قوی‌دلان: جنگ جهانی اول

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
شجاع دلان - جنگ تمام عیار
Valiant Hearts art.png
توسعه‌دهنده(ها) Ubisoft Montpellier
ناشر(ها) یوبی‌سافت
موتور UbiArt Framework
سکو(ها) پلی‌استیشن، ویندوز، Xbox Live Arcade
تاریخ(های) انتشار
  • NA ۲۴ ژوئن ۲۰۱۴ (PSN)
  • WW 25 June 2014[۱]
  • JP ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۴ (PSN)
سبک(ها) معمایی ماجراجویی
حالت(ها) تک‌نفره
توزیع توزیع دیجیتال

قوی‌دلان: جنگ جهانی اول (به انگلیسی: Valiant Hearts: The Great War) یک بازی ویدئویی در سبک ماجرایی و معمایی است که توسط یوبی‌سافت مون‌پلیه توسعه داده شده و به وسیلهٔ یوبی‌سافت منتشر شده است.

داستان بازی[ویرایش]

داستان بازی به سال 1914 بازمی گردد. زمانی که آرشیدوک فرانتس فردیناند، پادشاه حکومت اتریش - مجارستان، توسط گاوریلو پرنسیپ صرب ترور و به قتل رسید و موجب شروع جنگ جهانی اول شد.

امیل پیر، پیش از شروع جنگ جهانی، همراه با دخترش،ماری،داماد او،کارل و نوه تازه به دنیا آمده اش در سنت میهیل فرانسه زندگی میکردند. امیل و کارل مشغول به شغل کشاورزی بودند که اعلام شروع جنگ در تمامی کشور می پیچد. با توجه به اعلام موضع کشور آلمان که در همسایگی فرانسه بود، فرانسه نیز شروع به اخراج کردن آلمانی های مقیم فرانسه کرد. کارل نیز یکی از این افراد بود. کارل از فرانسه اخراج شد و از خانواده اش نیز دور شد. در همان اوضاع،نامه‌ای به امیل ارسال میشود که از او در آن نامه درخواست شده بود که به ارتش برای نبرد با ارتش کشور آلمان بپیوندد. امیل نیز راهی سفر برای معرفی خود به ارتش شد. او خود را به ارتش معرفی کرد و پس از تجهیز شدن به سلاح و یونیفرم و آموزش های نظامی،راهی پاریس شد. در پاریس،با یک فرد آمریکایی تبار به نام فردی آشنا شد اما تا مدتی او را ندید. سپس راهی شهری مرزی برای شروع نبرد شد.در همان ابتدا وارد نبردی نفس گیر شد و در آن جنگ مجروح و به اسارت آلمان ها درآمد. وقتی امیل بیهوش از درد روی زمین افتاده بود،توسط کارل که در ارتش آلمان ها خدمت میکرد شناسایی شد.وقتی امیل به هوش آمد،خود را در اردوگاه آلمان ها یافت و با کارل ملاقات کرد.امیل در ارتش آلمان به عنوان اسیر مشغول آشپزی شد که اردوگاه توسط انگلیسی ها مورد حمله قرار گرفت.همه فرار کردند بجز امیل که زیر آوار مانده بود که توسط یه سگ نجات یافت.سگی که پیش از آن به او آب و غذا داده بود.سگ با امیل همراه شد که در مسیر بوی گوشت به مشام سگ میرسد.سگ میدود اما در سیم خاردار گیرمیکند.فردی که در جبهه فرانسه به کمک انگلستان آمده بود،به جلو روی ادامه داد تا به پناهگاه بارون ون دورف-مسئول ارتش آلمان-رسید.ون دورف وقتی متوجه محاصره شد به همراه بعضی سربازان که کارل نیز جزوشان بود،فرار کرد.

منابع[ویرایش]

  1. "Valiant Hearts: The Great War launches June 25". Polygon. 2014-05-07. Retrieved 2014-05-10.

مشارکت کنندگان ویکی‌پدیا، "Valiant Hearts: The Great War"، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد. (بازبینی در ۱ اوت ۲۰۱۴).