جم تی‌وی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
شبکه جم تی وی
GEM Group Logo2.png
لوگوی شبکه جم تی وی
راه‌اندازی‌شده ۲۰۰۷
متعلق به سعید کریمیان
قالب تصویر HD TV/SD TV
شعار YOUR GEM YOUR HOME
زبان فارسی، انگلیسی، عربی، کردی، ترکی، اذری
گسترهٔ پخش اروپا، شمال آفریقا، آسیا، آمریکا شمالی، شرق آفریقا، آمریکای جنوبی
جایگزین‌شده GEM TV
وب‌گاه GEMonline.tv
در دسترس‌بودن
ماهواره‌ای
یاهست ۱۱۸۸۱-V و 12034-V

شبکه تلویزیونی جم (به انگلیسی: GEM TV) اولین شبکه گروه جم است که در سال ۲۰۰۷ پخش خود را از لندن برروی ماهوارهٔ هات‌بِرد آغاز نمود. اکنون این شبکه از ماهواره‌های هات برد و یاهست قابل دریافت است و کل اروپا، خاورمیانه و شمال آفریقا را پوشش می‌دهد.

محتویات

ترور مدیر شبکه های جم[ویرایش]

در اولین دقایق بامداد یکشنبه دهم اردیبهشت 1396 العالم خبر داد سعید کریمیان مدیر شبکه های جم در خیابانی در ترکیه توسط دو ضارب نقابدار در خودرو شخصی اش در استانبول ترکیه به ضرب ۲۷ گلوله ترور شده است.

رسانه‌های ترکیه گزارش داده‌اند کریمیان در اتومبیل خود مورد سوءقصد قرار گرفته و هنگام ترور یک فرد ديگر با نام «مسلك» كه شريك كويتى او بوده، همراه او بوده كه او هم جان خود را از دست داده است. سى ان ان ترك البته گزارش داده كه فرد همراه كريميان، ايرانى بوده است.

ظاهرا عوامل ترور پس از سوءقصد اتومبیل خود را برای رد گم کردن سوزانده‌اند.

نام کل شبکه های فعال[ویرایش]

GEM TV SD & HD/ GEM 1/GEM AZ 1/GEM AZ 2/GEM ARABIA/GEM BOLLYWOOD/GEM CLASSIC/GEM CULTURE HD/GEM EDUCATION/GEM FAMILY HD/GEM FARM HD/GEM FOOD/GEM HISTORY HD/GEM JUNIOR/GEM KIDS HD/GEM KURD/GEM LIFE SD/GEM MATCH HD/GEM MEDICAL/GEM MOVIE HD/GEM MUSIC HD/GEM SERIES HD & SD/GEM TEEN/GEM TRAVEL HD/GEM TURK HD/MODERN ECONOMY HD/RIVER HD & SD/RUBIX HD & SD/ONYX HD/MIFA/24 BEATS/GEM ACADEMY HD /GEM ACTION HD/GEM BUSINESS HD/GEM CARS HD/GEM DOCUMENTARY HD/GEM DRAMA HD & SD/GEM FILM HD/GEM LANGUAGE HD/GEM LUXE HD/GEM OFFER HD/GEM PROMO HD/GEM PROPERTY HD/GEM TECH HD/GEM WILD HD/GEM YOUTH HD/GEM SPORT HD/GEM SERIES PLUS HD/GEM TV PLUS HD/GEM DRAMA PLUS HD/RUBIX PLUS HD/RIVER PLUS HD

دربارهٔ جم گروپ[ویرایش]

«گروه رسانه و سرگرمی عمومی به انگلیسی General Entertainment and Media Group» متعلق به سعید کریمیان دفاتری در شهرهای دبی، لندن، آنتالیا، کوالالامپور و لس‌آنجلس دارد. جم گروپ در حال حاضر52 شبکه به زبان فارسی و ۱ شبکه به زبان کردی۱ شبکه به زبان عربی و 3شبکه به زبان آذری و ترکی را به‌صورت HD و SD روی ماهوارهٔ یاهست ودر فرکانسهای۱۲۰۳۴٫۱۲۱۱۱و۱۱۸۸۱ پخش می‌کند.

