ام‌اس پروجکت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
مایکروسافت آفیس پروژه
Microsoft Office Project (2013-2019).svg
توسعه‌دهنده(ها)شرکت مایکروسافت
انتشار پایدار
۲۰۱0 (14.0)
۱۵ ژوئن ۲۰۱۰
انتشار آزمایشی
2013 Beta (15.0.4128.1014)
۱۶ ژوئیه ۲۰۱۲؛ ۱۰ سال پیش (۲۰۱۲-۰۷-16)
سیستم‌عاملمایکروسافت ویندوز
گونهنرم‌افزار مدیریت پروژه
پروانهEULA
وبگاه

نرم‌افزار مایکروسافت پروژه (به انگلیسی: Microsoft Project) برای مدیریت پروژه‌ها بر پایه علم مدیریت پروژه کاربرد دارد و جزو زیر مجموعه نرم‌افزار آفیس است.

نرم‌افزار ام‌اس پروجکت (به انگلیسی: MS Project) تصویر جامعی از پروژه را در اختیارتان قرار می‌دهد که می‌توانید تمامی جزئیاتی که برای رسیدن به هدف باید تکمیل شوند را در آن پر کرده و آن‌ها را سازماندهی نمائید.

بدون تردید ایده‌های خوب را خودتان باید فراهم نمایید اما نرم افزار مدیریت پروژه مایکروسافت پروژه به شما کمک می‌کند تا با روشی سازماندهی شده، ایده‌ها و افکارتان را ثبت و آن‌ها را به طرحی قابل اجرا تبدیل کنید.

با مایکروسافت پروژه، به سادگی می‌توانید زمان تکمیل هر فعالیت یا هر فاز از پروژه را تخمین بزنید و مطمئن شوید که می‌توانید پروژه را در موعد مورد مقرر به اتمام برسانید.

هنگامی که اجرای پروژه آغاز می‌گردد، می‌توانید برنامه‌ریزی را با توجه به تاریخ‌های واقعی شروع و پایان فعالیت‌ها به هنگام‌سازی کنید (مرحله کنترل پروژه)، در این حالت مایکروسافت پروژه، برنامه را مجدداً محاسبه نموده و نشان می‌دهد که فعالیت‌ها تا چه اندازه زودتر یا دیرتر به اتمام رسیده‌اند.

در آخر شاید مهمترین مزیت استفاده از مایکروسافت پروژه، این باشد که در طول مدت مراحل برنامه‌ریزی و انجام پروژه می‌توانید گزارش‌هایی که نشان دهنده برنامه و میزان پیشرفت کار است را چاپ کنید.

همان‌طور که می‌دانید، اگر بیش از یک نفر در اتمام یک پروژه مشارکت داشته باشد، ایجاد ارتباط مؤثر، عامل اصلی و اساسی برای یک نتیجه مطلوب است.

نرم افزار مدیریت پروژه MSP در ایران قابل استفاده است؟[ویرایش]

برای پاسخ به این سوال باید به این نکته دقت کرد که از آنجایی که ایران کشوری در حال توسعه و پیشرفت است، و در تمامی زمینه ها جایی برای پیشرفت دارد، استفاده کردن از این برنامه بسیار کمک کننده خواهد بود.

چرا که افرادی هستند که در بخش های صنعتی و غیر صنعتی خواستار پیشرفت هستند و این برنامه با کمک به برنامه ریزی و پیش بینی دقیق، به آنها کمک خواهد کرد.

نسخه های نرم افزار MSP[ویرایش]

  1. Microsoft Office Project Standard
  2. Microsoft Office Project Professional

منابع[ویرایش]

https://canvas.uw.edu/eportfolios/64368/The_introduction_of_project_management_software_MSP

https://learnmed.stanford.edu/eportfolios/189/MSP

entekhab.ir