اسماعیل جبارزاده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
اسماعیل جبارزاده
Esmaeil Jabbarzadeh.jpg
معاون سیاسی وزارت کشور
شروع به کار
۲۰ شهریور ۱۳۹۶
وزیر عبدالرضا رحمانی فضلی
پس از علی‌اصغر احمدی
استاندار آذربایجان شرقی
مشغول به کار
۸ آبان ۱۳۹۲ – ۱۹ شهریور ۱۳۹۶
نماینده مجلس شورای اسلامی
دوره‌های چهارم، پنجم، ششم و هفتم
مشغول به کار
۱۳۷۱ – ۱۳۸۷
حوزه انتخاباتی تبریز، آذرشهر و اسکو
اطلاعات شخص
زاده ۱۳۳۹
خوی، استان آذربایجان غربی
ملیت ایرانی
حزب سیاسی حزب کارگزاران سازندگی
محل
تحصیل
دانشگاه تبریز
شغل سیاست‌مدار
مذهب اسلام (شیعه)

دکتر اسماعیل جبارزاده (زاده ۱۳۳۹ در شهرستان خویمعاون سیاسی وزیر کشور[۱] در دولت دوازدهم و نماینده اصلاح طلب تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس چهارم، پنجم، ششم و هفتم، عضو هیئت رئیسه مجلس ششم و نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هفتم و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی است.

وی دوره دبیرستان را در این شهر سپری و سپس وارد سپاه شد. و مسؤل بهداری سپاه عاشورا گردید. بعد از پایان جنگ در رشته دکترای علوم آزمایشگاهی از دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شد. او همچنین، عضوهیئت علمی دانشگاه تبریز و رئیس موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی ربع رشید تبریز می باشد.

جبارزاده پس از موفقیت دکتر حسن روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تصویب هیئت دولت در مورخه ۹۲/۸/۸ به استانداری آذربایجان شرقی منصوب گردید و ۴ سال عهده‌دار این سمت بود..[۲]

برخی واکنش‌ها[ویرایش]

اسماعیل جبارزاده پس از آزادی ملوانان انگلیسی که توسط سپاه بدلیل تجاوز به مرزهای آبی ایران دستگیر شده بودند، نسبت به بدرقه محمود احمدی‌نژاد از آن‌ها هنگام آزادی اعتراض کرد و گفت:

شأن ملت ایران بالاتر از آن است که رئیس جمهورشان ملوانان متجاوز را بدرقه کند.

وی در مجلس نیز به عدم شفاف گویی احمدی‌نژاد در مورد نام بردن از افراد مورد اتهامش انتقاد کرد و به دولت در مورد متهم کردن دیگران تذکر کتبی صادر کرد.[۳]

پانویس[ویرایش]