من به تو علاقه‌مند هستم

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
«من به تو علاقه‌مند هستم»
I'm Into You.png
تک‌آهنگ جنیفر لوپز، لیل وین
تاریخ پخش۱ آوریل ۲۰۱۱ (۲۰۱۱-04-۰۱)
ژانرآراندبی معاصر
دنس پاپ [۱]
زمان۳:۲۰
ناشرآیلند رکوردز
تهیه‌کننده(ها)استارگیت (تیم تهیه‌کننده)، کوک هارل
گاه‌نگاری تک‌آهنگ‌های جنیفر لوپز، لیل وین
«روی صحنه
(۲۰۱۱)»
«من به تو علاقه‌مند هستم» «پاپی (ترانه)
(۲۰۱۱)»
موزیک ویدئو
«من به تو علاقه‌مند هستم» در یوتیوب

«من به تو علاقه‌مند هستم» (به انگلیسی: I'm Into You) نام تک‌آهنگی از جنیفر لوپز، هنرمند و خواننده اهل ایالات متحده آمریکا است. این ترانه را تایو کروز و لیل وین سروده‌اند و تهیه‌کنندگی آن را تیم تهیه‌کننده استارگیت بر عهده داشته‌است. من به تو علاقه‌مند هستم سومین ترانه از هفتمین آلبوم استودیویی جنیفر لوپز به نام عشق؟ است. محتوای این آهنگ عاشقانه است و به بیان غرق شدن یک زن در عشق به همسرش می‌پردازد. این ترانه به دلیل شعر جالب و موزیک ویدئوی پر بیننده‌اش نقدهای مثبت بسیاری دریافت کرده‌است.

موزیک ویدئوی ترانه در ۲ آوریل ۲۰۱۱ در چیچن ایتزا که از آثار باستانی مایا است فیلمبرداری شد که ۱۴۰ میلیون بار در یوتیوب نمایش داده شده‌است که به همین دلیل به رتبه ۴۰ ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد و رتبه ۹ در برترین ترانه‌های بریتانیا رسید. همچنین این تک‌آهنگ در چارت‌های بریتانیا و نروژ، جزو ده ترانه اول قرار گرفت.

تولید[ویرایش]

ترانهٔ «من به تو علاقه‌مند هستم» سرودهٔ تایو کروز و لیل وین است و تیم تهیه‌کننده استارگیت تهیه‌کنندگی آن را برعهده داشته‌است. جنیفر لوپز بعد از انتشار آلبوم شجاع، به علت زایمان دوقلوهایش مدتی فعالیت هنری نداشت.[۲] سپس در سال ۲۰۱۱ پیشنهاد خواندن آلبوم عشق؟ به او داده شد. لوپز بعد از خواندن ترانه‌های روی صحنه و عشق چیست؟، انتشار ترانه «من به تو علاقه‌مند هستم» را در صفحه فیس بوک خود مطرح کرد.[۳] این ترانه قرار بود در ۴ آوریل ۲۰۱۱ انتشار یابد اما کمی زودتر در ۱ آوریل از آی‌تیونزاستور منتشر شد[۳] و به درخواست رادیو آمریکا از این رادیو پخش شد.

ساختار و سبک[ویرایش]

سبک ترانه «من به تو علاقه‌مند هستم» پاپ و آراندبی معاصر است.[۱] جنیفر لوپز این ترانه را با مشارکت لیل وین خوانده است؛ قسمت اول ترانه توسط جنیفر لوپز با تکرار ریتم «"na-na-na"» خوانده می‌شود و بعد از آن لیل وین به سبک رپ شروع به خواندن می‌کند.

دیدگاه‌ها و بازتاب‌ها[ویرایش]

به طور کلی نظر منتقدان موسیقی، مطبوعات و نشریات نسبت به این ترانه مثبت بوده است. ماری کینی از ای‌اوال این آهنگ را سروده‌ای غیرقابل توقف می‌خواند و درباره این آهنگ می‌گوید:

صدای جنیفر لوپز در این ترانه صدایی است که هیچ‌کس آن را فراموش نخواهد کرد و لیل وین آن را به خوبی سروده است. این ترانه آماده است تا در دنیا بسیار مشهور و بزرگ شود.

