دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب

دانشگاه آزاد اسلامی
آرمان ایرانی برای جهانی شدن
مشخصات واحد
بنیانگذاری ۱۳۶۴
شهر سراب
رئیس دکتر محمدزاده سرابی
معاون آموزشی دکتر فرزانه
معاون پژوهشی دکتر سرکاراتی
هیئت علمی ۱۲۶
دانشجویان ۲۰۰۰
دانش‌آموختگان ۷۷۰۰
نوع واحد بزرگ
منطقه ۱۳
وب‌گاه http://www.iausa.ac.ir

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب یکی از واحدهای منطقه ۱۳ دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد که در سال ۱۳۶۴ تاسیس گردیده و دارای رتبه بزرگ می‌باشد. از 28بهمن 1363 با ریاست دکتر محمود انواری واحد سراب شروع به فعالیت نمود. از فروردین 1368آیت الله علی ملکوتی ریاست واحد سراب را عهده دار شدند و با همت ایشان ساختمان اصلی دانشگاه در دوم مهر 1376 افتتاح گردید.در اسفند 1379 دکتر یوسف داوودی رییس واحد سراب شدند و ایشان رشته های تحصیلی کاردانی و کارشناسی را به 23 رشته افزود و دو رشته کارشناسی ارشد به تصویب رساند و در سال 1383 آموزشکده سما را راه اندازی نمود و نیز مراحل خرید زمین سایت مرکزی شروع نمودند. در فروردین 1385 داود امینی رییس واحد سراب شدند. پس از مدت کوتاهی در بهمن 1385 دکتر رسول تقوی به ریاست واحد سراب انتخاب شدند. ایشان خوابگاه خواهران را تکمیل و حصارکشی سایت مرکزی واحد را انجام نمودند.از بهمن 1388 دکتر غلامرضا کاظمی زاده رییس واحد سراب شدند و ساخت ساختمان آموزشی و آمفی تاتر و سالن ورزشی را آغاز نمودند که ساختمان آموزشی تکمیل و بقیه نیمه تمام ماند همچنین در زمان ایشان درجه واحد از متوسط به بزرگ ارتقا یافت.از آذر ماه 1391 دکتر علی سلیمی شاملو رییس واحد سراب شدند ایشان با صرفه جویی و ایجاد رشته های تحصیلات تکمیلی و ایجاد دانشکده پزشکی تا حدودی توانستند مشکلات مالی واحد را بهبود بخشند در زمان ایشان کارشناسی ارشد برق-حسابداری-زبان انگلیسی-صنایع غذایی-علوم دامی-طراحی شهری-عمران-شیمی تصویب شد همچنین با تلاش ایشان و نماینده سراب و معاون وقت وزارت بهداشت و درمان و آموزشی پزشکی،دانشکده پزشکی سراب در چهار رشته پرستاری-تغذیه-اتاق عمل-هوشبری افتتاح شد. در 27 اسفند ماه 1392 با استعفای دکتر علی سلیمی ، دکتر داود امینی مجددا به ریاست واحد سراب انتخاب شدند با تلاش ایشان هفت رشته کارشناسی ارشد و یک رشته دکترای ادبیات فارسی به تصویب رسید ایشان همچنین تلاش زیادی برای افزایش درآمد واحد از روشهای غیر شهریه انجام دادند. از مهرماه 1394 دکتر سیاوش محمد زاده به ریاست واحد سراب انتخاب شدند.

کتابخانه‌ها و آزمایشگاهای دانشگاه[ویرایش]

دانشگاه آزاد سراب دارای یک کتابخانه واقع در مجتمع یک می‌باشد که کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب می‌باشد که دارای ۲۳۸۱۰ جلد کتاب فارسی و ۴۱۷۱ کتاب انگلیسی می‌باشد. همچنین دارای ۲ تعداد سایت کامپیوتری و ۵ کارگاه و ۲۱ آزمایشگاه و ۵ آتلیه می‌باشد.

آمارهیات علمی و کارکنان اداری[ویرایش]

تعداد اعضای هیات علمی این واحد ۱۲۶ نفراست که از این تعداد ۵۲ نفر تمام وقت، ۱ نفرنیمه وقت و ۷۳ نفر بصورت استاد مدعو با واحدهمکاری دارند.

در حال حاضر ۴ نفر از مزایای بورس تحصیلی در مقاطع دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد استفاده می‌کنند.

تعداد کارکنان اداری واحد سراب ۷۰ نفر می‌باشد.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

وب‌گاه رسمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب