تلویزیون آرزو

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
رادیو تلویزیون آرزو
Arzu tv.jpg
راه‌اندازی‌شده ۲۰۰۷
متعلق به کمال الدین نبی زاده
قالب تصویر SDTV
شعار تلویزیون آرزو گامی در راستای نهادیه شدن دموکراسی، آزادی بیان و ملت سازی در افغانستان
کشور  افغانستان
زبان فارسی، پشتو، اوزبیکی و انگلیسی
گسترهٔ پخش آسیای میانه، خاور میانه، اروپا
دفترهای مرکزی مزار شریف
وب‌گاه www.arzu.tv
در دسترس‌بودن
ماهواره‌ای
Exopress AM 22 H-11613-02222-3/4

رادیو تلویزیون آرزو در سال ۲۰۰۷ به خاطر آگاهی دهی مردم، رشد دموکراسی، آزادی بیان و ملت سازی به فعالیت‌های خویش در قالب برنامه‌های خبری و تولیدی شروع نمود.

تاسیس[ویرایش]

Arzu tv.jpg

رادیو تلویزیون آرزو به همت کمال الدین نبی زاده یکتن از تاجران برجسته افغانستان به هدف ارائه خدمت به مردم تاسیس شد، مسوولیت عمومی این رسانه را استاد نورآغا شریفی به عهده دارد.[۱]

نورآغا شریفی دانش آموخته ی رشته ژورنالیزم و آموزگار در دانشکده ی ژورنالیزم و ارتباطات جمعی دانشگاه بلخ است. وی مسوول دفتر نی – حمایت کننده رسانه های آزاد- در شمال بوده و همچنان مسوولیت رادیو دانشجوی دانشگاه بلخ را در شهر مزارشریف و رادیو درمان و هفته نامه آقچه را در ولایت جوزجان به عهده داشته است. در بخش های حقوق رسانه ها، مدیریت رسانه ی، تولید برنامه های رادیو و تلویزیون و ژورنالیزم تحقیقی صد ها خبرنگار را آموزش داده است. آقای شریفی برای آموزش های حرفه ی و مسلکی در بخش ژورنالیزم وارتباطات جمعی به این کشورها سفر نموده است. 1. ایالات متحده آمریکا 2. ترکیه 3. هند 4. دوبی 5. عمان

برنامه‌ها[ویرایش]

برنامه‌های این تلویزیون سیاسی، فرهنگی، آموزشی و سرگرم کننده‌است. اخبار در این شبکه به چهار زبان دری، پشتو ازبکی، و انگلیسی پخش می‌گردد.

برنامه‌های سیاسی: مثبت و منفی، ره یافت، رو در رو، جهان در تحول، حواشی خبر، مدار، مستند یک کرسی

برنامه‌های موسیقی و طنزی: کوک، دو جاسوس و نیشخند

برنامه‌های آموزشی، اجتماعی، صحی و دینی:گردشگر، اکسیجن، بینش، کودکانه

پوشش و ساعات پخش[ویرایش]

تلویزیون آرزو در ولایات کابل، بلخ، هرات، کندز، بغلان، فاریاب، میدان وردک، کاپیسا،جلال آباد و بدخشان روی آنتن‌های عادی قابل دریافت می‌باشد، هم میهنان ما می‌توانند پخش این رسانه را با کیفیت عالی دریافت و تماشا نمایند.

در خارج از کشور بیننده گان و علاقه‌مندان این رسانه می‌توانند در ماهواره جهانی یاست در آسیا روی فریکونسی ۱۱۶۱۳ سمبول رید ۰۲۲۲۲ پلورایزیسن ۳/۴ در حالت H و در اروپا روی فریکونسی .. برنامه ها را تماشا کنند. همچنان بصورت زنده از جلویز و جادو و صفحه فیسبوک شبکه بصورت زنده تماشا کنند.

منابع[ویرایش]