باردلی ویت، منتقد موسیقی، درباره این ترانه این‌گونه گفته است:

جنیفر لوپز در اوج کار خود است. کشش صدای لوپز با حالت خاص زنانه‌اش، ترانه را زیبا و دل‌نشین ساخته است.[۴]

رابی داو در نقدی درباره این آهنگ نوشته است: تمپؤهای این ترانه به همراه شعرش بسیار دل‌نشین‌اند در حالی که بسیار ساده هستند. ملودی زیبا و صدای گرم جنیفر لوپز باعث می‌شوند این آهنگ در بین ترانه‌های پاپ بسیار رشد کند و ترقی یابد.[۵] همچنین نشریات و مجلات نیز این ترانه را خوب دانسته‌اند. سالی کیکاومانی از مجله اسلنت گفته است:

ترانه «من به تو علاقه‌مند هستم» واقعاً شایسته تحسین است. بخش رپ که لیل وین آن را می‌خواند بسیار جالب و ریتم «"na-na-na"» جنیفر لوپز که حالت ضربه‌ای دارد، جذابیت خاصی به آن بخشیده است.[۶]

سکات شلتر از مجله پاپ‌کراش در باره این آهنگ نقدی نوشته است: این ترانه یکی از ترانه‌های برجسته آلبوم عشق؟ است، همچنین ترانه‌ای بیاد ماندنی و حایز اهمیت است که می‌تواند از مشهورترین ترانه‌های لوپز باشد.[۷] پاپی رید از مجله استرالیایی موزیک نت‌ورک در نقدی درباره متن ترانه و سبکش نوشته است: از خواننده‌ای ۴۱ ساله بیش از این انتظار نمی‌رود.[۸] وس لیدری از اتحادیه صدای یاهو! نقدی منفی درباره این ترانه نوشته است: از جلو و عقب واقع‌بینانه به نظر نمی‌رسد. او همچنین این ترانه را "خسته کننده" توصیف کرد.[۹] جودی روسون از مجله آمریکایی رولینگ استون اشعار این آهنگ را «بی‌مزه‌ی دردناک» توصیف کرد. او همچنین لحن آواز جنیفر لوپز را شیرین و مطلوب می‌داند در حالیکه صدای لیل وین را سرکش و نامحور با صدای لوپز بیان کرده‌است.[۱۰]

جدول‌ها، گواهی‌نامه‌ها و میزان فروش[ویرایش]

«من به تو علاقه‌مند هستم» حدوداً یک ماه بعد از انتشارش به رتبه ۷۲ در ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد[۱۱] و پس از آن در ۲۱ اوت ۲۰۱۱ به رتبه ۴۰ رسید؛ سپس ۱۳ هفته در این جایگاه ماند.[۱۲] این ترانه نخستین بار در تاریخ ۹ ژوین ۲۰۱۱ در جدول ترانه‌های پاپ آمریکا در رتبه ۳۶ قرار گرفت[۱۳]؛ یک هفته بعد از آن به رتبه ۳۱[۱۴] و نهایتاً به رتبه ۱۹ رسید.[۱۲] «من به تو علاقه‌مند هستم» از انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده آمریکا گواهی‌نامه دریافت کرد تا بیش از ۵۰۰،۰۰۰ نسخه از آن کپی‌برداری شود. این ترانه به غیر از ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد و جدول ترانه‌های پاپ آمریکا، در ۱۰۰ آهنگ داغ کانادا نیز رتبه به دست آورد. «من به تو علاقه‌مند هستم» ابتدا در این جدول رتبه ۶۱ را به دست آورد[۱۵] ولی یک هفته بعد رتبه‌اش در جدول سقوط کرد و به ۷۹[۱۶] و نهایتاً به ۵۵ رسید.

