پرش به محتوا

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب
نوعبزرگ
بنیانگذاری شده۱۳۶۴
رئیسدکتر احد عبادی[۱]
اعضای هیئت علمی۱۲۶
کارمندان مدیریتی
  • دکتر بهنام خانی زاده(معاون آموزشی)
  • دکتر بهنام خانی زاده(معاون پژوهشی)
دانشجویان۲۰۰۰
فارغ‌التحصیلان۷۷۰۰
موقعیتسراب، آذربایجان شرقی
وبگاه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب یکی از واحدهای منطقه ۱۳ دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد که در سال ۱۳۶۴ تأسیس گردیده و دارای رتبه بزرگ می‌باشد.

تاریخچه ریاست در دانشگاه[ویرایش]

از ۲۸ بهمن ۱۳۶۳ با ریاست محمود انواری (ادبیات فارسی) واحد سراب شروع به فعالیت نمود. از فروردین ۱۳۶۸ علی ملکوتی (علوم حوزوی) ریاست واحد سراب را عهده‌دار شدند و با همت ایشان ساختمان اصلی دانشگاه در دوم مهر ۱۳۷۶ افتتاح گردید. در اسفند ۱۳۷۹ یوسف داوودی (دامپزشکی) رئیس واحد سراب شدند و ایشان رشته‌های تحصیلی کاردانی و کارشناسی را به ۲۳ رشته افزود و دو رشته کارشناسی ارشد به تصویب رساند و در سال ۱۳۸۳ آموزشکده سما را راه اندازی نمود و نیز مراحل خرید زمین سایت مرکزی شروع نمودند.

در فروردین ۱۳۸۵ داود امینی (زبان انگلیسی) رئیس واحد سراب شدند. ودر همان سال 1385 پس از مدت کوتاهی رسول تقوی (ادبیات عرب) به ریاست واحد سراب انتخاب شدند. وی خوابگاه خواهران را تکمیل و حصارکشی سایت مرکزی واحد را انجام نمودند. از بهمن ۱۳۸۸ غلامرضا کاظمی زاده (مدیریت) رئیس واحد سراب شدند و ساخت ساختمان آموزشی و آمفی تئاتر و سالن ورزشی را آغاز نمودند که ساختمان آموزشی تکمیل و بقیه نیمه تمام ماند همچنین در زمان ایشان درجه واحد از متوسط به بزرگ ارتقا یافت. از آذر ماه ۱۳۹۱ علی سلیمی شاملو (ریاضی) رئیس واحد سراب شدند او با ایجاد رشته‌های تحصیلات تکمیلی و ایجاد دانشکده پزشکی تا حدودی توانستند مشکلات مالی واحد را بهبود بخشند در زمان وی کارشناسی ارشد برق-حسابداری-زبان انگلیسی-صنایع غذایی-علوم دامی-طراحی شهری-عمران-شیمی تصویب شد همچنین با تلاش ایشان و نماینده سراب و معاون وقت وزارت بهداشت و درمان و آموزشی پزشکی، دانشکده پزشکی سراب در چهار رشته پرستاری-تغذیه-اتاق عمل-هوشبری افتتاح شد.

در ۲۷ اسفند ماه ۱۳۹۲ با استعفای علی سلیمی، دکتر داود امینی مجدداً به ریاست واحد سراب انتخاب شدند با تلاش ایشان هفت رشته کارشناسی ارشد و یک رشته دکترای ادبیات فارسی به تصویب رسید ایشان همچنین تلاش زیادی برای افزایش درآمد واحد از روش‌های غیر شهریه انجام دادند. از مهرماه ۱۳۹۴ سیاوش محمدزاده (دامپزشکی) به ریاست واحد سراب انتخاب شدند. ایشان با راه اندازی پرورش ماهی سعی در افزایش درآمد غیر شهریه ایی داشتند و همچنین در ایجاد و راه اندازی مغازه‌های تجاری تلاش نموده‌اند.

کتابخانه‌ها و آزمایشگاه های دانشگاه[ویرایش]

دانشگاه آزاد سراب دارای یک کتابخانه واقع در مجتمع یک می‌باشد که کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب می‌باشد که دارای ۲۳۸۱۰ جلد کتاب فارسی و ۴۱۷۱ کتاب انگلیسی می‌باشد. همچنین دارای ۲ تعداد سایت کامپیوتری و ۵ کارگاه و ۲۱ آزمایشگاه و ۵ آتلیه می‌باشد.

آمارهیات علمی و کارکنان اداری[ویرایش]

تعداد اعضای هیئت علمی این واحد ۱۲۶ نفراست که از این تعداد ۵۲ نفر تمام وقت، ۱ نفرنیمه وقت و ۷۳ نفر به صورت استاد مدعو با واحدهمکاری دارند.

در حال حاضر ۴ نفر از مزایای بورس تحصیلی در مقاطع دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد استفاده می‌کنند.

تعداد کارکنان اداری واحد سراب ۷۰ نفر می‌باشد.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

وبگاه رسمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب بایگانی‌شده در ۲ اوت ۲۰۱۷ توسط Wayback Machine