بیمارستان طالقانی (آبادان)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
بیمارستان طالقانی آبادان
اطلاعات کلی
نام قدیمی: بیمارستان آرین
محل: پرچم ایران ایران، آبادان
تأسیس: ۱۳۵۳ شمسی
نوع: درمانی
دانشگاه مرتبط: دانشگاه علوم پزشکی آبادان
تخصص: تخصصی و فوق تخصصی
تعداد تخت خواب: ۲۲۰
وبگاه:بیمارستان طالقانی یا (بیمارستان آرین سابق) واقع در استان خوزستان، شهرستان آبادان بیمارستانی است آموزشی و درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان [با ۲۲۰ تخت ثابت که در سال ۱۳۵۳ شمسی تأسیس گردید. در سال ۱۳۷۳ بعلت خرابی‌های ناشی از جنگ این بیمارستان به صورت کلی بازسازی شد.[۱][۲][۳][۴]

هم اکنون این بیمارستان دارای بخش‌های اورژانس، ICU، CCU، جراحی عمومی، جراحی زنان، کودکان و نوزادان، زایشگاه، داخلی، رادیولوژی، آزمایشگاه، سی تی اسکن می‌باشد.[۵]

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. «راهنمای بیمارستان‌های خوزستان». معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۶ آوریل ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۱۳۹۱/۱۲/۱۲. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازبینی= را بررسی کنید (کمک)
  2. «آمار بیمارستان‌های کشور». دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۶ آوریل ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۱۳۹۱/۱۱/۶. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازبینی= را بررسی کنید (کمک)
  3. «بیمارستان‌ها (خوزستان)». سایت تبیان. ۲۸/۱۲/۱۳۸۵. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۸ آوریل ۲۰۱۳. تاریخ وارد شده در |تاریخ= را بررسی کنید (کمک)
  4. «لیست بیمارستان‌ها». ایران درمان-مرجع اطلاعات پزشکان و مراکز درمانی. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۶ آوریل ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۱۳۹۱/۱۲/۱۲. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازبینی= را بررسی کنید (کمک)
  5. «تاریخچه بیمارستان آیت الله طالقانی». دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۶ آوریل ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۱۳۹۱/۱۲/۱۹. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازبینی= را بررسی کنید (کمک)

پیوند به بیرون[ویرایش]