فضای خالی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
«فضای خالی»
Taylor Swift - Blank Space (Official Single Cover).png
تک‌آهنگ تیلور سوئیفت
از آلبوم ۱۹۸۹
تاریخ پخش۱۰ نوامبر ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-11-۱۰)
سبکپاپ
زمان۳:۵۱
ناشربیگ مشین رکوردز
گاه‌نگاری تک‌آهنگ‌های تیلور سوئیفت
«از ذهنم پاکش کنم
(۲۰۱۴)»
«فضای خالی» «سبک
(۲۰۱۵)»
"فضای خالی" در یوتیوب

«فضای خالی» (به انگلیسی: Blank Space) تک‌آهنگی از هنرمند اهل ایالات متحده آمریکا تیلور سوئیفت است که در ۱۰ نوامبر ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-11-۱۰) به عنوان دومین تک‌آهنگ از آلبوم ۱۹۸۹ منتشر شد. سوییفت برای نخستین بار در مراسم جوایز موسیقی آمریکا (نوامبر ۲۰۱۴) فضای خالی را اجرا کرد.

در هفتهٔ نخست انتشار، ۱۵۵٬۰۰۰ نسخهٔ دیجیتالی از فضای خالی به فروش رفت و این ترانه در جایگاه ۱۸ جدول ۱۰۰ ترانه داغ بیلبورد ایالات متحده جای گرفت. بعد از ۴ هفته م این موزیک توانست رتبه ۱ بیلبورد ۱۰۰ را از آهنگ از ذهنم پاکش کن که توسط خود تیلور نوشته شده بود را بگیرد و تیلور را تبدیل به تنها آرتیست تاریخ کرد که توانست که رتبه موسیقی خود را در بیلبورد١٠٠ جابجا کند. موزیک ویدئو این آهنگ در سال ۲۰۱۸ با ۳ میلیارد بازدید به اولین موزیک ویدئو زنی به این مقدار تبدیل شد. این موزیک ویدئوی در یوتیوب بیش از دو میلیارد بازدید دارد. این موزیک توانست در سال ۲۰۱۴ برنده دو جایزه موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی توسط زن و موسیقی پاپ شود.این تک آهنگ توانسته است در سطح جهان ١٣.٥٢٤.٠٠٠ میلیون فروش داشته باشد.و گواهی الماس را به دست آورد.

نماهنگ[ویرایش]

نماهنگ این ترانه توسط جوزف خان ساخته شد و در ۹ نوامبر ۲۰۱۴ منتشر شد. در این نماهنگ مانکن آمریکای شان اپرای نقش دوست پسر تیلور سوئیفت را دارد. . داستان نماهنگ: این نماهنگ در قصر اهکا ساخته شده. در اول موزیک ویدئو سویفت بر روی تختی نشسته درحالی که گربه‌ای دستش است و دوتا اسب سفید در اطراف او، بعد شان اپرای وارد قصر می‌شود و تیلور و شان با هم دوست می‌شوند و با هم می‌رقصند و سویفت اسم خودش و شان را بر روی درخت حک می‌کند، اما سویفت متوجه می‌شود که‌شان با دختری دیگر دوست است و از او عصبانی می‌شود و تابلوهای نقاشی قصر را پاره می‌کند و موبایل شان را در استخر می‌اندازد و در آخر موزیک ویدئو سویفت به ماشین شان با چوب گلف ضربه می‌زند و شان از قصر تیلور خارج می‌شود و یک پسر جدید به قصر می‌آید.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]