جم لایف[ویرایش]

جم لایف (به انگلیسی: GEM LIFE) یکی از شبکه‌های تلویزیونی گروه جم است که برروی ماهوارهٔ یاهست در حال پخش می‌باشد. تولید و پخش برنامه‌هایی سرگرم‌کننده و جذاب با هدف ارتقای سطح فرهنگ و اطلاعات عمومی و همچنین سرگرمی خانواده‌های پارسی زبان در این شبکه صورت می‌گیرد. مجموعه برنامه‌های جم لایف در قالب موضوعاتی نظیر: سرگرمی، گردشگری، آشپزی و سبک زندگی تهیه گردیده‌اند. تولید برنامه‌های مستند و جذاب در زمینه‌های گردشگری، حیات وحش، سلامت و بهداشت، مد و لباس و زیبایی و همچنین ارائهٔ تازه‌های علوم و فناوری‌های و صنعت خودرو و… جم لایف را به یکی از محبوبترین رسانه‌های تلویزیونی تبدیل کرده‌است. جم لایف هم‌اکنون برروی ماهوارهٔ یاه‌ست با کیفیت SD در حال پخش است.[۱]

جم تی وی[ویرایش]

جم تی وی(به انگلیسیGEM TV)این شبکه ی تلوزیونی که بر روی سه ماهواره قرار دارد به پخش سریال ها و برنامه های تولیدی جم می پردازد.

جم تی وی پلاس[ویرایش]

جم تی وی پلاس((به انگلیسیGEM TV PLUS))این شبکه که به صورت HD می باشد به پخش برنامه های جم تی وی ولی دوساعت عقب تر می پردازد تا کسانی که موفق به دیدن برنامه ی مورد علاقه ی خود در جم تی وی نشدند آن را از جم تی وی پلاس تماشا نمایند.

جم آز 1[ویرایش]

جم آز 1(به انگلیسیGEM AZ 1)این شبکه ی تلوزیونی شبانه روز به پخش برنامه ها وموزیک ودیو ها به زبان ترکی استانبولی مشغول می باشد.

جم آز 2[ویرایش]

جم آز 2(به انگلیسیGEM AZ 2)این شبکه ی تلوزیونی شبانه روز به پخش برنامه ها و موزیک ودیو ها به زبان ترکی استانبولی مشغول می باشد.

جم کالچر[ویرایش]

جم کالچر(به انگلیسیGEM CULTURE)این شبکه همان طور که از نامش پیداست به پخش برنامه هایی با مضمون بهتر شناختن فرهنگ اقوام ایرانی به یک دیگر راه اندازی شده است.

جم اجوکیشن[ویرایش]

جم اجوکیشن(به انگلیسیGEM EDUCATION)این شبکه برای آموزش مردم برای کار های هنری، علمی، تاریخی، اقتصادی و... راه اندازی شده.

جم فمیلی[ویرایش]

جم فمیلی(به انگلیسیGEM FAMILY)این شبکه همان طور که از اسمش پیداست به پخش برنامه هایی با در نظر گرفتن عقاید خانواده های ایرانی برای خانواده ها راه اندازی شده.

جم فارم[ویرایش]

جم فارم(به انگلیسیGEM FARM)این شبکه به برنامه هایی بامضمون کشاورزی و کشاورزی مدرن و پیشرفته و با هدف یاد دادن و جذب کشاورزان سنتی وتبدیل کشاورزی از سنتی به مدرن است.

جم فوود[ویرایش]

جم فوود(به انگلیسیGEM FOOD)این شبکه جهت آموزش وشیوه پختن غذا و آشپزی راه اندازی شده.

جم هیستوری[ویرایش]

جم هیستوری(به انگلیسیGEM HISTORY)این شبکه به پخش برنامه ها از موزه های بزرگ و چگونگی و بررسی وقایع تاریخی می پردازد و فرهنگی تاریخی همه ی ملل ها را به هم معرفی می کند.

جم کیدس[ویرایش]

جم کیدس(به انگلیسیGEM KIDS)این شبکه به پخش برنامه هایی که در سن کودکان زیر 7 سال باشد می پردازد.

جم مچ[ویرایش]

جم مچ(به انگلیسیGEM MATCH)این شبکه پخش مسابقات روز دنیا و مسابقه های تولیدی خود گروه جم می پردازد.

جم مدیکال[ویرایش]

جم مدیکال(به انگلیسیGEM MEDICAL)این شبکه به پخش برنامه های پزشکی و تغزیه و در جهت سلامت مردم و اگاهی مردم از بیماری ها راه اندازی شده.

جم مووی[ویرایش]

جم مووی(به انگلیسیGEM MOVIE)این شبکه به پخش سریال ها وتله فیلم ها وفیلم های سینمایی تولیدی خود جم با بازیگران ایرانی می پردازد.

جم موزیک[ویرایش]

جم موزیک(به انگلیسیGEM MUSIC)این شبکه به پخش موزیک ودیو های خوانندگان ایرانی در سبک پاپ می پردازد.

جم سیریز[ویرایش]

جم سیریز (به انگلیسیGEM SERIES)این شبکه شبانه روز به پخش سریال های ترکی می پردازد و شروع سریال ها در این شبکه به جای حالت عادی(یعنی از شنبه تا پنج شنبه)از جمعه تا چهار شنبه است.

جم سیریز پلاس[ویرایش]

جم سیریز پلاس((به انگلیسیGEM SERIES PLUS))این شبکه که به پخش برنامه های جم سیریز ولی دو ساعت عقب تر می پردازد تا شما اگر موفق به تماشای برنامه ی خود نشده اید آن را دو ساعت بهد از جم سیریز پلاس تماشا کنید.

جم ترک[ویرایش]

جم ترک(به انگلیسیGEM TURK)این شبکه برای ترکی زبانان ترکیه راه اندازی شده و به پخش موزیک ویدیو های کشور ترکیه می پردازد.

مدرن اکنومی[ویرایش]

مدرن اکونومی(به انگلیسیMODERN ECONOMY)این شبکه در راستای بهبود اقتصاد و کمک به تاجران وفروشندگان و مردم که چگونه می توانند به اقتصاد کشور خود کمک کنند راه اندازی شده.

ریور[ویرایش]

ریور(به انگلیسیRIVER)این شبکه با پخش سریال های مختلف از جمله سریال های کشور ترکیه راه اندازی شده.

ریور پلاس[ویرایش]

ریور پلاس((به انگلیسی RIVER PLUS))این شبکه که به صورت HD می باشد برنامه های ریور را ولی دو ساعت عقب تر پخش می کند تا کسانی که موفق به دیدن برنامه خود در ریور نشده اند آن را دو ساعت بعد در ریور پلاس تماشا نمایند.

24 بیتس[ویرایش]

24 بیتس(به انگلیسی24 BEATS)این شبکه به صورت HD می باشد و شبانه روز به پخش موزیک ودیو های انگلیسی و امریکایی می پردازد.

جم جونیور[ویرایش]

جم جونیور (به انگلیسی GEM JUNIOR) شبکهٔ تلویزیونی فارسی‌زبان از جم گروپ است که از سال ۲۰۱۲ میلادی آغاز به کار کرده و به پخش کارتون و برنامه‌های کودک با فرمت SD می‌پردازد. این شبکه تحولی در بین شبکه‌های فارسی‌زبان بود. شبکه جم جونیور نخستین شبکه‌ای است که انیمیشنهای روز دنیا مثل جزیره آرزوها که یکی از پر سر و صداترین کارتون‌های پخش شده تا کنون بود[نیازمند منبع] را با دوبله فارسی پخش کرد. هدف این شبکه ایجاد تفریح و سرگرمی سالم برای کودکان و نوجوانان ایرانی و تمام پارسی زبانان جهان است.

جم کلاسیک[ویرایش]

شبکه جم کلاسیک (به انگلیسی: Gem Classic) یک شبکه فارسی زبان و متعلق به گروه جم گروپ است که پیش از این به پخش سریال‌های روز دنیا به زبان فارسی می‌پرداخت و هم‌اکنون مستقل شده و فیلم و سریال‌های قدیمی پخش می‌کند.

جم کرد[ویرایش]

جم کرد (به انگلیسی: GEM Kurd HD) یک شبکه خانوادگی کرد زبان از «جم گروپ» می‌باشد که فیلم، سریال، کارتون، موسیقی و موزیک ویدیو به زبان کردی و با کفیت HD از دو ماهواره نایل ست و یاهست پخش می‌کند.