در استرالیا، به رتبه ۴۷ رسید و چهار هفته در این جایگاه ماند. بازتاب این ترانه در گائون چارت بسیار بهتر بود زیرا به رتبه ۶ رسید و رکورد فروش ۲۸،۵۳۹ نسخه را شکست.[۱۷] در اروپا، «من به تو علاقه‌مند هستم» در ۹ کشور جزهٔ ده ترانه اول قرار گرفت. این تک‌آهنگ که ابتدا در جدول تک‌آهنگ‌های بریتانیا رتبه ۴۰ را به دست آورد؛ بعد از چهار هفته به رتبه ۹ رسید.[۱۸] همچنین در فدراسیون صنعت موسیقی ایتالیا رتبه ۱۴ را کسب کرد و بعد از آن ۱۵،۰۰۰ نسخه از آن در ایتالیا به فروش رفت.[۱۹]

نماهنگ[ویرایش]

نماهنگ این ترانه توسط ملینا ماستکوتاس در آوریل ۲۰۱۱ ساخته شد.[۲۰] جنیفر لوپز قبل از انتشار این نماهنگ، عکس‌هایی از آن را در صفحه توییتر خود گذاشت.[۲۱] این نماهنگ در چیچن ایتزا که از آثار باستانی مایا است فیلمبرداری شده و در بعضی صحنه‌های ویدئو از عکس‌های کمپانی باستانی تمدن مایا گرفته شده‌است.[۲۲]

داستان[ویرایش]

جنیفر لوپز این نماهنگ را با همکاری ویلیام لوی، مدل آمریکایی، اجرا کرده‌است. در آغاز ویدئو ویلیام لوی از دریا به سمت ساحل می‌آید تا به جنیفر لوپز برسد. لوپز نیز روی ماسه‌ها دراز کشیده و در حال خوردن نوشیدنی است. در بسیاری از جاهای نماهنگ، لوپز در حال عشق بازی با ویلیام لوی است. در جایی از ویدئو، بخش آغازین ترانه پاپی پخش می‌شود که لوپز در آن هنگام مشغول رقص با دو زن سیاه پوست در یک دالان ماسه‌ای است. لوپز در نماهنگ «من به تو علاقه‌مند هستم» لباس‌های متعدی را پوشیده که از جمله یک لباس جواهرنشان با کفش پاشنه بلند که وی در آن لحظه در حال بالا رفتن از چیچن ایتزا است.

بازتاب‌ها[ویرایش]

رابرت کوپسی از شرکت دیجیتال سپای نظرت مثبتی دربارهٔ این نماهنگ داشته‌است. وی دربارهٔ بخش ساحل این موزیک ویدئو گفت: « نماهنگ این ترانه یادآور موزیک ویدئوی ترانه عشق به پشیزی نیرزد است. استفاده از بخش آغازین ترانه پاپی نیز ایده‌ای جدید و خلاقانه است.[۲۳]» همچنین دنیس پستیریزو از ترا نتورکس ضمن تحسین این نماهنگ گفته‌است:

به نظر من صحنه‌هایی که در نماهنگ سیاه سفید می‌شوند جنیفر لوپز را بهتر از همیشه نشان می‌دهند.[۲۴]

آنا لین از مجله میترو نیز دربارهٔ این نماهنگ گفته‌است:

تماشای موزیک ویدئوی «من به تو علاقه‌مند هستم» مانند رفتن به تعطیلات تابستان است. لوپز سعی کرده در این نماهنگ تا می‌تواند جذاب باشد.[۲۵]

اجراهای زنده[ویرایش]

