsoft OneNote) نرم‌افزار یادداشت برداری مجموعهٔ مایکروسافت آفیس است که اولین بار به همراه مایکروسافت آفیس ۲۰۰۳ ارائه شد.[۱][۲][۳][۴]

آشنایی با وان‌نوت[ویرایش]

تعریف وان‌نوت
برنامه OneNote مکانی است برای جمع‌آوری، تنظیم، جستجو و به اشتراک گذاشتن اطلاعات مورد نیاز فرد. انواع مختلف یادداشت‌ها در دفترچه‌ها، فصل‌ها و صفحات وان‌نوت قابل ذخیره است. این نرم‌افزار می‌تواند به عنوان دفترچه یادداشت شخصی فرد برای جلوگیری از فراموشی عمل کند.


برنامه وان‌نوت را می‌توان یک نسخه الکترونیکی از دفترچه‌های یادداشت کاغذی معمول دانست.

تاریخچه برنامه وان‌نوت[ویرایش]

برنامه وان‌نوت در سال ۲۰۰۳ میلادی بصورت یک برنامه جدای از آفیس ۲۰۰۳ نصب می‌شد و البته کارایی آن کمتر از وان نوت فعلی بود. به مرور که کاربران وان‌نوت پیشنهادهای خود را جهت رفع کاستی‌های آن به مایکروسافت دادند و افزونه‌های مختلفی برای آن نوشته شد، مایکروسافت نسخه جدید آن را در نسخه ۲۰۰۷ آفیس قرار داد. فعلاً نسخه ۲۰۱۳ وان‌نوت به عنوان نسخه آخر این نرم‌افزار با تغییر شکل ظاهری وان‌نوت و تبدیل منوهای ثابت آن به منوهای سیار و روبانی و اضافه نمودن چند قابلیت دیگر در بازار موجود است.

نماگرفتی از مایکروسافت وان‌نوت در ویندوز ۱۰ موبایل، در حال ایجاد یک برگه جدید.

منابع[ویرایش]

  1. "OneNote now on Mac, free everywhere, and service powered". Office Blogs. Microsoft. 17 March 2014. Retrieved 17 March 2014. 
  2. "[MS-ONE]: OneNote File Format Specification". MSDN. Microsoft. 10 June 2011. Retrieved 29 September 2011. 
  3. "[MS-ONESTORE]: OneNote Revision Store File Format Specification". MSDN. Microsoft. 10 June 2011. Retrieved 29 September 2011. 
  4. "OneNote 2010: XML Schema Definition (XSD) File". Download Center. Microsoft. 13 September 2011. Retrieved 29 September 2011.