لرزاننده کون

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
یک لرزاننده کون در اندازه نه‌چندان کلفت

لرزاننده مقعدی یک اسباب‌بازی جنسی طراحی‌شده برای تحریک جنسی از راه کون هم برای مردان و هم زنان است. همه لرزاننده‌های ویژه کون، یک مشخصه مشترک دارند و آن اینکه برای ایجاد حس لذت، یک اثر ارتعاشی در راست‌روده ایجاد می‌کنند.

لرزاننده‌های کون از نظر داشتن یک پایک به منظور جلوگیری از فرورفت احتمالی در راست روده، با انواع دیگر لرزاننده‌ها متفاوت هستند. اندازه متوسط لرزاننده کون، کمتر از لرزاننده‌هایی است که برای دخول به واژن در نظر گرفته شده‌اند و ممکن است ۴ تا ۶ اینچ طول و حدود ۱ اینچ عرض داشته باشند. لرزاننده‌های کون و همچنین سایر لرزاننده‌های طراحی شده برای تحریک داخلی و خارجی، معمولاً با باتری کار می‌کنند. باتری‌ها ممکن است داخل دستگاه قرار بگیرند. چنانچه دستگاه باتری‌خور نباشد، می‌شود از راه سیم آن به پریز برق متصل کرد.

لرزاننده‌های کون برخلاف کیرهای مصنوعی مخصوص کون، مانند معاینه‌گرها و توپک‌های کون، دارای ارتعاش بوده و اثرات تحریک کننده مختلفی ایجاد می‌کنند. چرخش، لرزش یا ضربان و قابلیت تغییر سرعت، همگی سبب ایجاد حس‌های گوناگون لذت در افراد می‌شوند.

گونه‌های لرزاننده کون[ویرایش]

معاینه‌گرهای کون با اثر لرزش، در اندازه‌های کوچک، معمولاً یک بند انگشت تولید می‌شوند که آنها را به یک اسباب بازی جنسی ویژه کون بسیار مفید برای مبتدیان تبدیل می‌کند. معاینه‌گرهای کون ممکن است باریک‌تر هم باشند؛ زیرا عملکرد اصلی آنها لغزش و لرزش است.

درپوش‌های کون ارتعاشی ساخته شده‌اند تا در داخل کون بمانند تا همزمان باعث ایجاد پری و تحریک ارتعاشی شوند. مزیت آنها این است که می‌توان آنها را به سادگی به منظور تحریک از راه کون در حین رابطه جنسی یا شریک زندگی یا خودارضایی مقعدی قرار داد تا لذت بیش‌تری حاصل آید.

توپک‌های کون ارتعاشی دارای مهره یا توپ کوچک تیله‌مانندی هستند که از راه یک سیم بلند قابل بیرون‌کشی به یکدیگر متصل شده و به یک کنترل نیرو می‌رسند. آنها علاوه بر دخول و خروج، لرزش نیز ایجاد می‌کنند.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیای انگلیسی. «Anal vibrator». دریافت‌شده در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰.