اختاپوس هشت‌پا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
اختاپوس هشت‌پا
شخصیت باب اسفنجی شلوار مکعبی
Squidward.png
نخستین حضور"درخواست کمک"
خلق‌شده توسطاستیون هیلنبرگ
با صدایراجر آلبرت بومپاس
اطلاعاتِ درون‌داستانی
گونه‌هاهشت‌پا
جنسیتمرد
حرفهصندوقدار در رستوران آقای خرچنگ

اسکوئیدواردکیو تنتیکلز (به انگلیسی: Squidward Q.Tentacles) یا با نام ایرانی بُختاپوس تنتیکلز یک شخصیت داستانی در مجموعه آمریکایی تلویزیونی انیمیشن باب اسفنجی شلوار مکعبی است. اختاپوس کلاستروفوبیا (ترس از فضای تنگ) دارد.

شخصیت[ویرایش]

اختاپوس یک هشت‌پا است که در دریا در شهر بیکینی باتم در کنار خانهٔ باب‌اسفنجی و پاتریک زندگی می‌کند. او دارای شخصیتی کمی خودخواه، بداخلاق و مغرور است و همیشه از آزار و اذیت‌های پاتریک و باب اسفنجی در عذاب است و دل خوشی از آنان ندارد. همچنین او و باب اسفنجی در رستوران خرچنگ مشغول به کار هستند، وی به عنوان صندوق‌دار رستوران کار می‌کند و تا قبل از آمدن باب اسفنجی به شهر بیکینی باتم به کارش علاقه زیادی داشت اما بعد از آمدن باب اسفنجی خیلی علاقه‌ای به کارش ندارد.

اختاپوس همیشه می‌خواست که هنرمندی مشهور بشود. او همچنین به نواختن گوش‌خراش کلارینت خود نیز مشهور است. او همچنین علاقه ویژه‌ای دارد که یک گریمور شود.
او به دلیل تنفرش از باب اسفنجی و همچنین پاتریک گاهی موجب می‌شود که آنتاگونیست اصلی آن قسمت باشد. از کارهای مورد علاقه او، آفتاب گرفتن، نواختن کلارینت و نقاشی کردن چهره خود در خلوت تنهایی خود است او همیشه آرزویش بوده که از دست باب اسفنجی و پاتریک خلاص شود تا زندگی آسوده و راحتی داشته باشد، حتی یک بار سعی کرد تا باب اسفنجی را با یک بمب شیرینی‌مانند بکشد اما باب اسفنجی نمرد. همچنین او عاشق آهنگ‌های فلپی جی (یک نوازندهٔ کلارینت) است.

او همچنین قبلاً پرستار پرل بوده‌است.

یک شخصیت نوازنده و همیشه ناراضی از شرایط جاری.

منابع[ویرایش]

مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Squidward Tentacles». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۲ اوت ۲۰۱۵.