اسماعیل جبارزاده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
اسماعیل جبار زاده
Esmaeil Jabbarzadeh.jpg
معاون سیاسی وزارت کشور ایران
مشغول به کار
۱۳۹۶ – تاکنون
پس از علی‌اصغر احمدی
استاندار آذربایجان شرقی
مشغول به کار
۱۳۹۲ – ۱۳۹۶
نماینده مجلس شورای اسلامی
دوره‌های مجلس چهارم، پنجم، ششم و هفتم
مشغول به کار
۱۳۷۱ – ۱۳۸۷
حوزه انتخاباتی تبریز، اسکو و آذرشهر
اطلاعات شخص
زاده اسماعیل جبار زاده
۱۳۳۹
خوی ، استان آذربایجان غربی
ملیت ایرانی
حزب سیاسی حزب کارگزاران سازندگی اصلاح طلب
اقامتگاه تبریز
محل
تحصیل
دانشگاه تبریز
شغل دیپلمات ( سیاست‌مدار )
مذهب اسلام شیعه

دکتر اسماعیل جبارزاده (زاده ۱۳۳۹ در شهرستان خویمعاون سیاسی وزیر کشور[۱] در دولت دوازدهم و نماینده اصلاح طلب تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس چهارم، پنجم، ششم و هفتم، عضو هیئت رئیسه مجلس ششم و نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هفتم و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی است.

وی دوره دبیرستان را در این شهر سپری و سپس وارد سپاه شد. و مسؤل بهداری سپاه عاشورا گردید. بعد از پایان جنگ در رشته دکترای علوم آزمایشگاهی از دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شد. او همچنین، عضوهیئت علمی دانشگاه تبریز و رئیس موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ربع رشید تبریز می باشد.

جبارزاده پس از موفقیت دکتر حسن روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تصویب هیئت دولت در مورخه ۹۲/۸/۸ به استانداری آذربایجان شرقی منصوب گردید و ۴ سال عهده‌دار این سمت بود..[۲]

برخی واکنش‌ها[ویرایش]

اسماعیل جبارزاده پس از آزادی ملوانان انگلیسی که توسط سپاه بدلیل تجاوز به مرزهای آبی ایران دستگیر شده بودند، نسبت به بدرقه محمود احمدی‌نژاد از آن‌ها هنگام آزادی اعتراض کرد و گفت:

شأن ملت ایران بالاتر از آن است که رئیس جمهورشان ملوانان متجاوز را بدرقه کند.

وی در مجلس نیز به عدم شفاف گویی احمدی‌نژاد در مورد نام بردن از افراد مورد اتهامش انتقاد کرد و به دولت در مورد متهم کردن دیگران تذکر کتبی صادر کرد.[۳]

پانویس[ویرایش]