پرش به محتوا

رومئوی آسمان‌های آبی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
رومئوی آسمان‌های آبی
تصویر DVD
تصویر DVD
ロミオの青い空
(‏Romeo's Blue Skies‏)
ژانردرام
مجموعه تلویزیونی
کارگردانکوزو کوزوها
استودیونیپون انیمیشن
شبکهفوجی تلویژن
پخش اصلی۱۵ ژانویه ۱۹۹۵ – ۱۷ دسامبر ۱۹۹۵
قسمت‌ها۳۳
نشان درگاه درگاه انیمه و مانگا

رومئوی آسمان‌های آبی (به ژاپنی: ロミオの青い空، به انگلیسی: Romeo's Blue Skies) که در ایران با نام پیمان دوستی معروف است، یک مجموعه تلویزیونی انیمه ۳۳ قسمتی است که توسط استودیو نیپون انیمیشن ساخته شده‌است. پخش آن از ۱۵ ژانویه ۱۹۹۵ در شبکه فوجی تلویژن آغاز شده و تا ۱۷ دسامبر ۱۹۹۵ ادامه داشته‌است. داستان درمورد پسری به نام رومئو که به خاطر پدرش به شهر میلان می‌رود تا در آنجا دودکش هارا تمیز کند اما در هنگام سفر و بعد از رسیدن به مقصد ماجراهای جالبی سر راهش است.

داستان[ویرایش]

رومئو در یک خانواده فقیر در یک روستای سوئیسی زندگی می‌کند، و سپس مردی معروف به مرد سیاه‌پوست او را با خود به میلانو ایتالیا می‌برد؛ در آنجا دود خانه‌ها را پاک می‌کند، او رنج زیادی می‌برد و از چندین گروه از کودکان متخاصم آن زمان رنج می‌برد و سپس گروهی از دوستان را پیدا می‌کند که کمک کننده خوبی برای غلبه بر بدبختی‌های زندگی به ویژه آلفردو خواهند بود.

شخصیت‌ها[ویرایش]

رومئو: پسری جاه طلب و مهربان ۱۱ ساله که پس از سوختن مزرعه شان و پدرش مجبور بود به عنوان دودکش پاک کن کار کند، که او را بزرگ کرد، به شدت مجروح شد، و او در میلان با دردسر زیادی مواجه است زیرا او هنوز به شهر عادت نکرده‌است، اما او به سرعت در آنجا سازگار می‌شود و دوستان زیادی پیدا می‌کند و ده سال بعد معلم می‌شود، با بیانکا ازدواج می‌کند و آن‌ها صاحب پسری می‌شوند و انرا به افتخار بهترین دوستش و دایی پسرش او را آلفردو می‌نامند

  • پکورو: راسوی سفید کوچکی که رومئو از او مراقبت می‌کند و همیشه با اوست.
  • جسیکا: او مادر رومئو است و او را بسیار دوست دارد، راز پدرش روبرتو را از او پنهان کرد و به او نگفت که او شوهر دومش است و تا یازده سالگی پدر واقعی نداشت.
  • روبرتو: او شوهر مادر رومئو است و آنقدر رومئو را دوست دارد که با او مانند پسر خودش رفتار می‌کند، رومئو حتی نمی‌دانست که او پدر واقعی او نیست.
  • کنت آلفردو: صمیمی‌ترین دوست رومئو و ۱۲ ساله، از رومئو بزرگتر است، رومئو در راه لوکارنو او را می‌شناسد و او فردی علم دوست بود و بیشترین تأثیر را روی رومئو داشتبه خاطر عشقش به علم.
  • کنتس بیانکا: خواهر آلفردو، او دختری تندخو است اما برادرش را بسیار دوست دارد، او ابتدا به رومئو حسادت می‌کرد، زیرا آلفردو به او وابسته بود، اما بعداً او را دوست داشت، او به عنوان پرستار در یک کلینیک کار می‌کند و با رومئو ازدواج کرد
  • مارتزیو: عموی آلفردو و بیانکا، او همیشه در تلاش برای تصاحب نشان خانواده بود و در کشتن والدین آلفردو و بیانکا نقش داشت.
  • کنتس گراسیلا: همسر عموی آلفردو و بیانکا، و او همیشه سعی می‌کرد تا نشان خانوادگی را با شوهرش تصاحب کند و در کشتن والدین آلفردو و بیانکا نقش داشت.
  • روسی: مردی که رومئو را خرید، و بی شخصیت بود (در ابتدا)، همسرش (آیدا) کسی بود که همیشه او را کنترل می‌کرد و او را به رفتار خشن مجبور می‌کرد، اما او مردی خوش قلب است که رومئو را بسیار دوست دارد.
  • آیدا: همسرش به نام روسی، پسرش آنجلو را بسیار دوست دارد و به دلایل زیادی از رومئو متنفر است.
  • آنجلو: پسر آقای روسی، به شدت از رومئو متنفر است و همیشه علیه رومئو توطئه می‌کند.

منابع[ویرایش]

Wikipedia contributors, "Romeo's Blue Skies," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Romeo%27s_Blue_Skies&oldid=319577534 (accessed October 18, 2009).

پیوند به بیرون[ویرایش]