جنیفر لوپز در حال اجرای ترانه درتور جهانی دوباره برقص

جنیفر لوپز در ابتدا قرار بود در برنامه امریکن آیدل این ترانه را اجرا کند ولی این کار لغو شد.[۲۶] سپس لوپز برای اولین بار این آهنگ را در کنسرت سامبربال در ورزشگاه ومبلی با جمعیت۷۵٬۰۰۰ اجرا کرد[۲۷]. همچنین این ترانه در ۱۷ ژانویه ۲۰۱۱ از رادیو رسمی آمریکا و رادیو تاک شو با اجرای زندهٔ جنیفر لوپز پخش شد.[۲۸] عملکرد خوب اجراهای زندهٔ این ترانه، باعث شد رتبه‌اش در جدول تک‌آهنگ‌های بریتانیا به ۹ برسد.[۱۸] جنیفر لوپز در تور جهانی دوباره برقص که از ژانویه تا دسامبر ۲۰۱۲ در آمریکا برگزار شد، این ترانه را اجرا کرد.[۲۹] در این کنسرت صحنه‌های خوانده شده توسط لیل وین که در کنسرت حضور نداشت، بر روی یک صفحه نمایش بزرگ پخش شد.[۲۹]

جدول‌ها و گواهی‌ها[ویرایش]

منابع[ویرایش]

