بیمارستان بوستان اهواز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
بیمارستان بوستان اهواز
اطلاعات کلی
محل: پرچم ایران ایران، اهواز
نشانی: اهواز - منطقه بوستان
تأسیس: ۱۳۷۱ شمسی
نوع: عمومی
دانشگاه مرتبط: بنیاد جانبازان
تخصص: روانپزشکی
تعداد تخت خواب: ۱۱۰
وبگاه: www.boostan-h.irبیمارستان بوستان اهواز یا بیمارستان روانپزشکی بوستان یک بیمارستان اختصاصی روانپزشکی وابسته به بنیاد جانبازان می باشدکه از سال ۷۱ به عنوان مرکز نگهداری تاسیس شد و جانبازان برگشته از جنگ در این مرکز درمان سرپایی می‌شدند. این بیمارستان به تدریج ساماندهی گرید و از سال ۷۶ نام آن به بیمارستان بوستان تغییر یافت. این بیمارستان دارای ۸۵ تخت بستری و سه بخش اورژانس، حاد و مزمن ، آزمایشگاه طبی ، درمانگاه اعصاب و روان، درمانگاه داخلی و پزشک عمومی می باشد.اورژانس این مرکز شبانه روزای بصورت سه سال متوالی به عنوان بیمارستان درجه یک ارزشیابی شده است.[۱][۲][۳][۴][۵]

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. «راهنمای بیمارستان‌های خوزستان». معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز. بایگانی‌شده از نسخهٔ اصلی در ۰۶ آوریل ۲۰۱۳. بازبینی‌شده در ۱۳۹۱/۱۲/۱۲. 
  2. «آمار بیمارستان‌های کشور». دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت. بایگانی‌شده از نسخهٔ اصلی در ۰۶ آوریل ۲۰۱۳. بازبینی‌شده در ۱۳۹۱/۱۱/۶. 
  3. «بیمارستان‌ها (خوزستان)». سایت تبیان، ۲۸/۱۲/۱۳۸۵. 
  4. «لیست بیمارستان‌ها». ایران درمان-مرجع اطلاعات پزشکان و مراکز درمانی. بایگانی‌شده از نسخهٔ اصلی در ۰۶ آوریل ۲۰۱۳. بازبینی‌شده در ۱۳۹۱/۱۲/۱۲. 
  5. «گزارشی از بیمارستان روانپزشکی بوستان اهواز». پایگاه اطلاع رسانی جامع دفاع مقدس، ۲۰ شهریور ۱۳۸۶. بایگانی‌شده از نسخهٔ اصلی در ۰۶ آوریل ۲۰۱۳. بازبینی‌شده در ۱۴ بهمن ۱۳۹۱. 

پیوند به بیرون[ویرایش]