تا وقتی دیگر نتپد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
«تا وقتی دیگر نتپد
«Until It Beats No More»»
Until It Beats No More.jpeg
ترانه جنیفر لوپز
از آلبوم عشق؟
تاریخ انتشار۲۰۱۱
ژانرسافت راک
زمان۳:۵۲
تهیه‌کننده(ها)تروی جانسون- اوان بوگارت

«تا وقتی (قلبم) دیگر نتپد» (به انگلیسی: Until It Beats No More) ترانه‌ای است از جنیفر لوپز، خواننده آمریکایی که در هفتمین آلبوم استودیویی او با نام عشق؟ (۲۰۱۱) منتشر شد. این ترانه توسط ایوان بقرات و جورگان الوفسون نوشته شده و تهیه‌کنندگی‌اش را تونی جانسون بر عهده داشته‌است. این ترانه یک سافت راک است و محتوای آن دربارهٔ عشقی است که هرگز نمی‌میرد. منتقدان موسیقی، دربارهٔ «تا وقتی دیگر نتپد» نوشتند که این ترانه، قطعه‌ای دربارهٔ مارک آنتونی، همسر پیشین لوپز می‌باشد. «تا وقتی دیگر نتپد» از سوی منتقدان موسیقی، کسانی که آن را ترانه‌ای برجسته از آلبوم عشق؟ می‌دانند، عموماً تحسین‌هایی مثبت دریافت کرد. این ترانه در جدول گائون چارت رتبه ۱۷ را تصاحب کرد.

«تا وقتی دیگر نتپد» در زمان‌های زیادی به‌طور زنده اجرا شده‌است؛ به‌طور برجسته در کنسرت سالگردی برای موهگان سان کسینو واقع در آن‌کسویل، کانکتیکات، جایی که لوپز در آن بعد از اجرا شروع به گریه کردن کرد. این ترانه در طول آگهی بازرگانی لوپز با عنوان «دنیای من» برای فیات ۵۰۰، به عنوان پس زمینهٔ موسیقی استفاده شد. این آگهی لوپز را در حال ترک کردن منهتن و پیمودن راهش به سمت زادگاهش در برانکس، به تصویر می‌کشد. بحث زمانی روی داد که آشکار شد که لوپز آگهی بازرگانی را در برانکس فیلم‌برداری نکرده بود؛ ولی به جای آن نماهایی از نزدیک در لس آنجلس فیلم‌برداری شد؛ زمانی که در برانکس، یک نفر دو بار برای فیلم‌برداری سکانس‌های رانندگی استفاده شد.

موسیقی و متن[ویرایش]

«تا وقتی دیگر نتپد» یک سافت راک است و مدت زمان آن ۳ دقیقه و پنجاه و دو ثانیه (۳:۲۲) است.[۱] این ترانه را ایوان بقرات، جورگان الوفسون و تروی ریدیو جانسون سروده‌اند و همچنین توسط جانسون تهیه‌کنندگی و مهندسی صدا شده‌است. کوک هارل نیز این ترانه را در لس آنجلس، با ویرایشی از تک ارویان، ضبط و مهندسی صدا کرد و همچنین صدای لوپز را برای این ترانه در استودیو پلاس ریکوردینگ ضبط کرد. این ترانه در پایان توسط تیرور مازی میکس صدا شد.[۲]

«تا وقتی دیگر نتپد» دربارهٔ عشقی صحبت می‌کند که هیچگاه نمی‌میرد. طبق گفتهٔ لوپز، این ترانه دربارهٔ وقتی است که شما در زندگی‌تان در وضعیتی خیلی بد هستید و بعضی‌ها وارد می‌شوند و شما را مجبور می‌کنند تا دوباره عشق را باور کنید. لوپز همسر پیشین خود مارک آنتونی را آن بعضی‌ها معرفی کرد.[۳] مونیکا هرا از بیلبورد، با این متن شعر، این [گفته لوپز] را برداشت می‌کند: «من تپش (قلبم) را دوباره حس کردم، قوی تر از قبل.»[۴] سکات شلتر از پاپ‌کراش، با این متن شعر، به دیدگاه خوشبینانه‌اش از ترانه اشاره کرد: «من سرزنده هستم، من می‌توانم نفس بکشم، من می‌توانم احساس کنم، من باور دارم.»[۵]