 1. ۱٫۰ ۱٫۱ [Jennifer lopez and her seven album "love [http://www.digitalspy.co.uk/music/review/a317729/jennifer-lopez-love.html#~oNyQGW6RYAO4Sl Jennifer lopez and her seven album "love ]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 21 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 2. carol jerry. [jennifer lopez talks about influence her twins on-new-music [http://www.mtv.com/news/articles/1613887/jennifer-lopez-talks-about-influence-her-twins-on-new-music.jhtml jennifer lopez talks about influence her twins on-new-music]] Check |نشانی= value (help). Retrieved August 2014 21. Check date values in: |تاریخ بازبینی= (help); Missing or empty |title= (help)
 3. ۳٫۰ ۳٫۱ https://web.archive.org/web/20120324034406/http://www.jenniferlopezonline.com/news/default.aspx?&in=38. Archived from ["JLO Official Website" the original] Check |نشانی= value (help) on 24 March 2012. Retrieved April 2, 2011. Missing or empty |title= (help)
 4. Barad wate. [Jennifer Lopez caught up in her love's spell on new single 'I'm Into You' [http://music-mix.ew.com/2011/03/30/jennifer-lopez-im-into-you-single/ Jennifer Lopez caught up in her love's spell on new single 'I'm Into You']] Check |نشانی= value (help). Retrieved 2 April 2011. Missing or empty |title= (help)
 5. Daw, Robbie (March 11, 2011). ["Jennifer Lopez And Lil Wayne Admit "I’m Into You" In New Song" [http://www.idolator.com/5809252/jennifer-lopez-lil-wayne-im-into-you "Jennifer Lopez And Lil Wayne Admit "I’m Into You" In New Song"]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 24 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 6. [Jennifer Lopez.about love ^ music Review [http://www.slantmagazine.com/music/review/jennifer-lopez-love Jennifer Lopez.about love ^ music Review]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 21 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 7. . April 29, 2011 ["Jennifer Lopez, ‘Love?’ – Album Review" [http://popcrush.com/jennifer-lopez-love-album-review/ "Jennifer Lopez, ‘Love?’ – Album Review"]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 24 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 8. poppy read (11 May 2011). ["Album review: Jennifer Lopez, Love? – Album" [http://www.themusicnetwork.com/reviews/album/2011/05/10/album-review-jennifer-lopez-love/ "Album review: Jennifer Lopez, Love? – Album"]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 24 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 9. Yahoo Voices. Yahoo!. مه ۱۵, ۲۰۱۱. پارامتر |first2= بدون |last2= در Authors list وارد شده‌است (کمک); پارامتر |عنوان= یا |title= ناموجود یا خالی (کمک); پارامتر |تاریخ بازیابی= نیاز به وارد کردن |پیوند= دارد (کمک)
 10. Rosen, Jody ((April 15, 2011). ["Song reviews: Jennifer Lopez feat. Lil Wayne - I'm Into You" [http://www.rollingstone.com/music/songreviews/im-into-you-20110415 "Song reviews: Jennifer Lopez feat. Lil Wayne - I'm Into You"]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 23 August 2014. Check date values in: |تاریخ= (help); Missing or empty |title= (help)
 11. ۱۱٫۰ ۱۱٫۱ ۱۱٫۲ ۱۱٫۳ Billbord. [100 music billbord [http://www.billboard.com/charts/2011-05-21/hot-100?order=gainer%20100%20music%20billbord 100 music billbord]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 21 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 12. ۱۲٫۰ ۱۲٫۱ Prometheus Global Media. https://web.archive.org/web/20150515222842/http://www.billboard.com/artist/304444/jennifer+lopez/chart. Archived from ["I'm Into You - Jennifer Lopez" the original] Check |نشانی= value (help) on 15 May 2015. Retrieved 21 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 13. https://web.archive.org/web/20141121141548/http://www.billboard.com/charts/2011-07-09/pop-songs?order=gainer. Archived from [billboard.com/pop song of JLO the original] Check |نشانی= value (help) on 21 November 2014. Retrieved 21 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 14. . Billbord [pop songs [http://www.billboard.com/charts/2011-07-16/pop-songs?order=gainer pop songs]] Check |نشانی= value (help). Retrieved August 7, 2012. Missing or empty |title= (help)
 15. ۱۵٫۰ ۱۵٫۱ [Billboard. Prometheus Global Media [http://www.billboard.com/charts/2011-04-23/canadian-hot-100?order=gainer Billboard. Prometheus Global Media]] Check |نشانی= value (help). Retrieved August 7, 2012. Missing or empty |title= (help)
 16. [canadian hot100 [http://www.billboard.com/charts/2011-05-21/canadian-hot-100?order=gainer canadian hot100]] Check |نشانی= value (help). Retrieved August 7, 2012. Missing or empty |title= (help)
 17. ۱۷٫۰ ۱۷٫۱ . Gaon Chart. 12 May 2008. Check date values in: |تاریخ بازبینی= (help); Missing or empty |title= (help); Missing or empty |url= (help); |access-date= requires |url= (help)
 18. ۱۸٫۰ ۱۸٫۱ ["The Official Charts Company - I'm Into You Ft Lil Wayne by Jennifer Lopez [http://www.officialcharts.com/search-results-album/_/I%27m+Into+You+Ft+Lil+Wayne#single "The Official Charts Company - I'm Into You Ft Lil Wayne by Jennifer Lopez]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 21 2014 August. Check date values in: |تاریخ بازبینی= (help); Missing or empty |title= (help)