جم۱[ویرایش]

جم۱ (به انگلیسی: Gem1) شبکه‌ای است از Gem Group، که برای فارسی زبانان آمریکا و کانادا ساخته شده‌است و گزیده‌ای از برنامه‌های شبکه‌های دیگر جم در آن پخش می‌شود.[۲]

جم عربی[ویرایش]

جم عربی (به انگلیسی: GEM Arabia) یک شبکهٔ عربی زبان از «جم گروپ» است که از ماهوارهٔ یاه ست پخش می‌شود و از اردیبهشت ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز کرده‌است.[۳]

اونیکس[ویرایش]

اونیکس (به انگلیسی: ONYX HD) یکی از شبکه‌های HD و فارسی زبان است که به گروه «جم گروپ» تعلق دارد. این شبکه فعالیت خود را در پخش سریال‌های معروف جهان، بخصوص فیلم‌های پرفروش آمریکایی متمرکز کرده‌است. شبکهٔ اونیکس موویز در سال ۲۰۱۲ راه‌اندازی شد و با پخش بهترین فیلم‌های سینمایی[نیازمند منبع] با دوبله و زیرنویس فارسی، در راستای پاسخگویی به نیاز مخاطبانش، در عرصهٔ رسانه‌ها گام برداشت. برنامه‌های این شبکه، با کیفیت اچ دی در ماهواره یاهست پخش می‌شود و در مدتی کوتاهی توانسته‌است مخاطبان فارسی‌زبان بسیاری را به سمت خود جلب کند[نیازمند منبع].[۴]

روبیکس[ویرایش]

روبیکس الگو:به انگلیسی Rubix یک شبکه فارسی زبان از «جم گروپ» می‌باشد. شبکه‌ای سرگرم‌کننده که سریالهای معروف غربی با موضوعات اکشن، جنایی و حوادث را با کیفیت SD پخش می‌کند.

روبیکس پلاس[ویرایش]

روبیکس پلاس((به انگلیسیRUBIX PLUS))این شبکه که به صورت HD می باشد به پخش برنا مه های روبیکس ولی دو ساعت عقب تر برای کسانی برنامه ی مورد علاقه ی خود را در روبیکس از دست داده اند برنامه پخش می کند.

میفا[ویرایش]

میفا (به انگلیسی: MIFA HD) یک شبکه فارسی زبان از گروه «جم گروپ» می‌باشد. این شبکه از اولین شبکه‌های HD فارسی زبان می‌باشد. در این شبکه موزیک ویدئوهای جدید و اخبار هنرمندان و خوانندگان روز جهان قرار می‌گیرد.

جم اسپرت[ویرایش]

جم اسپرت (به انگلیسی: GEM SPORT HD) یک شبکه فارسی زبان از «جم گروپ» است که برنامه‌هایی با موضوع ورزش HD بر روی ماهواره یاهست پخش می‌کند.

جم تراول[ویرایش]

جم تراول(به انگلیسیGEM TRAVEL)این شبکه که به صورت HD و به پخش برنامه هایی با موضوع سفر و گردشگری و توریسم راه اندازی شده و برروی ماهواره یاهست قابل در یافت است.

جم بالیود[ویرایش]

جم بالیود ((به انگلیسی|GEM BOLLYWOOD HD)) یک شبکه فارسی زبان از «جم گروپ» است که فیلم‌ها، سریال‌ها و موزیک ویدئوهای برتر هندوستان را با کیفیت HD بر روی ماهواره یاهست پخش می‌کند. این شبکه فعالیت خود را با پخش چهار سریال برتر هندوستان آغاز کرد. سریالهایی که این شبکه تا کنون پخش کرده عبارتند از:رویای شیرین جوانی، قبول می‌کنم، پرواز، هیتلر دیدی، به نام الهه عشق، رابطه‌ها، ازدواج مجدد، جودا و اکبر،همسایه‌های دوست داشتنی من،یگان ویژه،زبان عشق. و سریال هایی که هم اکنون در حال پخش هستند عبارتند از:پرواز،هیتلر دیدی،یگان ویژه و زبان عشق.

جم تین[ویرایش]

جم تین ((به انگلیسی|GEM TEEN)) یک شبکه فارسی زبان از «جم گروپ» است که برا جوانان و نوجوانان راه اندازی شده است که در این شبکه موزیک ویدیوهای مخصوص سن ۱۵ تا ۲۰ سال پخش می‌شود و همچنین سریال‌هایی هم مخصوص همین سن‌ها پخش می‌شود همچنین در این شبکه مسائل آموزشی و برنامه‌های آموزشی هم برای جوانان و نوجوانان طراحی و پخش می‌شود.

جم آکادمی[ویرایش]

جم آکادمی((به انگلیسی GEM ACADEMY))این شبکه که به صورت HD می باشد شبکه ای است برای یادگیری وآموزش.