این ترانه از مونیکا هرا، کسی که آن را «راستگو و بزرگسال» توصیف کرد،[۴] نقدهایی مثبت دریافت کرد. جودی روسون از رولینگ استون، «تا زمانی که دیگر نمی‌زند» را یکی از دو ترانهٔ برجستهٔ آلبوم عشق؟ می‌داند؛ که دیگری ترانهٔ روی صحنه است.[۶] شاین فانیکس از هات پاتس، با گفتن این‌که: «متن ترانه «سپات- ان» است» و «بادها فبو هستند، کلیدها و بریک کلیدها در این ترانه، واقعاً به حس صدای او (لوپز) اجازه می‌دهند تا بیرون بیاید و بدرخشد»، نظری مثبت دربارهٔ ترانه ارائه کرد. او با گفتن این‌که: «اگر شما به دنبال یک ترانهٔ عاشقانهٔ جدید می‌گشته‌اید، این (ترانه) اوج [انتخاب] شماست.»، سخن خود را به پایان رساند.[۷]

اجراهای زنده[ویرایش]

جنیفر لوپز در هنگام میزبانی‌اش در برنامه پخش زنده شنبه شب، پخش زنده «تا زمانی که دیگر نمی‌زند» را شروع کرد. لوپز این ترانه را با عنوان «قطعه‌ها» توصیف کرد.[۸][۹] او این ترانه را در ۲۲ اکتبر ۲۰۱۱، در کنسرت سالگردی برای موگان سان کاسینو اجرا کرد.[۱۰] لوپز خواندن ترانه را با گفتن: «من آخرین ترانه‌ای را که دربارهٔ عشق سرودم برایتان خواهم خواند… از حالا به بعد خیلی چیزها تغییر کرده است»، آغاز کرد. بعد از اجرای این ترانه، لوپز شروع به گریه کردن کرد.[۱۱]

«تا زمانی که دیگر نمی‌زند» به عنوان مقدمه‌ای برای اجرای لوپز در جایزه موسیقی آمریکا در تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۱۱ استفاده شد.[۱۲] او لباسی طلایی رنگ پوشیده بود به همراه یک صفحه نمایش در پشت سرش که این کلمات: «عشق… این یک سفر است و من هنوز سوال‌هایی دارم» روی آن نمایش داده شده بود. لوپز شروع به فروریختن کرد، به هر حال، با آشکار شدن اینکه در پیرامون گریه کردن بود. بعد، او توقف کرد؛ نگاهی کرد و برای اجرای ترانهٔ پاپی، بسیاری از لباس‌هایش را درآورد. منتقدان «تقلید فروریختن» را نوشتند تا در طول اجرای ترانه در موهگان سان کاسینو در ماه اخیر، سیخونکی خنده‌دار شود.[۱۳][۱۴] این اجرا با موزیک ویدیوی ترانهٔ زهرآگین از بریتنی اسپیرز و همچنین اجرای لوپز در جوایز موسیقی آمریکا در سال ۲۰۰۱ مقایسه شد.[۱۴][۱۵]

«تا زمانی که دیگر نمی‌زند» در لیست تور کنسرت آغازین لوپز، تور جهانی رقص دوباره در سال ۲۰۱۲، گذاشته شد.[۱۶] در باب انتقاد از کنسرت او در دبی، ناتالی لانگ از تبلویید! گفت که اگر چه بخش بزرگی از اجرای او آپ- تمپو بود، «هنگامی که لوپز برای خواندن نشست، همهٔ صدایش را برای آهنگ‌هایی مانند تا زمانی که دیگر نمی‌زند بیرون داد؛ او ثابت کرد که داوری عالی برای آمریکن آیدل است- او صدای زیری عالی دارد. این زن چه کاری نمی‌تواند انجام دهد؟»[۱۷]

استفاده در رسانه[ویرایش]

فیات ۵۰۰. نماهنگ این ترانه تبلیغی تجاری برای این ماشین است.