 19. ۱۹٫۰ ۱۹٫۱ "Italian singles chart "FIMI. Check date values in: |تاریخ بازبینی= (help); Missing or empty |title= (help); Missing or empty |url= (help); |access-date= requires |url= (help)
 20. [Rap up-JLO new song [http://www.rap-up.com/2011/04/13/jennifer-lopez-makes-a-dangerous-fashion-statement/ Rap up-JLO new song ]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 22 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 21. . April 7, 2011 ["Jennifer Lopez Tweets Photos From 'I'm Into You' Video Shoot" [http://www.mtv.com/news/articles/1661229/jennifer-lopez-im-into-you-video.jhtml "Jennifer Lopez Tweets Photos From 'I'm Into You' Video Shoot"]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 23 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 22. [hinside jennife-lopezs-hot video shoot- [http://www.usmagazine.com/moviestvmusic/news/inside-jennifer-lopezs-hot-video-shoot-201164 hinside jennife-lopezs-hot video shoot-]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 22 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 23. . May 3, 2011 [What do we make of Jennifer Lopez's new video? [http://www.digitalspy.co.uk/music/thesound/a317541/what-do-we-make-of-jennifer-lopezs-new-video.html What do we make of Jennifer Lopez's new video?]] Check |نشانی= value (help). Retrieved May 12, 2011.. Check date values in: |تاریخ بازبینی= (help); Missing or empty |title= (help)
 24. . May 4, 2011 [watch jennifer_lopezs im into you music video [http://en.terra.com/american-idol/news/watch_jennifer_lopezs_im_into_you_music_video/oci50768 watch jennifer_lopezs im into you music video]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 22 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 25. Lee, Ann (May 12, 2011). [Lady Gaga’s Judas vs Jennifer Lopez’s I’m Into You: Video fight club [http://metro.co.uk/2011/05/06/lady-gagas-judas-vs-jennifer-lopezs-im-into-you-music-video-fight-club-2116/ Lady Gaga’s Judas vs Jennifer Lopez’s I’m Into You: Video fight club]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 22 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 26. . Townsquare Media. April 8, 2011 ["Jennifer Lopez to Perform 'I'm Into You' May on 'American Idol'" [http://popcrush.com/jennifer-lopez-american-idol-perform-im-into-you-may-5 "Jennifer Lopez to Perform 'I'm Into You' May on 'American Idol'"]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 23 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 27. . Osamor, Gabriella https://web.archive.org/web/20140826114020/http://www.thisdaylive.com/articles/nicole-scherzinger-jennifer-lopez-battle-it-out-at-summertime-ball/93142/. Archived from ["Nicole Scherzinger, Jennifer Lopez Battle it out at Summertime Ball" the original] Check |نشانی= value (help) on 26 August 2014. Retrieved 23 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 28. . McGary, Lisa. June 17, 2011 https://web.archive.org/web/20110617230956/http://primetime.unrealitytv.co.uk/jennifer-lopez-jonathan-ross-and-david-haye-on-tonights-alan-carr-show/. Archived from ["Jennifer Lopez, Jonathan Ross and David Haye on tonight’s Alan Carr Show!" the original] Check |نشانی= value (help) on 17 June 2011. Retrieved 23 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 29. ۲۹٫۰ ۲۹٫۱ . November 4, 2012 https://archive.is/20130101165016/http://www.4music.com/news/news/4899/Jennifer-Lopez-kicks-off-Dance-Again-world-tour. Archived from ["News - General - Jennifer Lopez kicks off Dance Again world tour" the original] Check |نشانی= value (help) on 1 January 2013. Retrieved 23 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 30. ["Australian-charts.com – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm IntoYou" [http://www.australian-charts.com/showitem.asp?interpret=Jennifer+Lopez+feat.+Lil+Wayne&titel=I%27m+Into+You&cat=s "Australian-charts.com – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm IntoYou"]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 22 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 31. ["Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm Into You – Austriancharts.at" [http://www.austriancharts.at/showitem.asp?interpret=Jennifer+Lopez+feat.+Lil+Wayne&titel=I%27m+Into+You&cat=s "Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm Into You – Austriancharts.at"]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 22 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 32. ["Ultratop.be – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm Into You" [http://www.ultratop.be/nl/showitem.asp?interpret=Jennifer+Lopez+feat.+Lil+Wayne&titel=I%27m+Into+You&cat=s "Ultratop.be – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm Into You"]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 22 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 33. ["Ultratop.be – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm Into You" [http://www.ultratop.be/fr/showitem.asp?interpret=Jennifer+Lopez+feat.+Lil+Wayne&titel=I%27m+Into+You&cat=s "Ultratop.be – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm Into You"]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 20 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 34. Billboard Brasil (Brasil: bpp) (2). "Brasil Hot 100 Airplay". Missing or empty |title= (help); Missing or empty |url= (help); |access-date= requires |url= (help)