جم اکشن[ویرایش]

جم اکشن((به انگلیسی GEM ACTION))این شبکه که به صورت HD می باشد به پخش برنامه هایی باموضوع اکشن می پردازد.

جم بیزنس[ویرایش]

جم بیزنس((به انگلیسی GEM BUSINESS))این شبکه که به صورت HD می باشد شبکه ای برای آموزش رمز و رموز تجارت می باشد.

جم کارز[ویرایش]

جم کارز((به انگلیسی GEM CARS))این شبکه که به صورت HD می باشد شبکه ای است برای معرفی و یاد دادن اطلاعات مختلف در باره ی ماشین های مختلف.

جم داکیومنتری[ویرایش]

جم داکیومنتری((به انگلیسیGEM DOCUMENTARY))این شبکه که به صورت HD می باشد شبکه ای است که برترین مستند های دنیا در هر موضوعی را پخش می کند.

جم دراما[ویرایش]

جم دراما((به انگلیسیGEM DRAMA))این شبکه که به صورت SD می باشد به پخش برنامه ها و کارهای داراماتیک می پردازد.

جم دراما پلاس[ویرایش]

جم دراما پلاس((به انگلیسیGEM DRAMA PLUS))این شبکه به صورت اچ دی می باشد و برنامه هایش هم مثل جم دراما است ولی برنامه هایش دو ساعت عقب تر از جم دراما پخش می شود تا اگر شما برنامه ی مورد علاقه ی خود را از دست داده اید آن را دو ساعت بعد آن را تماشا کنید.

جم فیلم[ویرایش]

جم فیلم((به انگلیسیGEM FILM))این شبکه که به صورت HD می باشد شبکه ای است که به پخش فیلم های محبوب مردم می پردازد.

جم لنگوئج[ویرایش]

جم لنگوئج((به انگلیسیGEM LANGUAGE))این شبکه که به صورت HD می باشد برای آموزش زبان های مختلف به مردم است.

جم پروما[ویرایش]

جم پروما((به انگلیسیGEM PROMO))این شبکه که به صورت HD می باشد ساعت وزمان برنامه های در حال پخش در شبکه های جم را اعلام می نماید.

جم تک[ویرایش]

جم تک((به انگلیسیGEM TECH))این شبکه که به صورت HD می باشد به پخش برنامه هایی برای معرفی تکنولوژی های روز دنیا می پردازد.

جم وایلد[ویرایش]

جم وایلد((به انگلیسیGEM WILD))این شبکه که به صورت HD می باشد به پخش مستند های حیاط وحش می پردازد.

جم یوت[ویرایش]

جم یوت((به انگلیسیGEM YOUTH))این شبکه که به صورت HD می باشد به پخش برنامه هایی برای جوانان می پردازد.

جم لوکس[ویرایش]

جم لوکس((به انگلیسیGEM LUXE))این شبکه که به صورت HD می باشد به پخش برنامه هایی با موضوعات معرفی ونشان دادن لوکس ترین چیز های دنیا می پردازد.

جم آفر[ویرایش]

جم آفر((به انگلیسیGEM OFFER))این شبکه به صورت HD می باشد.

جم پراپرتی[ویرایش]

جم پراپرتی((به انگلیسیGEM PROPERTY))این شبکه به صورت HD می باشد.

پیوستن بازیگران و کارگردان‌های ایرانی به GEM TV[ویرایش]

از آبان ماه ۱۳۹۴، تعدادی از بازیگران و کارگردان‌های معروف ایرانی ضمن مهاجرت از ایران، به شبکه ماهواره‌ای جم تی وی پیوسته و در سریالهای تولید این شبکه حضور یافته‌اند. از جمله کسانی که تا کنون به این شبکه پیوسته‌اند، عبارتند از:

بازیگران[ویرایش]

سریال‌های تولیدشده توسط جم[ویرایش]

 • کالری ممنوع
 • شهر قشنگ
 • زمین ناهموار
 • رولت

فیلم‌های تولیدشده توسط جم[ویرایش]

 • پیاده‌روهای خالی
 • آبی عشق
 • ماگنولیا
 • ملاقات در مه
 • منو تنها نذار
 • جایی میان تاریکی
 • اتوپیا
 • تمام من
 • سیندخت
 • روزی روزگاری آنتالیا

کارگردان‌ها[ویرایش]

هنرمندان[ویرایش]

نویسندگان[ویرایش]

منابع[ویرایش]

GEMonline.tv

پیوند به بیرون[ویرایش]