دورورو

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
دورورو
جلد چهار مانگای دورورو و هیاکیمارو
どろろ
(‏Dororo‏)
ژانرماجراجویی، فراطبیعی، تاریخی
مانگا
نویسندهاُسامو تزوکا
ناشرشوگاکوکان
دستهشونن
انتشار درهفته‌نامهٔ شونن سان‌دی
پخش اصلی۲۷ اوت ۱۹۶۷ – ۲۲ ژوئیه ۱۹۶۸
شمار کتاب‌ها۴ جلد
مجموعه تلویزیونی
کارگردانگیسابورو سوگی
استودیوموشی پروداکشنز
شبکهفوجی تلویژن
پخش اصلی۶ آوریل ۱۹۶۹ – ۲۸ سپتامبر ۱۹۶۹
قسمت‌ها۲۶

دورورو (به ژاپنی: どろろ، Dororo) یک مجموعه مانگا ژاپنی است که توسط اوسامو تزوکا نوشته و طراحی شده است. این مانگا در هفته‌نامهٔ شونن سان‌دی منتشر می‌شد. یک مجموعه تلویزیونی انیمه ۲۶ قسمتی نیز به نام دورورو و هیاکیمارو (به ژاپنی: どろろと百鬼丸) توسط استودیو موشی پروداکشنز از این مانگا ساخته شده است. پخش این سری از ۶ آوریل ۱۹۶۹ در کانال فوجی تلویژن آغاز شده و در ۲۸ سپتامبر ۱۹۶۹ پایان یافت.

داستان[ویرایش]

در زمان های قدیم مربوط به سامورایی ها، یک سامورایی به نام دایگو کاگه میتسو برای نجات شهرش با ۴۸ شیطان قرارداد می بندد. شیاطین در ازای کمک به او، ۴۸ عضو از بدن فرزند به دنیا نیامده اش را طلب می کنند. او قرارداد را می پذیرد و فرزندش بدون پوست، چشم، گوش و... متولد می شود. یکی از خادمان، نوزاد را در قایقی گذاشته و به آب می سپارد. قایق که به خشکی می نشیند، توسط پزشکی به نام "جوکای" پیدا می شود. جوکای که در کشورهای اروپایی ساخت اندام مصنوعی را آموخته، برای او اندام مصنوعی می سازد و به او هنرهای رزمی را برای دفاع از خودش در برابر شیاطین یاد می دهد. او همچنین نام "هیاکیمارو" را برایش انتخاب می کند که به معنی شمشیر صد شیطان است. حال هیاکیمارو باید با شیاطین بجنگد و آن ها را از بین ببرد تا اعضای بدنش را از آنها پس بگیرد...

منابع[ویرایش]

Wikipedia contributors, "Dororo," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Dororo&oldid=316597768 (accessed October 16, 2009).

پیوند به بیرون[ویرایش]

  • دورورو (مانگا) در دانشنامهٔ وب‌گاه Anime News Network
  • دورورو (انیمه) در دانشنامهٔ وب‌گاه Anime News Network