«تا زمانی که دیگر نمی‌زند» به عنوان پس‌زمینهٔ موسیقی لوپز برای آگهی بازرگانی ماشین فیات ۵۰۰ برجسته است. این آگهی بازرگانی، با عنوان «دنیای من»، لوپز را در حال ترک کردن منهتن و طی مسیرش به زادگاه‌اش، برانکس، به تصویر می‌کشد. لوپز در پشت فرمان ماشین دیده می‌شود، و در حال رد شدن، به مناظر برانکس خیره می‌شود.[۱۸] صدایی از بیرون می‌گوید: «این‌جا، این‌جا دنیای من است. این‌جا به من الهام می‌کند که محکم‌تر باشم؛ تا تیزتر بمانم، تا سریع‌تر فکر کنم. آن‌ها ممکن است برای تو فقط خیابان باشند اما برای من، زمین بازی هستند.»[۱۹]

بحث زمانی روی داد که آشکار شد که لوپز آگهی بازرگانی را در برانکس فیلم‌برداری نکرده بود؛ ولی به جای آن نماهایی از نزدیک در لس آنجلس فیلم‌برداری شد؛ زمانی که در برانکس، یک نفر دو بار برای فیلم‌برداری سکانس‌های رانندگی استفاده شد. فیات و لوپز برای بازگشت لوپز به برانکس و تبلیغات اشتباه، محکوم شدند. فیات بیانه‌ای منتشر کرد که می‌گفت: «هر دو آگهی بازرگانی جنیفر لوپز در برانکس و مکان‌های خارج فیلم برداری شد. همان‌طور که می‌دانید، در جهان امروز، مردم به طور افزاینده‌ای موبایل و کار خود را به انواع مختلفی از مکان‌ها می‌آورند. در نتیجه، هر زمان که خانم لوپز در حال کار کردن بود، زمانی که برنامه‌اش را تطبیق دهد، ما فرصتی برای فیلم‌برداری پیدا کردیم. این آگهی، داستانی را روایت می‌کند از این‌که چگونه عناصر ساده از تربیت ما می‌توانند کمک کنند تا توضیح دهیم که ما کی هستیم، جایی که ما در حال رفتن و خدمت کردن به عنوان یک منبع الهام‌بخش هستیم، تا به اهداف خود در زندگی برسیم. یکی نیازی ندارد که در مکانی خاص باشد تا مورد الهام قرار گیرد یا به مورد الهام قرار گرفتن ادامه دهد.»[۱۸]

عوامل[ویرایش]

عوامل سازنده این ترانه عبارت اند از:[۲]

 • جیم آنانزیتو - مهندسی صدا
 • ایوان بقرات - ترانه‌سرا
 • جورگان الوفسون - ترانه‌سرا
 • شانی گنجالس - افزودن آراندبی
 • جاش گادوین - مندسی صدا
 • کوک هارل - تهیه‌کننده صدا، مهندسی صدا، ویراستار صدا
 • تروی جانسون - ترانه‌سرا، تهیه کننده، مهندسی صدا
 • تیرور مازی - مهندسی میکس
 • تک «ا» رویان - ویراستار صدا

جدول‌ها[ویرایش]

جدول‌ها بهترین
موقعیت
 کره جنوبی (گائون چارت)[۲۰] ۱۷

پیوند به بیرون[ویرایش]

منابع[ویرایش]

