تلویزیون راه فردا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
تلویزیون راه فردا
راه‌اندازی‌شده اکتبر ۲۰۰۷
متعلق به حاجی محمد محقق وعبدالله بختیاری
قالب تصویر SDTV
شعار همگرای و وحدت بین مردم
کشور  افغانستان
زبان فارسی
گسترهٔ پخش آسیای میانه، خاور نزدیک
دفترهای مرکزی کابل
وب‌گاه http://www.farda.af
در دسترس‌بودن
زمینی
کابل ۴۳ UHF
ماهواره‌ای
تورک سَت ۲ ۱۱۹۸۸ مگاهرتز، سیمبُل رِیت ۲۲۲۲، قطبیت اُفُقی و FEC ۵/۶

معرفی

شبکه رادیو و تلویزیون راه فردا یک رسانه خصوصی در افغانستان است که در راستای تامین و تقویه آزادی بیان مطابق با ماده 34 قانون اساسی این کشور ایجاد گردیده تا از طریق نشر برنامه های خبری و معلوماتی در جهت شگوفایی وترقی کشور و مردم افغانستان گام بردارد. اهداف

اساس نامه شبکه راه فردا چهارعرصه را برای فعالیت های پخش آن مشخص نموده است که عبارتند از: 1. بخش سیاسی : ترویج و تقویه ارزشهای ملی و بین المللی از اهداف برنامه های تهیه شده دراین بخش می باشد. 2. بخش آموزشی و تربیتی : تهیه برنامه های علمی ،آموزشی ، صحی ، ورزشی ازوظایف این بخش است. 3. بخش فرهنگی و اجتماعی : که وظیفه آن تهیه و نشر فیلم هاو سریالهای با موضوعات هنری ، تاریخی و فرهنگی می باشد. 4. بخش اقتصادی : که فعالیت های بخش سرمایه گذاری،مارکتینگ و شرکت در رقابت های افتصادی شبکه را تنظیم می کند.

ساحات تحت پوشش

پخش شبکه راه فردا از طریق ستلایت (Tutksat 4A ( در تمام نقاط افغانستان، آسیای مرکزی، خاورمیانه و شرق اروپا قابل دریافت است ( نقشه ساحات پوشش ماهواره ای ضمیمه میباشد) هم چنین پخش تلویزیون راه فردا از طریق 13 آنتن محلی: کابل و ولایات هم جوارآن، بیشتر ساحات صفحات شمال کشور، مناطق مرکزی ( هزاره جات) و هرات را تحت پوشش خود قرار داده است. ( جدول آنتن های محلی و مشخصات آنها ضمیمه میباشد)


پوشش[ویرایش]

این شبکه هم اکنون توسط فرستنده ای زمینی در کانال ۸ باند VHF در شهر کابل پخش می‌شود، و بر روی ماهواره تورک سَت 4a با فرکانس 12446 مگاهرتز، سیمبل رِیت 2400، قطبیت اُفُقی و FEC 3/4 قابل دریافت است.