افسر عرشه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
بخش عرشه مسئول امنیت، حفظ، تخلیه، بارگیری و حمل کالا در طول سفر می‌باشد.
سلسه مراتب و دسته‌بندی خدمه موجود بر روی کشتی‌های تجاری

افسرهای عرشه به همراه ملوانان اعضای بخش عرشه را تشکیل می‌دهند. بخش عرشه یک گروه سازمان یافته بر روی کشتی‌های مسافربری‌ها و کشتی‌های تجاری می‌باشد. کار روی عرشه نیازمند نظم و مسئولیت پذیری بالا می‌باشد که براساس کنوانسیون اس‌تی‌سی‌دبلیو (STCW) و مقررات سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) تنظیم شده‌است.[۱] بخش عرشه توسط افسرهای عرشه مدیریت می‌شود، کسانی که مجوز دریانوردی دارند و زیر نظر کاپیتان کشتی فعالیت می‌کنند. افسر عرشه فعالیت‌های متفاوتی انجام می‌دهد، اما ابتدایی‌ترین کارش ناوبری کشتی از طریق پل فرماندهی می‌باشد.[۲][۳]

کاپیتان (فرمانده)[ویرایش]

کاپیتان (captain یا master) بالاترین فرمانده و راهبر در کشتی تجاری و کشتی مسافربری است.[۴] در هر کشتی یا قایق که بر آب حرکت می‌کند، دستور فرمانده بر هر دستور دیگری مقدم است. وی مسئولِ جان و امنیتِ کشتی است. در ناوهای جنگی واژهٔ ناخدا را به جای کاپیتان به کار می‌برند.

افسر اول عرشه[ویرایش]

افسر اول عرشه(Chief Mate یا Chief Officer) یکی از افسرهای عرشه کشتی می‌باشد، وظایف اصلی او شامل برنامه‌ریزی و نظارت بر کار سایر اعضای عرشه و فرماندهی بخش عرشه می‌باشد. افسر اول در صورت مرگ کاپیتان یا عدم توانایی او جانشین وی می‌شود.[۵]

افسر دوم عرشه[ویرایش]

افسر دوم عرشه(First Mate یا Second Officer) یکی دیگر از افسرهای عرشه است که مسئولیت حفظ و نگهداری ابزار و وسایل مورد استفاده در عرشه را برعهده دارد، او همچنین مسئول برگذاری دوره‌های آموزشی آتش‌نشانی و کار با ابزار نجات غریق می‌باشد. افسر دوم عرشه از نظر رتبه در عرشه بالاتر از افسر سوم عرشه قرار دارد.

افسر سوم عرشه[ویرایش]

افسر سوم عرشه(Second Mate یا Third Officer) سومین افسر عرشه می‌باشد که مسئولیت تنظیم و نوسازی نقشه‌های دریایی را برعهده دارد و علاوه بر این مسیر حرکت را نیز بر روی نقشه‌های دریایی مشخص می‌کند.

دانشگاه‌ها و موسسه‌ها[ویرایش]

در ایران دانشگاه‌ها و موسسه‌هایی مسئولیت آموزش و تربیت افسر عرشه را برعهده دارند مانند:

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]