 1. Cingquemani, Sal (April 29, 2011). "Jennifer Lopez: Love?". Slant Magazine. Retrieved April 7, 2012.
 2. ۲٫۰ ۲٫۱ Love? (Booklet). Jennifer Lopez. Los Angeles, CA: Island Records, a division of UMG Recordings. 2011.{{cite AV media notes}}: نگهداری CS1: سایر موارد در یادکرد رسانه‌های AV (یادداشت‌ها) (link)
 3. "Videos – Jennifer Lopez Radio Takeover". Jennifer Lopez Nationwide Radio Takeover. Entercom Enterprises. Archived from the original on 30 August 2011. Retrieved June 10, 2012.
 4. ۴٫۰ ۴٫۱ Monica Herrera (September 14, 2009). "Jennifer Lopez 'Love?': Track-by-Track Review". Billboard. Prometheus Global Media. Retrieved June 10, 2012.
 5. "Jennifer Lopez, 'Love?' – Album Review". Popcrush.com. April 29, 2011. Retrieved July 23, 2012.
 6. Jody Rosen (May 3, 2011). "Love? | Album Reviews". Rolling Stone. Jann Wenner. Retrieved June 10, 2012.
 7. Phoenix, Shane (May 12, 2011). "Jennifer Lopez's LOVE review". Hot Spots. Archived from the original on 6 August 2013. Retrieved July 23, 2012.
 8. "Video: Jennifer Lopez Parodies Rihanna, Performs on 'SNL'". Rap-Up. Devin Lazerine. February 28, 2010. Retrieved June 10, 2012.
 9. "Jennifer Lopez Performs Two New Songs on SNL – Softpedia". Softpedia. Retrieved June 10, 2012.
 10. "Jennifer Lopez Crying Onstage Pictures at Mohegan Sun". Popsugar. October 24, 2011. Retrieved June 10, 2012.
 11. "Jennifer Lopez – The Tear-Filled Breakdown VIDEO". TMZ. Time Warner. October 24, 2011. Retrieved June 10, 2012.
 12. "2011 American Music Awards Show Pictures". Popsugar. Retrieved June 10, 2012.
 13. Nov 20, 2011, 9:26 pm EST (November 20, 2011). "Jennifer Lopez nearly cries at 2011 American Music Awards – Music News". Digital Spy. Hachette Filipacchi Médias. Retrieved June 10, 2012.{{cite web}}: نگهداری یادکرد:نام‌های متعدد:فهرست نویسندگان (link)
 14. ۱۴٫۰ ۱۴٫۱ Sarah Fitzmaurice (November 22, 2011). "American Music Awards 2011: Jennifer Lopez channels Britney Spears before getting cosy with Casper Smart | Mail Online". Daily Mail. Daily Mail and General Trust. Retrieved June 10, 2012.
 15. Schwartz, Alison (November 20, 2011). "AMAs 2011: Jennifer Lopez Performs, Looks Like Britney Spears at Music Awards". People. Time Inc. Retrieved June 10, 2012.
 16. "CANOE – JAM! Music – Artists – JENNIFER LOPEZ – Concert Review: Air Canada Centre – July 17, 2012". Jam.canoe.ca. Retrieved July 23, 2012.
 17. Long, Natalie (November 24, 2012). "Review: JLo gets Dubai dancing, again". Tabloid!. Al Nisr Publishing. Retrieved November 24, 2012.
 18. ۱۸٫۰ ۱۸٫۱ Jennifer Lopez (November 23, 2011). "Car Trouble? Jennifer Lopez Fakes Fiat Commercial With Help From Bronx Body Double". E! Online. E!. Retrieved June 10, 2012.
 19. "Jennifer Lopez's new Fiat ad features 'Until It Beats No More' – From Inside the Box – Zap2it". Blog.zap2it.com. October 10, 2011. Archived from the original on 25 June 2012. Retrieved June 10, 2012.
 20. (به انگلیسی). Gaon Chart https://web.archive.org/web/20131226102050/http://gaonchart.co.kr/digital_chart/index.php?nationGbn=E&current_week=20&current_year=2011&chart_Time=week. Archived from ["Gaon Digital Chart" the original] on 26 December 2013. Retrieved 20 September 2014. {{cite web}}: Check |نشانی= value (help); Missing or empty |title= (help)