جواد خیابانی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
جواد خیابانی در سال ۹۳
جواد خیابانی (راست) - احمدرضا عابدزاده (چپ)

جواد خیابانی در ۲۷ آبان ۱۳۴۵، با اصالتی آذری[۱][۲][۳]در کرج متولد شد. وی گزارشگر و مجری برنامه‌های ورزشی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. او به گزارش‌گری حماسی، احساسی و بداهه‌پردازانه شهره است و نامش نزد هواداران ایرانی بیش از هر چیز یادآور حماسه ملبورن است. وی همچنین دانش‌آموخته رشته ریخته‌گری دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی است.

برنامه‌های تلویزیونی[ویرایش]

جواد خیابانی از سال ۱۳۷۳ تا به حال در بیش از ۴۰ برنامه مختلف به عنوان تهیه کننده شرکت داشته که برخی از آنها فهرست شده‌است.[نیازمند منبع]

  1. معرفی ورزش‌ها، سال ۱۳۷۳- شبکه سوم سیما
  2. ایران در جام جهانی، ۱۳۷۵ - شبکه اول سیما
  3. جام ملت‌های آسیا، ۱۳۷۶ - شبکه سوم سیما
  4. دیدار، شبکه تهران
  5. ما، شما، ورزش - شبکه سوم
  6. در جستجوی ورزش - شبکه دوم
  7. آموزش فوتبال - شبکه آموزش
  8. یار دوازدهم - شبکه سوم
  9. سفر به مسابقات پارالمپیک ۲۰۰۸ پکن

جوایز و افتخارات[ویرایش]

جواد خیابانی در سال ۱۳۷۷ موفق شد جایزه بهترین گزارشگرفوتبال صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را دریافت نماید در سال ۱۳۷۸ نیز از سوی مجله سروش و با انتخاب خوانندگان این مجله بعد از حسین الهی قمشه‌ای به عنوان محبوب‌ترین چهره تلویزیونی در ایران دست یافت. در سال‌های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۶ به عنوان بهترین مجری برنامه‌های ورزشی انتخاب شد.

سوتی‌های گزارش[ویرایش]

وی در طول گزارش مسابقات فوتبال اشتباهات زیادی می‌کند که بینندگان از ان به عنوان سوتی یاد می‌کنند. جواد خیابانی از این حیث یکی از پراشتباه‌ترین گزارشگران است. هرچند خودش اعتقاد دارد اشتباهات او به اندازه اشتباهات دیگر گزارشگران است و از آنها بیشتر نیست.[۴]

کاندیداتوری در مجلس[ویرایش]

وی در تاریخ ۴ دی ماه ۱۳۹۴ از طرف حوزه انتخابیه کرج نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی شد،[۵] اما از سوی هیئت نظارت شورای نگهبان، به علت نقص مدارک، رد صلاحیت گردید و پس از ارائه مدارک مورد نظر، صلاحیت او مورد تأیید قرار گرفت و در نهایت یک ماه قبل از برگزاری انتخابات به علت مشکلات شخصی از انتخابات مجلس کناره گیری کرد.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]