ام‌اس پروجکت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
مایکروسافت آفیس پروژه
Microsoft Office Project (2013-2019).svg
توسعه‌دهنده(ها)شرکت مایکروسافت
انتشار پایدار
۲۰۱0 (14.0)
۱۵ ژوئن ۲۰۱۰
انتشار آزمایشی
2013 Beta (15.0.4128.1014)
۱۶ ژوئیه ۲۰۱۲؛ ۹ سال پیش (۲۰۱۲-۰۷-16)
سیستم‌عاملمایکروسافت ویندوز
گونهنرم‌افزار مدیریت پروژه
پروانهEULA
وبگاه

نرم‌افزار مایکروسافت پروژه (به انگلیسی: Microsoft Project) برای مدیریت پروژه‌ها بر پایه علم مدیریت پروژه کاربرد دارد و جزو زیر مجموعه نرم‌افزار آفیس است.

نرم‌افزار ام‌اس پروجکت (به انگلیسی: MS Project) تصویر جامعی از پروژه را در اختیارتان قرار می‌دهد که می‌توانید تمامی جزئیاتی که برای رسیدن به هدف باید تکمیل شوند را در آن پر کرده و آن‌ها را سازماندهی نمائید.

بدون تردید ایده‌های خوب را خودتان باید فراهم نمایید اما نرم افزار مدیریت پروژه مایکروسافت پروژه به شما کمک می‌کند تا با روشی سازماندهی شده، ایده‌ها و افکارتان را ثبت و آن‌ها را به طرحی قابل اجرا تبدیل کنید.

با مایکروسافت پروژه، به سادگی می‌توانید زمان تکمیل هر فعالیت یا هر فاز از پروژه را تخمین بزنید و مطمئن شوید که می‌توانید پروژه را در موعد مورد مقرر به اتمام برسانید.

هنگامی که اجرای پروژه آغاز می‌گردد، می‌توانید برنامه‌ریزی را با توجه به تاریخ‌های واقعی شروع و پایان فعالیت‌ها به هنگام‌سازی کنید (مرحله کنترل پروژه)، در این حالت مایکروسافت پروژه، برنامه را مجدداً محاسبه نموده و نشان می‌دهد که فعالیت‌ها تا چه اندازه زودتر یا دیرتر به اتمام رسیده‌اند.

در آخر شاید مهمترین مزیت استفاده از مایکروسافت پروژه، این باشد که در طول مدت مراحل برنامه‌ریزی و انجام پروژه می‌توانید گزارش‌هایی که نشان دهنده برنامه و میزان پیشرفت کار است را چاپ کنید.

همان‌طور که می‌دانید، اگر بیش از یک نفر در اتمام یک پروژه مشارکت داشته باشد، ایجاد ارتباط مؤثر، عامل اصلی و اساسی برای یک نتیجه مطلوب است.

نرم افزار مدیریت پروژه MSP در ایران قابل استفاده است؟

برای پاسخ به این سوال باید به این نکته دقت کرد که از آنجایی که ایران کشوری در حال توسعه و پیشرفت است، و در تمامی زمینه ها جایی برای پیشرفت دارد، استفاده کردن از این برنامه بسیار کمک کننده خواهد بود.

چرا که افرادی هستند که در بخش های صنعتی و غیر صنعتی خواستار پیشرفت هستند و این برنامه با کمک به برنامه ریزی و پیش بینی دقیق، به آنها کمک خواهد کرد.

نسخه های نرم افزار MSP

  1. Microsoft Office Project Standard
  2. Microsoft Office Project Professional

منابع

https://canvas.uw.edu/eportfolios/64368/The_introduction_of_project_management_software_MSP

https://learnmed.stanford.edu/eportfolios/189/MSP

entekhab.ir