 35. "Brasil Hot Pop & Popular Songs". Billboard Brasil (Brasil: bpp) (2). Missing or empty |title= (help); Missing or empty |url= (help); |access-date= requires |url= (help)
 36. . Hitparáda – Radio Top 100 Oficiální [.ifpicr.cz [http://www.ifpicr.cz/hitparada/index.php?hitp=R .ifpicr.cz]] Check |نشانی= value (help). Retrieved August 2014. Check date values in: |تاریخ بازبینی= (help); Missing or empty |title= (help)
 37. ["Danishcharts.com – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm Into You" [http://www.danishcharts.com/showitem.asp?interpret=Jennifer+Lopez+feat.+Lil+Wayne&titel=I%27m+Into+You&cat=s "Danishcharts.com – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm Into You"]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 22 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 38. ["Nederlandse Top 40 – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne search results" [http://www.top40.nl/jlo-feat-lil-wayne/jlo-feat-lil-wayne-i-m-into-you_22036 "Nederlandse Top 40 – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne search results"]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 22 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 39. . 21 May 2011 ["Jennifer Lopez feat. Lil Wayne: I'm Into You" [http://www.ifpi.fi/tilastot/virallinen-lista/artistit/Jennifer+Lopez+feat.+Lil+Wayne/I%27m+Into+You "Jennifer Lopez feat. Lil Wayne: I'm Into You"]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 22 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 40. ["Lescharts.com – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm Into You"(in france)f [http://www.lescharts.com/showitem.asp?interpret=Jennifer+Lopez+feat.+Lil+Wayne&titel=I%27m+Into+You&cat=s "Lescharts.com – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm Into You"(in france)f]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 23 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 41. . (in German) https://web.archive.org/web/20140826115556/http://musicline.de/de/chartverfolgung_summary/title/Jennifer+Lopez+feat.+Lil+Wayne/I%27m+Into+You/single. Archived from ["Die ganze Musik im Internet: Charts, News, Neuerscheinungen, Tickets, Genres the original] Check |نشانی= value (help) on 26 August 2014. Retrieved 23 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 42. https://web.archive.org/web/20131002010555/http://www.chart-track.co.uk/index.jsp?c=p%2Fmusicvideo%2Fmusic%2Farchive%2Findex_test.jsp&ct=240001&arch=t&lyr=2011&year=2011&week=21. Archived from [Im into you- in Irland the original] Check |نشانی= value (help) on 2 اكتبر 2013. Retrieved 23 August 2014. Check date values in: |archivedate= (help); Missing or empty |title= (help)
 43. ["Norwegiancharts.com – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm Into You [http://www.norwegiancharts.com/showitem.asp?interpret=Jennifer+Lopez+feat.+Lil+Wayne&titel=I%27m+Into+You&cat=s "Norwegiancharts.com – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm Into You]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 23 AUGUST 2014. Check date values in: |تاریخ بازبینی= (help); Missing or empty |title= (help)
 44. [www.olt20.com/Jennifer-Lopez-2 [http://www.olt20.com/Jennifer-Lopez#fragment-2 www.olt20.com/Jennifer-Lopez-2]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 23 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 45. [SNS chart [http://www.ifpicr.cz/hitparadask/index.php?hitp=R SNS chart]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 23 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 46. https://web.archive.org/web/20131012003135/http://zpav.pl/rankingi/listy/airplay/topairplay.php. Archived from ["Polish Airplay Chart". ZPAV. the original] Check |نشانی= value (help) on 12 October 2013. Retrieved 23 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 47. . Canciones Top 50 ["Spanishcharts.com – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm Into You" [http://www.spanishcharts.com/showitem.asp?interpret=Jennifer+Lopez+feat.+Lil+Wayne&titel=I%27m+Into+You&cat=s "Spanishcharts.com – Jennifer Lopez feat. Lil Wayne – I'm Into You"]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 23 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 48. (select "Charts" tab). swisscharts.com. Hung Medien. [artist/Lil_Wayne [http://swisscharts.com/artist/Lil_Wayne artist/Lil_Wayne]] Check |نشانی= value (help). Retrieved 23 August 2014. Missing or empty |title= (help)
 49. . Billboard Hot Latin Songs for Jennifer Lopez. https://web.archive.org/web/20150614133605/http://www.billboard.com/artist/304444/Jennifer+Lopez/chart?f=363. Archived from ["Jennifer Lopez Album & Song Chart History" the original] Check |نشانی= value (help) on 14 June 2015. Retrieved 23 August 2014. Missing or empty |title= (help)

پیوند به بیرون[ویرایش]